265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Problem z grzejnikiem typu drabinka - nie grzeje

Witam,
mam problem z grzejnikiem drabinkowym w łazience. Sytuacja wyglada nastepujaco:
- caly blok ma jeden piec gazowy i do mieszkania dochodzi ogrzewanie z pionu.
- wychodzą rurki przez podłoge do poszczególnych grzejników w pokojach i obecnie wszystkie są gorące
- podczas gdy wszystkie grzejniki chodzą poprawnie - drabinkowy w łazience pozostaje zimny
Aby doprowadzić do LEKKIEGO wzrostu temperatury w tej drabince muszę zamknąć na termostacie wszystkie pozostałe grzejniki - wtedy robi się on letni ale wciąż nie jest to taka temperatura jak powinna.
Drabinka wygląda na dość wysłużoną - ok 10 lat. Nie jest wyposażona w głowice - a jedynie zawór z termostatem - próbowałem przestawiać pierścień na N i ruszać wrzecionem ale to nic nie pomagało.
Rurki z obiegu dochodzą do drabinki od dołu. Próbowałem odpowietrzać odkręcając górny zawór i od razu pociekła jakaś sczerniała woda a potem z dużym cisnieniem pryskała czysta.
Przepraszam za mój chaotyczny opis ale nie jestem specjalistą.
Proszę o porady
Pozdrawiam serdecznie,
Michał

Witaj
Nie wiem jak ten grzejnik pracował w poprzednim sezonie, zakładam, że nie było problemu.
Przy takim założeniu, wygląda to na zanieczyszczenie grzejnika ( co jest dosyć częste przy starszych grzejnikach) lub instalacji bezpośrednio zasilającej grzejnik. Jeżeli to jest możliwe, spróbuj zdemontować grzejnik i go przepłucz, jeżeli nie, to szukaj fachowca, bo sam instalacji raczej nie oczyścisz.
Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio poprzedni właściciel powiedział że wcześniej już były problemy z tym grzejnikiem - niestety bez szczegółów ...
Cały blok ma jeden piec gazowy. Z pionu odchodzi rurka do mnie i tam jest licznik. Od tej rury wychodzą już cieńsze rurki do każdego z grzejników.
Wszystkie rurki wychodzące są gorące.
W łazience w której jest problem rura najprawdopodobniej wraca podłogą pętlami tworząc ogrzewanie podłogowe. Jak się pewnie Państwo domyślają - też nie działa.
Próbowałem obstukać grzejnik tak jak niektórzy radzili w innych postach ale bez zmian. Rurki na wejsciu do samej drabinki również są ZIMNE.
Nie wiem czy opłaca się wzywać fachowca - czy będzie w stanie cos zrobić w sezonie. Jedyny zawór jest przy głównym pionie tzn nie da się odłączyć pojedynczego grzejnika.
Pozdrawiam
Michał

Witam
Rurki zimne pod grzejnikiem świadczą o braku przepływu czynnika, natomiast pod kolektorem nagrzewają się od samego kolektora. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, na pionie jest tylko jeden zawór? Jeżeli są dwa, to można odciąć cały lokal i .... to już bylibyśmy u celu :-))
Pozdrawiam

witam
ja mialem tez problem nie gzrała drabinka w lazience miałem zawory termostayczne tz na zasilaniu termostatyczny a powrót na ampul , wymieniałem na zawory kulowe i grzeje jak szalony ( podłaczenie zasilanie góra powrót dół - instalacja grawitacyjna)
zauważyłem jesli powrót jest zimny lub lodowaty nie ma pzrepływu wody i gzrejnik nie grzeje

Ja mam następujący problem z grzejnikiem.
Podczas remontu łazienki fachowiec zainstalował grzejnik drabinkowy (firmy KOMEX Gina Plus 1142/450). Grzejnik posiada dwa zawory: z lewej powrotny, z prawej zasilający, u góry z lewej strony znajduje się odpowietrznik.
Zimą, po uruchomieniu centralnego ogrzewania okazało się, że grzejnik nie grzeje. Instalacja gorąca jest wyłącznie do zaworu zasilającego, dalej cały grzejnik jest zimny. Grzejnik nagrzewa się wyłącznie podczas odpowietrzania (właściwie upuszczania wody przez odpowietrznik przez ponad 20 minut). Natychmiast po zakończeniu „odpowietrzania” (upuszczania wody) robi się zimny. Zwiększenie mocy pompki (nawet na 3) oraz zakręcenie pozostałych grzejników nic nie daje. Zawór powrotny jest odkręcony na maksimum.
Jednocześnie zaznaczam, że pozostałe grzejniki są gorące (ponad 70 stopni C przy pompce ustawionej na 1).
Czy jakiś fachowiec mógłby coś podpowiedzieć? W czym leży problem?

W takich sytuacjach najlepiej zgłaszać się od razu do firmy remontowej. Powinni wszystko sprawdzić i naprawić w ramach gwarancji.

I co problem się rozwiązał ?

W takim razie prawdopodobnie masz wadliwy grzejnik ktory mozesz reklamowac,kazdy uzna Ci taka gwarancje,zrob to jak najszybciej i daj znac na forum czy teraz wszystko jest w porzadku.



www.spednet.pl – pompy ciepla

Złóż reklamacje, zażądaj zwrotu kasy i kup sobie grzejnik drabinkowy Kermi.

Właśnie reklamacja jest jedynym sensownym rozwiązaniem,a jeżeli juz to zrobiłeś to daj znać na forum jaka była odpowiedź ze strony firmy,będziemy czekać i w dalszym ciągu służymy swoją pomocą.


www.spednet.pl – pompy ciepla

Witam najczęstszym błędem przy grzejnika jest dopuszczenie wody do nowo założonego grzejnika nigdy nie odpuszczamy wody przez powrót. Zamykamy powrót otwieramy zasilanie i odpowietrzamy a później otwieramy powrót. Na 100% zadziała. A jeśli już jest woda w grzejniki i nie grzeje należy pozakrecac zawory i sposcic wodę z grzejnika i zrobić jak napisałem na początku.

A kiedy kupiłeś grzejnik? Jeżeli mimo odpowietrzonego układu,on w dalszym ciągu nie grzeje tak jak powinien i nie trzyma mocy,to faktycznie pozostaje Ci zgłaszać reklamację.

Miałem problem z drabinką i podłogówką na powrocie w łazience,nie grzały. odpowietrzanie nic nie dawało,w momencie właczenia pompki woda z grzejnika znikała. Okazało się,że dopływ był zatkany,wystarczyło zdemontować zawór i przedmuchac rurę sprężarką by woda popłynęła. I wszystko działa jak należy. Dla tych co szukają bezowocnie rozwiązania zamieszczam moje. pomógł fachowiec i sprężarka od teścia;)

Polecam artykuł na wentylacji - całkiem przydatne informacje o grzejniku, który nie grzeje. https://wentylacja.com.pl/news/grzejnik-nie-grzeje-co-jest-przyczyna-67228.html

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.