273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

klimakonwektory a wentylokonwektory

Jestem studentką na specjalności wentylacja i klimatyzacja i odwiedzam czesto strony www.wentylacja.com.pl. Interesyją mnie zagadnienia związane z klimatyzacją i na Państwa stronach mogę znaleźć bardzo wiele ciekawych informacji na różne tematy z tej branży.
Mimo to jednak nie znalazlam jednoznacznej informacji na temat różnicy pomiedzy klimakonwektorami a wentylokonwektorami.
Z tym właśnie wiążę moją prośbę do Państwa i o ile to możliwe, uprzejmie proszę o udzielenie mi szczegółowych informacji na temat różnicy pomiędzy klimakonwektorami i wentylokonwektorami.
Zależy mi nie na różnicach konstrukcyjnych lecz różnicach w działaniu i pracy tych urządzeń, jak również różnic przemian, jakie można przdstawić na wykresie hx.
Bardzo proszę o odpowiedź.

"Zależy mi nie na różnicach konstrukcyjnych lecz różnicach w działaniu i pracy tych urządzeń" - te dwie sprawy są bardzo zależne, a więc rożnice konstrukcyjne bedą wpływały na działanie urzadzeń. Rożnice konstrukcyjne znajdziesz przeglądając katalogi producentów tych urządzeń. ogolnie wentylokonwektory posiadają dodatkowo wentylator wymuszający przepływ powietrza...

A mnie się wydaje że te dwie nazwy są stosowane wymiennie. Przykład: "klimakonwektory wentylatorowe" (tak nazywa je Ciat).

sprawa wyjasniona jest w ksiązce "Technika Klimatyzacyjna" -autor: Hans Jurgen Ullrich, do której odsyłam.

dziewczyno jak ty zdalaś maturę że o takich elementarnych
sprawach nic nie wiesz. Jeśli jesteś na studiach to ja jestem carem mikołajem

Adam --> A czy Ty zdałeś maturę ? Jeżeli uważasz, że na maturze jest egzamin z klimatyzacji, to mam podstawę by sądzić, że nigdy do niej nie przystąpiłeś. Polecam szybko uzupełnić braki w wykształceniu, z pewnością zaowocuje to w przyszłości.

do ,, nicość ,, jeśli jesteś nicość to faktycznie nie zabieraj głosu bo nic nie ma nic do powiedzenia . A tak
na marginesie . W zwyklej encyklopedi technicznej można (
prezentując wykształcenie szkoły podstawowej ) doczytać się na temat klimakonwektorów i podobnych . szczegółowe danye techniczne są dostępne w KAŻDEJ
bibliotece uczelnianej .

Adam: Głos będę zabierał bo taką mam ochotę. Jak Ci sie nie podoba to zmień forum.
Każdą informację można znaleźć w literaturze i kierując się tą prostą konstatacją, możnaby zlikwidować każde forum dyskusyjne. Forum jednak istnieje, można zadawać różne pytania, jeśli odpowiedź na proste pytanie przerasta Twoje możliwości to lepiej idz wyładowywać swoje frustracje gdzie indziej.

Jutro odbedzie sie moja obrona i moj promotor mnie o to zapyta dlatego mam ogromna prosbe do Pani: czy moglaby mi pani przeslac na adres daaneck@interia.pl odpowiedz na to pytanie. z gory dziekuje

Jesteście skrajnie beznadziejni, dziewczyna chciała pomocy a wy piszecie jakieś idiotyzmy i rozpoczynacie kłótnię pod tematem. Michał Barski płacze jak to czyta...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.