265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Wentylator lazienkowy z czujnikime wilgoci i opoznieniem.

MAm problem zakupilem taki wentylator i jak go wlacze to nie chce sie sam wylaczyc :( caly czas chodzi przykrecilem na minimum czujnik wilgoci i opznienie a on kreci sie i kreci i nie chce sie wylaczyc dopiero jak mu odetne prad to sie wylacza juz nie wiem co mam zrobic :(
pomocy!!

Ustaw na maksimum

higrostat

Powodów takiego działania może być kilka, jednym z nich może być wadliwe podłączenie niezgodne ze schematem zamieszczonym w instrukcji, drugim może być podłączenie przewodów zasilających do włącznika z tzw. podświetleniem, trzecim to duży poziom wilgoci w pomieszczeniu no i ostatni jaki przychodzi mi do głowy to uszkodzona automatyka.

z drugiej strony patrząc na ten problem, to jak wentylatorek jest wyłączony to strasznie mało powietrza przepływa do kanału wentylacyjnego łazienki, który nie tylko pełni funkcje odpywu pary wodnej z łazienki lecz pełni funkcje odpływu powietrza z całego mieszkania, do tego jak do kanału wentylacji kuchni przyłączony jest pochłaniacz, który także jest włączany na kilkanaście minut na dobe to łączne stężenia szkodliwych związków chemicznych wydychanych i wydobywających się z wyposażenia przekraczają normy higieniczne.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.