273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Opinie o pompach ciepła danfoss

Mam problem. chce zamontowac pompe ciepla danfoss z posiomym gruntowym wymiennikiem ciepla. Czy ma ktos jakies doswiadczenie z pompami tej firmy? Z technicznych informacji: rocznie EUco 33 [kWh/(m2*rok)], kubatura 850m3, powierzchnia grzewcza 153 m2
Jaką pompe polecicie i czy Danfoss to dobry pomysl?

Danfoss zajmuje się tak naprawdę wszystkim: ogrzewaniem, chłodzeniem, napedami elektrycznymi. Więc nie wiem, czy to będzie dobry pomysł. Może warto rozejrzeć się za innymi producentami, bezpośrednio kojarzacymi sie z ogrzewaniem. Mam na mysli np. Kospel, Nibe, no i Galmet.

Z tych trzech firm, o których piszesz, wykluczyłbym Kospel. To inna - dużo niższa - półka.

Ja ze swojej strony mogę jeszcze powiedzieć że warto zastanowić się nad inną pompą:/

Przecież kospel to chińszczyzna a w urządzeniach GT na pewno nie znajdziesz chińskich części..

Kilka słów o pompach Danfoss, montujemy je i działają lecz jeśli chodzi o wykonanie cudów nie ma. Bardzo dobrze wykonane i posiadają porządne parametry ( nie katalogowe) to Nibe i Dimplex. Ważna nawet więcej, najważniejsza jest automatyka. Większość usterek w chłodnictwie to nie układy freonowe a automatyka. Gorąco polecam nowy model pompy ciepła ETNA. Nasza firma NTS-Energy od nowego roku wprowadza pompę ciepła ETNA ze sprężarką inwerterową i sterowaniem Siemens. Produkcja krajowa pod Wrocławiem w strefie ekonomicznej.

Zdjęcia

Etna_gws pompa_ciepla_gruntowa-katalog.jpg

A co powiecie o gruntowce DHP-H Varius PRO+. niby danfoss soie chwali ze najbardziej efektywna i wy6dajna z pomp ale nie wiem na ile to prawda:/ na nowej generacji co powoduje dostosowywanie sie cioepla? Czy ktoś moze miał już gdzies taka pompe albo coś slyszal?

Myślę,że wiesz, na ile to prawda, a raczej nieprawda...:) Bo pompa nie gwarantuje żadnych długoterminowych osczędności energii. To co ewentualnie zyskujesz przy ogrzewaniu latem, traci sie przy nieprawidlowym działaniu zimą. Na Twoim miejscu rozejrzalbym sie za innymi solankowymi pompami. :)

Witam forumowiczów. U mnie od połowy stycznia działa pompa Danfoss Varius Pro +. Można by długo dyskutować ale najważniejsze jest to że pompa działa jest cicha i bardzo oszczędna. Proszę jednak pamiętać iż podstawą dobrze działającej pompy jest zawsze dobrze wykonane dolne źródło. Ja zdecydowanie polecam Danfossa

Jeżeli chodzi o pompy ciepła, pomożemy i doradzimy podczas wyboru,mamy pod tym względem duże doświadczenie,możecie na nas polegać :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.