Gość: Dawid
2006-04-03 00:00
#1
kanały w gruncie
Mam problem, robię wentylację w lokalu w piwnicy, muszę wyjść kanałami na zewnątrz i dojść do centrali ale pod ziemią, jakich kanałów użyć ?
Gość: IS
2006-04-03 00:00
#2
ABY DOJSC DO CENTRALI, IDZ PRZEZ DACH-PODLOGA, NIE WYCHODZ NA ZEWNATRZ, NAWET JAK CENTRALE MASZ NA DACHU, A NIE POD STROPEM, CZY W MALYM WYZNACZONYM DO TEGO POMIESZCZNIU!!!
Gość: Slawek
2006-04-04 00:00
#3
Drogi IS czy twoja propozycja obejmuje przejscie np. przez mieszkania najemcow na pietrach powyzej? Nie znamy warunkow lokalowych wiec odpowiadajac wprost(nie jest dla mnie jasne-centrala jest na poziomie gruntu czy na dachu?). Jezeli jest to zlo konieczne. Ja jakos nieufny jestem odnosnie kanalu w gruncie!! Dlatego-jesli za sciana pionowo w gore na dach - proponuje kanal zelbetowy wodoodporny i w nim zwykly blaszany izolowany, zawsze w razie czego bedzie dostep do czyszczenia,nie bedzie problemu z kondensacja, a gdy poziom wod gruntowych bedzie wysoko kanal nie bedzie w wodzie. Mozesz tez wtedy zrobic prawidlowe uszczelnienie na daszku kanalu zelbetowego jezeli zelbetowy kanal wybudujesz troche ponad ziemie w miejscu wyjscia z zmiemi - tak jak robi sie to na dachach. jezeli wychodzisz przez sciane i pionowo w gore to ewentualnie wykonany z tworzywa sztucznego, ale laczony nierozlacznie - panele inspekcyjne w kanale za sciana wewnatrz budynku. Poblematycznie moze byc wykonanie uszczelnienia kanal-otwor, szczegolnie jezeli wysoko jest poziom wod gruntowych. Poza tym nie jestem pewnien, ale w przypadku kanalu z tworzywa moze miec zastosowanie przepis taki jak dla rur, iz podziemne przewody powinny byc uszczelnione gazoszczelnie w przegrodach! Jezeli poziomo w gruncie tworzywowy - np. Rehau z blona antybakteryjna. Ale problemem bedzie wytrzymalosc mechaniczna - sprawdz, co bedzie jezdzic na powierzchni (czy np. nie przyjezdza smieciarka lub szambo?
Gość: Robert
2006-04-05 00:00
#4
ABY DOJSC DO CENTRALI, IDZ PRZEZ DACH-PODLOGA, NIE WYCHODZ NA ZEWNATRZ, NAWET JAK CENTRALE MASZ NA DACHU, A NIE POD STROPEM, CZY W MALYM WYZNACZONYM DO TEGO POMIESZCZNIU!!!
Pożal się Boże za takiego eksperta ... Chcesz rady? Przeczytaj następny post. Sam wykonuję czerpnie terenowe na przewodach PCV i nie zdażyły się jeszcze jakiekolwiek problemy. No może z jednym wyjątkiem: raz bez naszej kontroli koparka zasypywała rów spychając ziemię ..wraz ze 200 kg głazem który połamał przewód - no i woda szybko znalazla nieszczelność.
Życzę powodzenia
Gość: Slawek
2006-04-10 00:00
#5
Jesli kanaly w gruncie to najlepiej PVC ale sa dosc drogie. Nalezy je zaizolowac termicznie, i dodatkowo ochronic przed wilgocia.
Gość: ryba290
2006-04-19 00:00
#6
\Pan Slawek ma racje
Gość: Asia
2015-10-29 09:38
#7
Rozwiązanie jakie ja zastosowałam to tzw. trumny betonowe a w nich kanały wentylacyjne z wełny podwójnie zbrojone - drogie rozwiązanie. A powiedzcie mi właśnie w jaki sposób zaizolować rurę PVC ? Natryskowo ? No bo to rura będzie naszym Peszlem - osłoną przed wilgocią - czyli że jak ? - rurę izolować od wewnątrz ?
  • 1