273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Skropliny po "suchej" stronie wymiennika krzyżowego

Witam,
Mam problem z kondensatem powstałym pod wymiennikiem krzyżowym. Leje się woda pod całą jego powierzchnią, po stronie nawiewnej, a nie tylko tam gdzie powinna i gdzie przewidziano tace ociekową i odpływ. Na początku myślałam że to nieszczelny wymiennik, bo gołym okiem widać było, źle zasylikowany ( źle uszczelniony wymieninnik). Zgłosiłam awarie, podjechał serwisant wymienił wymiennik na nowy, mija tydzień i od nowa to samo. Serwisant się zarzeka, że to niemożliwe że znowu przyszedł nieszczelny wymiennik, a mi już brakuje pomysłu. Dodam, że obok siebie stoją 2 identyczne centrale i tylko z jedną z nich mam takie problemy, podłączony jest odpływ skroplin. Bardzo proszę o Państwa opinie.

A jakiej to produkcji ?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.