Gość: Kasia
2005-07-13 00:00
#1
jak daleko kratka od piecyka?
Hej, bardzo potrzebuję informacji - jak daleko od kuchni gazowej może znajdować się kratka wentylacyjna? Planuję w moim mieszkaniu połączyć pokój z obecną kuchnią i przenieść kuchnię do pokoju, co oddali piecyk gazowy od kratki. Nową nie bardzo mogę wybić, bo musiałabym się podłączyć do pionu wentylacyjnego sąsiadów lub własnego, łazienkowego - ponoć oba warianty są prawnie nipoprawne. Gdyby stara kratka wystarczyła byłabym uratowana.
Z niecierpliwością czekam na odp i z góry dziękuję :-)
Gość: ja
2005-07-14 00:00
#2
Jeśli się nie mylę, to nie ma przepisów określających max. odległość kratki od kuchenki. Chyba jest określona minimalna, ale nie jestem pewna.
W pomieszczeniu, w którym znajduje się urzadzenie gazowe powinna być zapewniona odpowiednia ilość nawiewanego i wywiewanego powietrza (większa niż w pokoju mieszkalnym). W momencie, gdy łączy Pani pokój z kuchnią, zwiększa się kubatura pomieszczenia w którym znajduje się kuchenka. Tak więc może się okazać, że istniejący stan jest niewystarczający.
Nie pamiętam gdzie są te przepisy (pewnie w Warunkach...), bo chyba były jeszcze jakieś wytyczne odnośnie pomieszczeń z urządzeniami gazowymi. Postaram się coś znaleźć i napiszę.
I rzeczywiście nie może się Pani podłączyć do innego kanału.
A tak swoją drogą, co o odległości i ilości powietrza sądzą "wentylatorzy"??
Gość: Kasia
2005-07-18 00:00
#3
bardzo dziękuję i czekam na więcej - jeśli ktoś ma bardziej precyzyjne informacje to proszę napisać
Gość: piotr
2005-07-20 00:00
#4
Jesli to bedzie pokój typowo mieszkalny (nocowanie w pokoju) to nie mozna instalować w takich pokojach z aneksem kuchennych kuchni gazowych.
Gość: Kasia
2005-07-21 00:00
#5
Nie, to będzie tylko kuchnia z jadalnią i takim jakby salonem wypoczynkowym
Gość: nn
2005-07-24 00:00
#6
Jak zwykle najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Jak przeniesiesz kuchenkę daleko od kratki to cały zapach wraz z wilgocią będziesz miała w pokoju (meble lubią łapać zapachy). Kratki też nie przedłuzysz rurą bo przestanie ci działać wentylacja grawitacyjna (to by uprzedzić pytanie :)).
A co do wypoczynku, to znam przypadki ze gazownicy nie chcieli puscić gazu bo w pokoju z aneksem stała kanapa. Argumentem było to, że ktoś się moze na niej jednak przespać (użytkownicy przed kolejną wizytą wystawiali kanapę i było zgodnie z prawem).
Co do kuchenki jedynym ograniczeniem odległosciowym jest min. 0,5 m od okna (nie liczac ograniczeń od szafek - 2 cm).
Gość: Kasia
2005-07-28 00:00
#7
dzięki :-)
  • 1