273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

WENTYLACJA W POMIESZCZENIU SOLARIUM

Witam.Czy klimatyzator może spełniać funkcje wentylacji mechanicznej,wywiewno-nawiewnej???? Bardzo prosze o konkretną odpowiedz.

Jesli będzię nawiewał świeże i przygotowane powietrze (o dopowiedniej temp. w zimie) a wyrzucał zużyte powietrze to tak.

A czy może mi Pan podpowiedzieć jakiego klimatyzatora mam szukać,bo jestm zupełnie nie związany z tą tematyką?!

najpopularniejsze klimatyzatory ("marketowe") ścienne nie. Niektóre kasetonowe mogą służyc jako nawiewne. Kanałowe chyba też - jako nawiew. Funkcję wentylacji nawiewno - wywiewnej spełniają centrale wentylacyjne. Ale wywiew można osobno (wentylatorem) a nawiew np. kasetonem.

Tak,tylko że koszt takiej wentylacji znacznie przekracza koszt zakupu łóżka solarnego...

to zrób sobie osobno wentylację i osobno klimatyzację.

Klimatyzator nie może zastąpić wentylacji w solarium.Jestem właśnie na etapie wszelkich pozwoleń itp więc troszkę się orientuję co ma być a co nie.Wentylacja w salonie solarium musi być nawiewno wywiewna mechaniczna z podciśnieniem-takie są wymagania sanepidu cokolwiek by to nie oznaczało.Nie widziałam jako użytkownik opalający się w ŻADNYM nawet dużym salonie czegoś takiego.Natomiast montuje takie urządzenia firma MERITUM z Chrzanowa.Koszt zależny jest od kubatury pomieszczenia,ilości łóżek i ich parametrów.Nie ma to nic wspólnego z nawiewem w który są wyposażone łóżka.Jako ciekawostkę podam że wentylację tą włącza się tak jak światło,a sama uważam że jest to zbędny wydatek bo można tego nie używać i nic się nie dzieje.Jest to tylko podkładka dla sanepidu w razie jakiegoś wypadku(np.gdy klient zasłabnie to już nie można powiedzieć że nie zjadł śniadania tylko że nie ma odpowiedniej wentylacji)pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Fajny sklep. Dobre ceny i sprawdzona dostawa.
POLECAM

Raczej nie opłaca się oszukiwać bo co jeśli pracownik też zemdleje. Ja bym tego pracodawcy nie popuściga. Odrazu pip :)

Klimatyzator nie pełni funkcji wentylacji tylko schładza bądź grzeje powietrze obiegowe . Może również doprowadzać powietrze świeże zewnętrzne , lecz musi być do tego przewidziany odpowiedni typ klimatyzatora .
Wentylacja głównie polega na doprowadzeniu świeżego powietrza zewnętrznego i usunięciu na zewnątrz powietrza zużytego. Powietrze świeże i usuwane musi być w ilości odpowiedniej dla danego typu pomieszczenia oraz musi być w zimie ogrzane.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.