273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Stacja transormatorowa

Witam szanowne grono specjalistów na forum,
jestem projektantem elektrykiem i od jakiegoś czasu spotykam się w swojej pracy z problemem strat ciepła emitowanych w stacjach elektrycznych średnich i dużych mocy. Mianowicie aparaty w które wyposażana jest obecnie każda większa stacja (trafo(-a), bateria kondensatorów, rozdzielnice, upsy, agregaty). Szukam prostego, dobrego i darmowego programu który parametryzuje po zdeklarowaniu kubatury i mocy strat w KW wielkości żaluzji wlotowych i wylotowych dla wentylacji grawitacyjnej lub w razie potrzeby proponuje zastosowanie wentylacji wymuszonej-mechanicznej określając m3 wyciągu.

niezłego programu szukasz
sam bym chciał taki mieć
P.S.
jest to sprawa indywidualna
moc zainstalowaną najczęściej poda ci elektryk
a resztęto wyliczasz ze wzorów na ciepło
dt = 5
utrzymujesz max. 35 st.
pozdrawiam

sęk w tym że ja jestem elektrykiem. Z reguły proj. sanitarni robiący całość zadania projektują jedynie wentylację grawitacyjną... zrzucają na nasze barki dobór i umiejscowienie żaluzji dla wentylacji grawitacyjnych. Skoro "cudowny" program nie istnieje proszę o podanie b. dobrej pozycji książkowej lub wybranej normy zawierającej szczegóły obliczeniowe.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.