265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Pompy ciepła

Jestem uczniem 5 klasy Technikum Mechaniczno - Elektrycznego w Cieszynie o specjalności chłodniczej.
Piszę pracę dyplomową na temat:
"Zaprojektować pompę ciepła wykorzystującą ciepło wody z umywalek domowych"
Proszę o informacj !

Powinieneś kupić księżkę Rubika "Pompy ciepła" oraz znależc w sieci artykuł J.Kanikowskiego "Wykorzystanie odpadowych żródeł energii' .

drogi przyjacielu wszystko zalezy od ilości ścieków i umywalek tj od dolnego żródła, najpierw tę pozycję musisz zoptymalizować. Scieki i punkt pracy parownika też - t tego otrzymasz parametry.do zaprojektowania parownika wykorzystaj program komputerowy pamiętaj jednak, że są to scieki i ich temperatura będzie się zmieniać wraz z długością czasu przetrzymania ścieków. Jak będziesz miał parownik skorzystaj z następnego programu i dobierz kompresor i zawór rozprężny następnie skraplacz. proponuję czynnik R22 Powodzenia

Księżkę Rubika "Pompy ciepła" już mam, ale nigdzie niemogę znaleźć w sieci artykuł J.Kanikowskiego "Wykorzystanie odpadowych żródeł energii' .Jeśli ktoś wie gdzie go można znależć proszę o informacje e-mail: djkh@poczta.onet.pl Dziękuję!

artykułu szukaj pod http://free.ngo.pl/frekol/teksty/referat.html jest także nowa ksiązka o pompach ciepł wydawnictwa Masta w dziale aktualności która właśnie zamówiłem

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.