273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

PODBASENIE

Projektuję wentylację na basenie V = 25000m3/h. Kanały nawiewne prowadzone są w częsci podbasenia i podłączane do szyn nawiewnych za pomocą flexów.
Doszły do mnie słuchy ze podbasenie i pomieszczenie basenu to 2 odrbne strefy pozarowe.
jak najprosciej zabezpieczyc p.poz te strefy?
Zakladanie na kazdym odejsciu do szyny nawiewnej klapy p.poż jest malo logiczne a obudowywanie wszystkich kanałów w podbaseniu promatem tym bardziej.
Moze ktos spotkal sie z podobnym problemem. dzieki

widziałam kilka projektów gdzie szyny nawiewne były połączone do magistrali w podbaseniu i nigdy nie było tam klap p.poż. a co najwyżej przepustnice. Ciężko mi sobie też wyobrazić sytuacje, że na każdym odejściu od szyny miałaby być klapa p.poż.

hmm basen to jest imho niezbyt palny obiekt
więc po co miałby być taki podział??
podbasenie też nie pali się żeby się palić :)

może warto zobaczyć jakiej wielkości masz te przejścia? bo jeśli robisz to na szynach z menergi zawsze możesz jakąś okrągłą klapę zaproponować...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.