265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

TeknoSim??

Mam zapytanie odnosnie programu TeknoSim.
Przeprowadzam symylacje zyskow ciepla w lecie w oparciu o klimakonwektory.
Przy zalozeniu pracy urzadzenia od 7 do 18 jego moc wychodzi ok 2 kW, natomiast przy zalozeniu pracy od 0 do 24 jego max moc wynosi ok 1kW przy tych samych zyskach ciepla.
Teoretycznie nie powinno byc takich roznic.Podejrzewam ze chodzi o akumulacje chlodu.
Czy mozna obliczyc zapotrzebowanie chlodu bez uwzglednienia akumulacji?

Ta różnica, tak jak Pana przypusza wynika z akumulacji chłodu, dlatego aby zrobić obliczenia bez akumulacji należy edytować w 'Bazie Danych' konstukcję przegród budowlanych i zmienić współczynik uzwzględniający akumulację chłodu lub ciepła w elementach budynku (przycisk 'Zaktualizuj'). Można też dodać nowe przegrody, które nie będą uwzględniały akumulacji (przycisk 'Nowy'). Baza danych umożliwia aktualizację i dadanie nowych wartości dla wszystkich elementów z listy.
Z poważaniem,
Marcin Wyszomierski
Lindab Sp. z o.o.

Witam. Ma ktoś starą wersje Teknosim? ta 1.0 bo mam 2.0 i nie chce mi moich starych obliczeń wczytać. Prosze o pomoc.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.