273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

jaka klima do małego mieszkania?

czesc Tomku,
tak na wszelki wypadek gdybys chcial TRZECIA opinie, bo na razie to swietny mecz, to zgodze sie z Norbertem i sie zastanawiam gdzie Iansator jest 'powrzechnie szanowanym projektantem', bo przede wszystkim nalezy zrobic bilans zyskow ciepla. Robie takie projekty dziennie. Bilans zysku ciepla to slonce przez okno, wlaczony komputer czy wlaczona calodobowo zarowka 150W nad akwarium. Dodac, dotaniesz W no i do katalogu wybrac najblizyszy klimatyzator. Proponuje oczywiscie skorzystac z porady Norberta i wejsc na internetowe 'obliczarki'.
pozdrawiam

"Doradca", fajnie, że podzielasz moje zdanie. Projektant nie powiedziałby, "pierwsze słyszę, że do splita trzeba zrobić bilans cieplny" To juz nawet studenci wiedzą, że tak trzeba.

Na wielu stronach importerów znajdziesz programy do obiczeń - spróbuj na 2 lub trzech - jeśli nie masz w tym pomieszczeniu jakiegoś dużego okna na południe i nietypowej sciany to przypuszczalnie zapotrzebowanie wyjdzie Ci na poziomie 2,5 kW...Następny etap - przejrzyj oferty kilku firm i porównaj je - masz niewiele gotówki - niektóre firmy ułatwiaja kredytowanie...Pisałeś, że masz 3tys. - jak od tego odjać min. 1tys. na montaż to już niewiele zostaje na dobry sprzęt, ale da się cos znaleźć...proponuje pomysleć o McQuayu, jakimś promocyjnym Fujitsu lub Fuji, ewentualnie Argo. Słyszałem tez, że dobre i tanie są Sharpy, ale nigdy się z nim nie spotkałem na naszym rynku. Raczej nie polecam LG, Fonko, Eka czy Lamdy - miałem z nimi troche problemów. Na koniec dodam jeszcze, ze opłacalne jest dodanie kilku zł i kupić układ z pompą ciepła - niewiele droższe od układów tradycyjnych...

tak!!!
tak!!
wypisujecie tu bajeczki dla dzieci
ale jeśli przyjdzie co do czego to wpychacie przewymiarowane urzadzenia robiąc wcześniej "obliczenia" zysków.
jak to sie po polsku nazywa
czy nie przypadkiem złodziejstwo
pozostawiam to Waszemu sumieniu

panie doradca
zadna praca nie hańbi
nawet mało ambitna!!!
oby była sumiennie wykonywana

Panie Iansator, czyzby pan mial jakies kompleksy? Niestety nie pracuje dla pl firmy, w polsce, wiec nikt nikogo nie chce tu okrasc. Po prostu tak sie robi tez na calym swiecie. Np Norbert o tym wie.
Chcialbym dostac od pana linki www budynkow ktore pan zaprojektowal, bo moja firma projektuje od office'ow po lotniska, a ostatni projekt to kompleks o lacznej powierzchni 60 tys m2. Laboratoria takie jakich w pl niestety nie ma. Tak wiec wiem o czym pisze. Zadna praca nie hanbi? Praca w elitarnej firmie na pewno nie. Tylko ja sie nie chwale ze jestesmy 'powrzechnie szanowani'
Jak kazdy wie to 'split' nie wywodzi sie z pl wiec wybaczam brak wiedzy. Koniec dyskusji, proponuje specjaliste na kompleksy.

genialne!!
wielkie!!!
niesamowite!!
po co marnować paluszki na tak wyczerpującą wypowiedź gdy ma się pełne race roboty :)

a może pan zaprojektował budynek biurowy foCUs, w którym z ze względu na "cudowną" wentylację kobiety nie donosza ciąż!!!!

szkoda.

nie wszyscy stukaja jednym palcem. Takie wyrzykiwane odpowiedzi sa bardzo nieprofesjonalne. Troche klasy czlowieku, to co robisz jest absurdalne.

Super !!, to jest tak, jakbyście dyskutowali poprzednio ze mną (czyli z wallym). Mamy obłudę , złe doradctwo, komercje ukrytą i wybujałą... Czy teraz wiecie DLACZEGO te dyskusje mnie męczyły?. Aby KOMUŚ na prawdę doradzić - to tzreba widzieć lub mieć jakiś plan przed oczami..!!. Dlatego ja zawsze odsyłałęm głabiaste pytania - IDŹ do Projektanta!!Pytający zazwyczaj sa głąbami w klimatyzacji i NIE potrafią wyjaśnić spraw oczywistych - no i WTEDY rozpoczyna sie dyskusja od akademickiej do praktycznej - bo KAŻDY widzi inaczej ta sprawę. No dalej piszcie, ja sobie poczytam... nie wolno mnie sie wtrącąć za dużo, bo znowu coś rozpętam,,,

w przypadku gdy mieszkanie jest już wykończone a w dodatku nie jest mieszkaniem samodzielnym pozostaje jedynie jeden rozsądny wybór: klimatyzator pojedynczy !! nie jest to wybór idealny jakim mogło by być rozwiązanie systemowe ale zasadnicze pozostaje pytanie: po co wydawać zbyt wiele dla osiągnięcia tak nie wielu ?? mamy schłodzić pomieszczenie a nie budować specjalne warunki ... to nie jest magazyn specjalnego zastosowania !! mamy wydać rozsądne pieniądze ... wybór klimatyzatora nie powinien opierać się na marce czy cenie gdyż w gruncie rzeczy wszystkie klimatyzatory są bardzo podobne ... kupujacy powinien zapoznać się z warunkami gwarancji i serwisu !! samemu ocenić czy oferująca mu sprzedaż firma wyglada na wiarygodną bo bez znaczenia ile teraz zaoszczędzimy czy wydamy ważne jest czy za jakiś czas będzie ktokolwiek chciał i umial nam pomóc ... iluzoryczne zaoszczędzienie dziś nawet 200-300 PLN moze później kosztować nas wartość całego urządzenia !! kupując klimatyzator zadajmy sobie trud sprawdzenia sprzedajacego ... FONKO - klimatyzatory z wbydowanym jonizatorem !!

niestety nie moge sie z P. zgodzic wybor klimatyzatora tak jak kazdego sprzetu AGD polega na wyborze marki i ceny ktora zechcemy za nia zaplacic. Co do jonizowania powietrza bylbym sceptyczny poza tym nie okreslil Pan czy sa ta jony dodatnie czy ujemne:)

producentów jest wielu
łyknij ściennego Daikina!!!
36 miesiecy gwarancji
------------------- a jak dobrze pogada to i 60 :D

Projektant nie powiedziałby, "pierwsze słyszę, że do splita trzeba zrobić bilans cieplny" To juz nawet studenci wiedzą, że tak trzeba --------------------- student powie Ci że masz rację :D jak bez nawet najmniejszej informacji o pomieszczeniu można dobrac klimatyzator??????? chyba kazdy wie że zyski mogą wyjść od 50 do 250 W/m2.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.