Nowe klimakonwektory od Trane łączą sobie wydajność, komfort akustyczny oraz optymalne koszty eksploatacji.

Nowe klimakonwektory UniTrane Harmony
Jakość powietrza, temperatura i poziom hałasu to trzy główne składowe komfortu pomieszczeń. Trane, wiodący globalny dostawca rozwiązań i usług związanych z z komfortem oraz marka Ingersoll Rand, oferuje nową rodzinę klimakonwektorów UniTrane Harmony stworzonych z myślą o wygodzie integracji i eksploatacji przy zapewnieniu wysokiej jakości powietrza i wysokiego poziomu komfortu.

Nowe wolnostojące klimakonwektory UniTrane Harmony umożliwiają szybką i dogodną zabudowę w dostępnej przestrzeni, bez potrzeby doprowadzania kanałów wentylacyjnych, modyfikacji stropu i montażu termostatu naściennego. Są one bardzo elastyczne w konfiguracji, aby zapewnić prosty montaż oraz dostosowanie do różnych potrzeb użytkowników, co gwarantuje optymalne połączenie wydajności, komfortu akustycznego i kosztów eksploatacji.

Nowa rodzina klimakonwektorów nadaje się do montażu zarówno w pionie, jak i w poziomie, na ścianach bądź sufitach. Urządzenia dostarczane są z fabrycznie montowanymi elementami sterującymi, zestawami zaworów wody, stopkami oraz kratkami wylotowymi powietrza, co skraca czas i obniża koszt instalacji. Dla ułatwienia montażu w miejscu instalacji, dostępna jest również pełna gama akcesoriów.

Nowe klimakonwektory wykorzystują technologię Trane CleanEffects, która poprawia jakość powietrza wychwytując nawet najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń bez pogorszenia wydajności urządzenia. Technologia filtracji minimalizuje spadki ciśnienia i maksymalnie zwiększa ilość dostarczanego czystego powietrza, wychwytując cząstki o wielkości 0,1 mikrona.

Rozwiązanie to zapewnia 100 razy większą skuteczność niż typowy filtr EU3 i zapewnia usuwanie do 99,98 % cząstek i alergenów z filtrowanego powietrza. Filtry CleanEffects są łatwe do czyszczenia i, w zależności od zastosowania, wymagają płukania raz na 3-9 miesięcy, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacji.

UniTrane Harmony to nowa rodzina klimakonwektorów, które zostały starannie zaprojektowane w celu zapewnienia komfortu akustycznego i termicznego użytkownikom pomieszczeń, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość powietrza" - mówi Nicolas Charluteau, kierownik ds. central klimatyzacyjnych i terminali wodnych w Trane na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę.

W odróżnieniu od konwencjonalnych filtrów, technologia filtracji Trane CleanEffects eliminuje z powietrza bardzo małe cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, dym i bakterie. Wszystko to, wraz z niskim poziomem hałasu, czyni je idealnym rozwiązaniem do cichych miejsc, takich jak biura i pokoje hotelowe."

Dla ułatwienia, nowe klimakonwektory UniTraneHarmony wyposażone są w skonfigurowane, sprawdzone i proste w obsłudze systemy sterowania. Aby spełnić różne oczekiwania klientów, firma Trane oferuje rozwiązania sterowania od prostych mechanicznych termostatów do w pełni zintegrowanych, zaawansowanych systemów zarządzania budynkiem.

Piloty zdalnego sterowania wykorzystujące podczerwień, ręczne lub do montażu naściennego, zapewniają użytkownikom pomieszczeń wybór ręcznego lub automatycznego trybu sterowania prędkością nadmuchu oraz poziomem chłodzenia/ogrzewania dla osiągnięcia żądanego poziomu komfortu.

Zintegrowany system sterowania Trane Tracer pasuje do całej rodziny produktów, zapewniając wydajność, optymalny komfort oraz ekonomiczne zarządzanie budynkiem. Pojedyncze urządzenia lub grupy urządzeń można także łączyć szeregowo dla większej wygody.

Elektronicznie komutowany silnik (EC) w modelach UniTrane FVAE/FCAE/FKAE zapewnia znaczne oszczędności i optymalny komfort. Technologia ta ogranicza zużycie mocy średnio o 67 procent, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia całkowitego zużycia energii przez budynek.

Urządzenia są bardzo ciche z powodu płynnie regulowanej prędkości wentylatora, co eliminuje hałaśliwe przełączanie i ogranicza poziom hałasu. Silnik wentylatora EC zapewnia optymalny komfort ze względu na jego zdolność do szybkiego reagowania na zmienne warunki i utrzymywania stabilnej temperatury otoczenia.

Cała rodzina klimakonwektorów UniTrane jest certyfikowana przez niezależne, zewnętrzne laboratorium badawcze w zakresie zgodności z Eurovent. Certyfikacja Eurovent stanowi niezależną gwarancję spełnienia deklarowanych wymogów technicznych i wspólnych kryteriów porównawczych.GALERIA

UniTrane HarmonyUniTrane HarmonyUniTrane HarmonyUniTrane HarmonyUniTrane Harmony