265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

ling combi 50kW

witam!
pierwszy sezon mam ten piec ustawienia sewrisu 5/15/30 grzeje tylko c.o. gdy jest zimniej piec nie daje rady dogrzać do temp wyższej niż 61-62st mimo że nnastaw jest np na 65 zamontowany jest mieszacz a w mieszkaniu Auraton 2005TX gdy piec chodzi naokrągło bo nie umie dogrzać to węgiel sie niedopala zwiekszyłem mu ostatnio nastawy na17/43 o moc zaraz wieksza dogrzał ale wiadomo cos kosztem czegoś moze mi ktos tu doradzić odnosnie nastawów aha dmuchawa jest na dziś16 była mocniejsza ale szlaka sie robiła zresztą dalej sie robi ale troche mniej

Tak się zastanawiam czy nie założyć tematu odnośnie spalania. Jak to wygląda i jaki ma to wpływ na ilość spalanego węgla.

Ustawienia czasy podawania i postoju dla kotła LING COMBI 49 to 6 podawania i 6 postoju. Podtrzymanie nawet 40 min. Jeśli wystąpi alarm cofania to skrócić na 35 min lub 30 min.

Co do nastaw powietrza to proszę przeczytać mojego posta w innym temacie.
http://www.systemyogrzewania.pl/forum/wypowiedzi.asp?idw=1328&idg=2

To sa podstawowe parametry służące do ustawienia mocy kotła i jego sprawne działanie.

a mi mówili żeby 5/15 nastawiać tak myśle że przy tak krótkim postoju zdąży spalić to co podał bo przy 5/15 ma z tym problem czasami

To czy kocioł zdąży spalić i jak będzie spalał zależy od ilości powietrza i jak jest ta ilość dostosowana do ilości węgla podawanego.

Aby kocioł osiągnał swoją moc musi być spełnione parę warunków

1) Odpowiednia konstrukcja by był wstanie przejąć odpowiednią moc ciepła
2) Spalił odpowiednią ilość paliwa - z prostej zależności. "ilość ciepła z paliwa=masa spalanego paliwa w czasie*wartość opałowa paliwa*sprawność
(kg/s)*(MJ/kg) * 1/1000 =kW
3) Aby również uzyskać odpowiednią moc spalanie musi być z odpowiednią ilością powietrza. Zbyt duża ilość spalin powoduje duże straty odprowadzanego ciepła do komina. Jeśli znowu będzie za mało powietrza to kocioł będzie nie dopalał i generował straty niedopalanego paliwa.

Dlatego moim zdaniem dobrze jest stosować się do zaleceń producentów, którzy wiedzą (przynajmniej powinni wiedzieć) jak szybko podajnik podaje i jakie ją najlepsze nastawy co do mocy kotła i jakości spalania.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.