265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Jakie uprawnienia , zezwolenia są potrzebne do montowania instalacji centralnego ogrzewania

Ukończyłem studia inżynierskiej o specjalności klimatyzacja, ogrzewnictwo i instalacje sanitarne. Chcę założyć firmę instalacyjną montującą instalacje wodociągowe i centralnego ogrzewania. Jakie zezwolenia czy uprawnienia mi są potrzebne i gdzie mogę je zdobyć abym mógł instalować takie instalacje. Będe wdzięczny za pomoc w doradzeniu.

Formalnie żeby wykonywac instalacje to powinienies miec uprawnienia wykonawcze. Bo przecież robiąc ogrzewanie to trzeba zamontować kocioł np. gazowy, a to jest instalacja objeta pozwoleniem.
Chyba że chcesz sie poprostu bawić w "hydraulika" i wtedy nikt cie o papiery nie spyta.

A gdzie można zdobyć takie uprawnienia wykonawcze?
Na czym to zdobycie uprawnień polega i jakie warunki trzeba spełnić aby się zakwalifikować do ewentualnego szkolenia?

Najprościej zrób egzamin czeladniczy w zawodzie instalator sanit. w izbie rzemieślniczej w twoim regionie

Czesc a gdzie skonczyles te studia moge zapytac?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.