273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Rekuperator ścienny

Witam wszystkich. Szukam rekuperatora ściennego do zamontowania w mieszkaniu (blok). Wymiana powietrza na poziomie 60-80m3/h. Szukałem długo i na razie znalazłem tylko RE100/RE200 (dawniej chyba nazywane BLUE100). Mitsubishi też robi ale one nie usuwają wilgoci. Czy pojawiło się coś nowego na rynku? Może czegoś po prostu nie znalazłem? Proszę o linki lub namiary na dystrybutora.

Raczej odwrotnie! Orginalna nazwa to RE, a blue to trick dystrybutora by klient do "źródła" nie trafił.
Druga sprawa to gdzie ścienny rekuperator ma usuwać wilgoć? Przycież RE100 to Anglia tam w "moźną" zimę temperatury spadają do +5!

Weź się Brzęczu dokształć. W UK w zimie -5 to już standard. Global Warming czy jakoś tak.

Brzęczu to chyba na urlopie?
Co do -5 w UK ----to nawet kanalizację mają na zewnątrz.

Tak jak mówiłem. Dokształcać się.

Już miesiąc urlopu się skończył.
W najbliższych dniach Dospel zaprezentuje ścienny rekuperator.
A co do rur kanalizacyjnych w UK to gołym okiem widać, że są na zewnątrz.

Co nie zmienia faktu, ze -5C zima to juz standard.

Panowie! Wróćmy do meritum! Czy jest coś oprócz zapowiadanego Dospela?

samoróbki

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.