273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Którą firmę czyszcząca kanały wentylacyjne wybrać ????

Witam wszystkich,
Potrzebuję opinii ekspertów na temat firmy czyszczącej kanały wentylacyjne. Mam do wyczyszczenia siedmio letnią instalację w budynku biurowo-produkcyjnym i chciałbym się dowiedzieć, która z firm jest godną polecenia ??
Wszystkie rozporządzenia wskazują na to, że ta instalacja powinna zostać już wyczyszczona, więc chciałbym tą usługę polecić firmie zaufanej, doświadczonej.

nie doczytałem tego wpisu...przeczytaj swoje pierwsze zapytanie.

Którą z firm wybrać. Która z firm/firmy są uważane za najbardziej profesionalne?

ja polecam firmę Clinikka. Z tego co wiem, jedna z pierwszych firm w tej branży, w 100% pewna i profesjonalna, a także konkurencyjna jeżeli chodzi o ceny czyszczenia. Wykonali usługę szybko i sprawnie. Wszystko OK.

ja polecam firmę Clinikka. Z tego co wiem, jedna z pierwszych firm w tej branży, w 100% pewna i profesjonalna, a także konkurencyjna jeżeli chodzi o ceny czyszczenia. Wykonali usługę szybko i sprawnie. Wszystko OK.
A ile kosztuje u nich czyszczenie?
Poza tym napisałam do nich maila z pytaniami, które umiesciłam w poście na forum i kazano mi dzwonić pod wskazany numer. A na długie rozmowy komórkowe nie bardzo mnie stać.
pozdrawiam:)

Z tego co wiem, to nalezałoby podać choć w przybliżeniu wielkość powierzchni czyszczącej, a najlepiej zadzwonić i umówić się na spotkanie. Wtedy, ktoś od nich przyjedzie i na podstawie tego co zobaczy powie coś więcej. Jest jeszcze klika istotnych rzeczy przy wycenie. Tak przez telefon czy drogą poczty elektronicznej trudno jest to wszystko określić.

A nie ma cennika? No tyle powierzchni kosztuje tyle, a tyle tyle itd.
Jesli nie ma takiego cennika do wglądu tzn, że każda firma może sobie ustalać ceny jak chce. I każdy za tę samą powierzchnię czyszczącą uzyska inną kwotę do zapłaty.
Mam cennik, ale z GHR z Francji i to z roku 2001.
A w Polsce? czemu nie ma cenników? Na każdej stronie danje firmy powinien być cennik.

Nie ma cennika bo każda instalacja jest inna np.sufity podwieszane,zabudowa pionów wentylacyjnych,praca w dzień lub w noc itd..weż projekt i podjedź do najblizszej dużej firmy instalacyjno-handlowej to ci podpowiedzą co dalej robić albo zamieść swoje dane.Jak bardzo ci zależy na cenniku to posciagaj ceny rewizji - reszty nie dostaniesz...

Każda instalacja jest inna - to wiadomo od dawna. Każda powierzchnia kanału jest inna - to też wiadomo od dawna, ale powierzchnie kanałów są podane jako przekroje. A skoro tak to do przekroi powinno dołączyć się odpowiednie ceny.
Do kazdej usługi powinine być cennik. Za chleb wiemy ile płacić, wiemy ile wynoszą koszta produkcji i marża. Z czyszczeniem podobnie. Inaczej każdy ustala sobie ceny jak jemu wygodnie. A to już nie jest fair

Co to znaczy fair ?.Wybierasz ofertę która ci odpowiada i ją egzekwujesz.
W cenniku wszystkiego nie przewidzisz.Jak chcesz cennik i tak dostajesz zapis typu " weryfikacja ceny po wizji lokalnej".Kończę i radzę samemu podzwonić po firmach ( o ile jest to komórka firmowa mozna wrzucić w koszty).Chyba że przygotowujesz jako firma swój własny cennik i chcesz przez forum zorientować się ile podaje konkurencja...

Polecam zapytać firmę Pormat z Krakowa, robią to od lat i maja doświadczenie. Co do cennika, to ile kosztuje m2 mostu, tunelu w górach itp. oczywiście można to wycenić, ale indywidualnie.
Pozdrawiam Wszystkich!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.