265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Chłodzenie domu wodą ze studni

Witam. Prosze o poradę. Jestem w tym temacie zielony....Zakupiłem dom przy którym znajduje się studnia o głębokości ok 12 metrów. Ściany wyłożone są klinkierem do samego dna. Wpadłem na pomysł aby wykonać chłodzenie pomieszczeń przy wykorzystaniu wody ze studni. Myślałem o zastosowaniu pompki oraz wymiennika glikol-woda. Glikol tłoczył bym na strych gdzie znajduje się centrala wentylacyjna w chłodnicą.
Dom jest mały ma około 100 m2. Proszę o Państwa opinie.

A jak zamierzasz uzdatniać taką wodę? Woda głębinowa często jest potwornie twarda, więc zaraz zapcha rury. jak widzisz system filtracji takiej wody? Gdzie wyrzucałbyś zużytą wodę? To nie tak działa. W tego typu przypadkach stosuje się dodatkowy czynnik chłodniczy.
Poczytaj o pionowych gruntowych wymiennikach ciepła

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.