273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Belka chłodząca a klimakonwektor

Witam serdecznie szukam od pewnego czasu informacji na temat belek chłodzących i klimakonwektorów jednak mam pewien problem. Nie wiem czy dokładnie się różnią. Chciałbym zapoznać się bliżej z specyfikacją klimakonwektorów oraz belek chłodzących i ich różnicami.

Zarówno klimakonwektor jak i belka chłodząca aktywna jako czynnika chłodzącego używają wody lodowej. Posiadają możliwość grzania oraz chłodzenia pomieszczenia. Obydwa urządzenia montowane są w suficie oraz mają podłączenie do instalacji nawiewnej w budynku.

Pomijając kształt to są jeszcze inne różnice? Sposób działania, parametry pracy, zalety oraz wady?

Zauważyłem, nie wiem czy słusznie, że w belkach chłodzących nie jest montowany wentylator a w klimakonwektorach tak. Czy to jedyna różnica? Chyba że nazwy te stosowane są przemiennie i na marne szukam odpowiedzi na to pytanie.

Bardzo proszę o odpowiedź oraz pomoc w znalezieniu rozwiązania mojego problemu.

Podstawowa różnica to właśnie ten wentylator. Inne to: belka ma wymiennik suchy (pracuje bez kondensacji) klimakonwektor jak chcesz, klimakonwektor ma filtr, belka nie musi i nie ma. Każdy klimakonwektor ma regulację wydajności po stronie powietrza (biegi), belka standardowa nie, tylko najnowsze produkty wiodących firm mają możliwość pracy ze zmienną ilością powietrza. Potem wchodzi dużo różnic wynikających z powyższych.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.