273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Zasada działania freecoolingu w urządzeniach CARRIER.

Czy moze mi ktos wytlumaczyc z Szanownych Forumowiczow, na jakiej zasadzie dziala freecooling w agregaratach 30RB/RQ i 30XA produkcji Carrier? Bede wdzieczny za kazdy wpis.

Mam artykuł z Ch&K, ale moze jest Ktos w posiadaniu bardziej szczegolowego opisu. Osobiscie uwazam to rozwiazanie za niezwykle ciekawe i chcialbym zglebic swoja wiedze w tym temacie. Moze moglby ktos tutaj na forum opisac krotko zasade dzialania tego rozwiazania patentowego.

Przesylam dwa linki, pod ktorymi znajduja sie schematy zasady dzialania. Moze mi ktos pomoc rozgryzc ten problem?
http://www.carrier.com.pl/pliki/artykuly/freecooling_wg_carriera.pdf
http://www.carrier.com.pl/pliki/artykuly/chik_0506_30xa_aquaforce.pdf
Wielkie dzieki za kazda pomoc.

zamiast gółwnej pompy pracuje mała, na cieczy. Ponieważ na zewnątrz jest niska temperatura więc skroplenie następuje łatwo powodując "podsysanie" czynnika z parowacza. Jak rozumiem ten obieg jest poniekąd "grawitacyjny". Włączenie pompy głównej i wyłączenie cieczowej powoduje zamknięcie zaworow zwrotnych i przywrócenie "normalnego" obiegu

zamiast gółwnej pompy pracuje mała, na cieczy. Ponieważ na zewnątrz jest niska temperatura więc skroplenie następuje łatwo powodując podsysanie czynnika z parowacza. Jak rozumiem ten obieg jest poniekąd grawitacyjny. Włączenie pompy głównej i wyłączenie cieczowej powoduje zamknięcie zaworow zwrotnych i przywrócenie normalnego obiegu

Dzieki amator. Podobnie myslalem. Chcialbym Ci zwrocic uwage, ze Twoja pompa glowna to sprezarka:) Mala pompa jest po prawej stronie, a sprezarka po lewej:) Czy dobrze rozumiem, ze dziala to troche na zasadzie termosyfonu? Jeszcze raz Ci dziekuje!!!

zamiast gółwnej pompy pracuje mała, na cieczy. Ponieważ na zewnątrz jest niska temperatura więc skroplenie następuje łatwo powodując podsysanie czynnika z parowacza. Jak rozumiem ten obieg jest poniekąd grawitacyjny. Włączenie pompy głównej i wyłączenie cieczowej powoduje zamknięcie zaworow zwrotnych i przywrócenie normalnego obiegu

Jeszcze jedno pyatnie amator: co miales na mysli mowiac "grawitacyjny"? Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam!

Cześć Jacek. Napisałem "grawitacyjny", bo w układzie moim zdaniem obieg odbywa się częściowo z wykorzystaniem różnicy gęstości czynnika wskutek "nietypowego" układu temperatur.
A co do pomp, to masz rację, myślałem o takiej dużej pompie do pompowania gazu. Są tacy, co nazywają je sprężarkami. Ale dla mnie to pompa. Grunt,ze wiadomo do czego służy.

Cześć Jacek. Napisałem grawitacyjny, bo w układzie moim zdaniem obieg odbywa się częściowo z wykorzystaniem różnicy gęstości czynnika wskutek nietypowego układu temperatur.
A co do pomp, to masz rację, myślałem o takiej dużej pompie do pompowania gazu. Są tacy, co nazywają je sprężarkami. Ale dla mnie to pompa. Grunt,ze wiadomo do czego służy.
Czesc amator.
Co masz na mysli mowiac o nietypowym" ukladzie temperatur?

Cześć Jacek. Pomyśl. Wesołych Świąt.

Cześć Jacek. Pomyśl. Wesołych Świąt.
Wesolych Swiat!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.