273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

opomiarowanie zużycia energii/chłodu w systemach VRV

cześć,
Czy znacie jakieś rozwiązania umożliwiające podział kosztów chłodzenia poszczególnych jednostek systemu zmiennego czynnika chłodniczego VRV?
pzdr

Wpisz w google frazę "licznik chłodu" i bez problemu coś znajdziesz. a jak sie nie uda to mam gdzieś taka ofertę na taki licznik, prześlę.

Praktycznie każdy system VRV posiada oprogramowanie umożliwiające podział kosztów najemców wg różnych algorytmów (które można kwestionować :) )
- np. pomiar pośredni otwarcia zaworu, etc

Licznik chłodu raczej nie zda tu egzaminu

Fizycznie nie testowalem tego, mam jedynie ofertę pod jakieś klimy multi i na tym się zakończyło, bo z tego co wiem to jedyne rozwiązane w takich układach.

Kolega, masz jak sądzę ofertę na recznie robione rozwiązanie z tym multi. U dobrych producentów takich jak DAIKIN - kupujac program proporcjonalnego podziału mocy masz pełną kontrolę nad kosztami poszczególnych jednostek wewenetrznych niezalezńie od trybu pracy i czasu pracy-program przygotowuje dane o zużyci e w formie tabeli Excel - zależy jeszcze jaki system o zmiennym przepływie czynnika masz zamontowany- z oznaczenia wynika że jest to DAIKIN (dla niewiedzących VRV to oznaczenie handlowe Daikina dla zmiennego przepływu czynnika) pozostali maja oznaczenia np. MULTI-V, VRF lub dla "chińczyków" jeszcze bardziej egzotyczne "multi city" "seria J" itp.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.