265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

WENTPACK CZY WENTYLE?

Ten temat był już kiedyś na forum, ale kilka lat temu. Zarówno jeden jak i drugi program zdążył się już zmienić. WENTPACK zniechęcił mnie do siebie ilością błędów i koniecznością wpisywania dużej ilości danych zanim przystąpi się do rysowania. WENTYLE są darmowe i ciągle ulepszane. Mają dużą bibliotekę elementów. Jednak "mówi się", że WENTPACK jest nowocześniejszy. Co o tym sądzicie? Który program bardziej skraca czas robienia projektu? Czy warto się przełamać i spróbować WENTPACKA ponownie?

Ani jeden, ani drugi. Polecam CADvent'a.
Fajny jest jeszcze Revit MEP, ale póki co niedopracowany ze strony Autodesku oraz jest zbyt mało familii udostępnianych przez producentów - czytaj trzeba samemu je tworzyć.
Jednak tak czy siak Revit'a warto będzie używać w momencie, kiedy Autodesk go dopracuje, bo na razie to prezentuje się marnie pod względem obliczeniowym...

Znamy program ventpack od samego początku. Od momentu gdy na rynku jeszcze był jego poprzednik panolCad. Jako użytkownik jestem pełen szacunku dla ludzi, którzy w polskich realiach stworzyli i tworzą dobre oprogramowanie. To że coś nie funkcjonuje czy jest niedopracowane zdarza się wszędzie. Wystarczy spojrzeć na Widowsa czy AutoCada. Oba programy się rozwijają i na oba się często wściekamy ale bez ich rozwijanie porostu wszystko stało by w miejscu.
A wracając do pytanie czy ventpack czy wentyle. Wszystko zależny od zasobności portfela i od tego co się wykonuje. Dla projektantów małych instalacji wystarczą wentyle a dla dużych rozległych instalacji gdzie często pomocne jest 3D osobiście preferuje i polecam Ventpacka, Jest to niemały wydatek ale opłacalny. Tym bardziej ze teraz powstał ventpack na nowej platformie Brisscada.

Jak ktoś myśli o zakupie ventapack niech porówna jeszcze inne oprogramowania do tego celu. Cena Ventpack już jest czasami wyższa lub niewiele niższa niż oprogramowania z "zachodu". Ja znalazłem coś lepszego za tą samą cene. Zapytajcie Fluid Desk jakie metody obliczania strat ciśnienia oferuje ich oprogramowanie, wody w usta najbierają. Ktoś kto zna temat będzie dobrze więdział o czym mówie. Jak dla mnie słaby stosunek cena/możłiwości; o technical suport już nie wspomne.
pozdr

Mógłby kolega podać co za oprogramowanie znalazł. Z chęcią bym skorzystał.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.