273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

odbiór UDT

WItam wszystkich Forumowiczów,
Kto działa w chłodnictwie i poważniejszej klimie z pewnością zna ból udt-owskich odbiorów dokumentacji...
Do rzeczy- mój dostawca dość złożonych zespołów sprężarkowych wraz ze zb. cieczy, zb. oleju itd - przed sprzedażą mi swoich wyrobów dokonał zgłoszenia i odbioru tychże urządzeń w "swoi" lokalnym UDT, na tę okoliczność otrzymał odpowiednie dokumenty a nawet cechę na tabliczkach znamionowych. Ja sprzedając układ- już w innym regionie naszego zacnego kraju - bujam się już 5-ty miesiąc z "moim" lokalnym UDT, który ma gdzieś przedstawione przeze mnie i mojego dostawcę dokumenty - twierdząc, że nie może podjąć czynności ze względu na znaczne braki w dokumentacji przy czym nie specjalnie chce określić jakie - powinienem sam wiedzieć - przecież jestem z branży. Proszę o Wasze opinie, względnie doświadczenia w tej kwestii. Pozdrawiam

no cóż, niestety UDT to stara, skorumpowana, komunistyczna nomenkaltura , która defakto nie powinna mnieć racji bytu w aspekcie naszego członkostwa w UE. Zgodnie z prawem europejskim urządzenia, które zainstalowałeś powinny być zgodne z CE i dokumentami odniesienia - to wszystko.
Musisz dać w łapę niestety, ja wielkrotnie misiałem smarowaać tych dziadów!
Zgłoś do CBA i daj kontrolowaną łapówkę :)

musisz dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty. Zdarzały mi się czasami problemy, ale zawsze maszyny mi odbierali. Być może jest tak że faktycznie maszyny nie mają odpowiednich zabezpieczeń stąd Twój problem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.