273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Uprawnienia budowlane - jaki rodzaj zatrudnienia??

Witam,
Chciałabym zadać pytanie odnośnie formy zatrudnienia przy zbieraniu praktyki zawodowej.
Ponieważ chcę zmienić pracę przydatne będzie kilka wskazówek odnośnie papierologii związanej z praktyka.
Jakie dokumenty powinnam uzupełnić poza książką praktyki zawodowej?? Ewentualnie czy powinnam mieć ksero uprawnień budowlanych szefów którzy mi podpisywali książkę??
Moja praca była nieco szarpana. Przez część czasu proacwałam na pół etaty przez część na cały etat. Rozumiem że przy pracy na pół etatu praktyka się wydłuża.
Chciałabym podjąc pracę na cały etat w firmie w której nie moge robic uprawnień. Natomiast jako praca dodatkowa np na umowe zlecenie u uprawnionego projektanta zbierać praktykę zawodową. Czy taki układ będzie się liczył?? I w jakim wymiarze czasu. jak to wyliczyć??

Musisz dostac uprawnienia osób ktore prowadziły praktyke i izby z okresu praktyki. Na koncu wpisu w dzienniczku praktyk ma byc opinia projektanta ( kilka zdan )

Dzięki jeśli o tą kwestię chodzi wszystko jest dla mnie jasne. Teraz jeszcze chodzi o ten typ zatrudnienia. Chciałabym wiedzieć czy opisany przezemnie układ by sie sprawdził.

Jezeli w trakcie skladania papierów na egzamin pracujesz na etacie musisz dołączyc zaswiadczenie o zatrudnieniu ( lub swiadectwo pracy )
Jak pracujesz na etacie np w kwiaciarni to do ksiazki mozesz wpisac max 0,5 etatu praktyki na uwowe o dzieło. Wtedy do papierów musisz dołączyć umowy o dzielo lub umowy zlecenie.

Dzięki wielkie właśnie o taką informacje mi chodziło.
Teraz pracuje na pół etatu i robię w tym trybie uprawnienia więc jeśli zmienię pracę i zacznę zbierać praktykę na umowę zlecenie to wyjdzie na to samo z tym ze kasy więcej będzie:-)
Z naliczaniem czasu sobie poradzę.
Czy podobnie można odbyć praktykę na budowie??

Tak. nic sie nie zmienia. Na tydzien wpisujesz max 20h pracy na budowie.

Jasne. Wszystko rozumiem.
Dzięki wielkie za pomoc.

mam pytanie
pracuje na pelny etat ale w innej branzy
czy robiac praktyki u projektanta moze wpisac wolontariat
jak to z tym jest prosze o pomoc
z gory dziekuje

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.