273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Prożba o opinie

Chce kupic nowy piec CO na opał stały i chciałbym poznac opinie które pomoga mi wybrać firmę i technikę palenia
Pozdrawiam

Termo-Tech Stąporków z tych w przyzwoitej cenie

Przychodzi klient do sklepu instalacyjnego i mówi do sprzedawcy:
"poproszę dobry i tani kocioł do c.o."
a na to sprzedawca:
"a na ch** Panu dwa kotły?!"

Witam wszystkich zainteresowanych tematem piecow (stalowych)ze staporkowa.
Ja tez zakupilem ten piec w sierpniu 2006 roku.
Co do funkcjonalnosci i wygody obslugi tego pieca nie mam wiekszych zastrzezen.
Ale uwaga dwa lata gwarancji to bardzo dobrze wyliczony czas, bo trzy miesiace po uplywie piec sie rozciek i to nie na spawie.
P sprowadzeniu servisu okazalo sie ze to normalne bo piec nie byl czyszczony zgodnie z wymaganiami producenta, a te z kolei sa nie wykonalne bo i jak wejsc co 3 miesiace do tego pieca zeby go kompletnie wyczyscic i ostukac z rdzy ( jezeli jest jeszcze w co stukac),
a poza tym materialy sa nie takie jak wczesniej i nie wytrzymuja nawet 1/4 tego co powinny.
Ja mialem kiedys piec robiony przez fachowca i ten wytrzymal mi 26 lat.
Chcialem tylko wszystkich uprzedzic.
Pozdrawiam.

Potwierdzam, jeżeli szukasz taniego kotła stalowego od razu zacznij oszczędzać na drugi. Chyba najlepiej kupić teraz żeliwny kocioł Viadrus U22.

Ostatnio natknąłem się na pasjonata ogrzewania. Mój kumpel od kilkunastu lat. Opowiedział mi historię o konstruktorze, który wymyślił kocioł magnetyczny o sprawności 140 %. Jak sobie szybko przeliczyłem to może to być rewelacja naukowa ale i także tanie ogrzewanie. Nocna taryfa!!!!!!!!!!!!!!

Pomóżcie mi zebrać info na ten temat. Może ktoś coś słyszał.

Jest założone forum i są zdjęcia ale niczego tam jak na razie nie ma. www.kociolmagnetyczny.pl

Jacek

WITAJ MOZE BARDZIEJ CHODZI TU O KOCIOŁ ELEKTRYCZNY GDZIE KONSTRUKCJA JEST OPARA NA ZAJAWISKU JONIZACJI CZYNNIKA GRZEWCZEGO I JEGO SPRAWNOSC JEST BLISKA 99%W STOSUNKU DO ENERGI DOSTARCZANEJ I JESLI ZASTOSJE SIE MAGNETYZERY TO FAKT JEGO SPARWNOSC WZRASTA ALE I KOSZTY SA NIEBOTYCZNE. JA
POSIADAM W SWOJEJ OFERCIE PIECE ELEKTROJONIOZACYJNE TAKIE WŁASNIE I MOZNA JE ZAMONTOWAC DO ISTNIEJACEJ INSTALACJI PO NIE WIELKICH PRZERÓBKACH DO OGRZEWANIA POMIESZCZEN I WODY PRZY ZASTOSOWANIU WYMIENNIKA CIEPŁA STOSUNEK ENERGI DOSTARCZONEJ CZYLI PRADU DO ENERGI CIEPLNEJ ODDANEJ JEST 1 DO 4

Witam
miałem ten sam problem rok temu ja wybrałem kocioł Kostrzewy Pelets Fazy logic majac dom 200m spaliłem 4 tony peletu. Mam teraz czysto w domu kocioł sam sie odpala elektrycznie . Poprzednio miałem kocioł miałowy z Pleszewa wytrzymał 3 lat -ciage bałagan w kotłowni i 2 razy na dzień bieganie do kotła. Dlatego ja uwazam ze kocioł na pelety który również pali ekogroszek zboze i drewno moze byc optymalnym rozwiazaniem . dla ułatwienia podaje Tobie odnosnik do strony producenta www.kostrzewa.com.pl
Zycze udanego zakupu

Witam serdecznie . Kocioł magnetyczny nie jest kotłem elektrycznym. Proszę zaglądnij na stronę www.kociolmagnetyczny.pl na stronę forum tam otrzymasz więcej informacji na temat budowy i zasady dzialania. Pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.