273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Jaki rabat?

Witam wszystkich z branży - od jakiegoś czasu (po skończeniu studiów) param się instalatorstwem, splity, trochę wentylacji...Jeden z importerów splitów zaproponował mi współpracę. Przed podpisaniem umowy chciałbym jednak zasięgnąć Waszej opinii - do tej pory byłem "solistą" - ta umowa ma dotyczyć sprzedaży i serwisu. Jakie stawki (wiem, że możliwie największe) za przejęcie serwisu gwarancyjnego i upusty handlowe proponują zazwyczaj dealerzy instalatorom...Dzięki!

Jeżeli chciałby się Pan zorientować, jak to wygląda w naszej firmie to zapraszam pod adres:
http://www.centrum-klima.com.pl/html/promgalanz.htm
Znajdzie Pan tam tabelę z cenami katalogowymi i dla instalatorów. Instalator dostaje atrakcyjną cenę, ale przejmuje na siebie opiekę gwarancyjną. Firma zapewnia mu nieodpłatne części zamienne przez okres gwarancji. Co istotne, w przypadku naszej firmy instalator nie musi się związywać żadną umową.

Pytasz się własnie o tzw" sekrety branży". NIKT o zdrowych zmysłach tych informacji (prawdziwych) Tobie nie pzrekaże.
Podpowiedź;
ceny oferowane pzrez Importera musisz tak ustawic - aby ceny konkurencji jakie analizujesz (mam nadzieje ,że to zrobiłęś , inaczej idź do baru i sie upij)
na rynky były podobne do twoich w końcowej spzredaży. Np; niech 2,5 kw split kosztuje średnio 1600zł dla Klienta - to użyj matematyki - odlicz upust Dilera , odlicz twój upust dystrybutora (twój zysk) - będziesz miał solisto wyjściową kwote zakupu (wraz z całym bagażem jak transport, cło, częsci zamienne, itd..
Ale pamietaj ryzyko jest duże..bo i konkurencja duża... Można na tym zarobic - ale trzeba być piekelnie dobrym.
Nt serwisu - to sam musisz sobie określić swoje koszty operacyjne - to nie takie trudne - dodaj słupki (koszty ale wszystkie )- zobacz co ci wyjdzie - dodaj amortyzacje urządzeń /podzielona pzrez m-ce uzytkowania , pomnóż pzrez zysk jaki chcesz - i wyjdzie ci godzina serwisowa/.
Nie małpuj stawek - bo wyjdziesz jak zabłocki na mydle- musisz okrełśić swoja własną - jełśi zarobisz - to sie uytrzymasz, jełśi sie pomylisz - po paru miesiącach będziesz na bruku.

Pytasz się własnie o tzw" sekrety branży". NIKT o zdrowych zmysłach tych informacji (prawdziwych) Tobie nie pzrekaże.
Podpowiedź;
ceny oferowane pzrez Importera musisz tak ustawic - aby ceny konkurencji jakie analizujesz (mam nadzieje ,że to zrobiłęś , inaczej idź do baru i sie upij)
na rynky były podobne do twoich w końcowej spzredaży. Np; niech 2,5 kw split kosztuje średnio 1600zł dla Klienta - to użyj matematyki - odlicz upust Dilera , odlicz twój upust dystrybutora (twój zysk) - będziesz miał solisto wyjściową kwote zakupu (wraz z całym bagażem jak transport, cło, częsci zamienne, itd..
Ale pamietaj ryzyko jest duże..bo i konkurencja duża... Można na tym zarobic - ale trzeba być piekelnie dobrym.
Nt serwisu - to sam musisz sobie określić swoje koszty operacyjne - to nie takie trudne - dodaj słupki (koszty ale wszystkie )- zobacz co ci wyjdzie - dodaj amortyzacje urządzeń /podzielona pzrez m-ce uzytkowania , pomnóż pzrez zysk jaki chcesz - i wyjdzie ci godzina serwisowa/.
Nie małpuj stawek - bo wyjdziesz jak zabłocki na mydle- musisz okrełśić swoja własną - jełśi zarobisz - to sie uytrzymasz, jełśi sie pomylisz - po paru miesiącach będziesz na bruku.

Instalatorzy mają od 15 do 45%

Wally jesteś the best!
Twoje teksty są równie dobre, jak mniemam wiedza w temacie klimatyzacji.
Pozdrawiam

Norbercie, mam już swe lata, wiedza jest jak rzep.. , sama sie przykleja.
Jełśi chodzi o upusty - tutaj ktoś podał Instalatozry dostaja 15-45%. Oczywiście ceny katalogowe można wywindowac wgóre a potem dawac duże upusty. Ale jest to broń obosieczna- wielu Klienów patrzy na ceny ogólne i deklasyfikuje towar od reki jak widzi ,że jest za drogi. SAM to doświadczyłem na własnej skórze...wallygatora.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.