Gość: Art
2006-09-02 00:00
#1
Wasze opinie na temat tego forum
Witam wszystkich Forumowiczów.
Od jakiegoś czasu sledzę to forum i po raz pierwszy spotkałem sie z takim brakiem zrozumienia i indolencji dla zwykłych ludzi szukających tutaj porady.
Nie jestem specjalistą ani od wentylacji, ani od klimatyzacji, ani od CO.
Jestem specjalistą w branży IT (komputery) i uczestniczę czynnie w dyskusjach na forach związanych z tym tematem.
Polecam większości "Życzliwych Fachowców" z forum "Wentylacja" odwiedzenie innych Forów związanych z branżą komputerową aby nauczyli sie życzliwości i zrozumienia dla ludzi którzy na Forum przyszli po pomoc, a którzy z góry skazani są na poniżenie tylko i wyłącznie za to że dysponują mniejszą wiedzą od innych.
Dodam, że mam firmę komputerową z której żyję i zawsze staram sie udzielić pytającemu wyczerpującej odpowiedzi nawet jeżeli jest to moja potencjalna konkurencja.
Widać że informatycy i elektronicy to ludzie którzy dumni są ze swojej wiedzy i chętniej sie nią dzielą co jest w dużej merze odwzajemnione przez ich kolegów forumowiczów, bo w końcu taka jest idea każdego branżowego Forum.
Pozdrawiam i skłaniam do przemyśleń zanim udzielicie innym użytkownikom ("naiwniakom" w Waszym mniemaniu)odpowiedzi na tym jedynym w swoim rodzaju Forum.
Dla ciekawskich odpowiadam, że nie zadałem na Forum "Wentylacja" żadnego pytania, ponieważ po przeczytaniu odpowiedzi większości Fachowców i znawców branży uznałem iż stanowiło by to jedynie pożywkę do tego, aby mnie poniżyć.
Gość: Zbig
2006-09-02 00:00
#2
ja wiele skorzystałem z forum, bo przy różnych tematach, mimo pewnych złośliwości między wieloletnimi adwersarzami można coś wyczytać aby obraz danego zagadnienia był coraz pełniejszy. Masz dużo w "opiniach"
Gość: benHaker
2006-09-03 00:00
#3
A ja mam wrażenie, że większość tutaj piszących jest starej daty i prezentuje książkowe "komunistyczne" podejście. Zbesztać, nie rozwiązać problemu, wdać się w głupią dyskusję z oponentami - oto jak wygląda typowy wątek na tym forum. Jest tutaj kilka osób, które się wzajemnie zwalaczają i nie przepuszczą okazji gdy tylko jeden z nich zacznie się na jakiś temat wypowiadać. Biedny autor postu, który przychodzi tutaj po pomoc oczywiście nie uzyskuje odpowiedzi na stawiane pytania i głupieje od tych ciągłych przepychanek.
Gość: ^Nicość^
2006-09-03 00:00
#4
Nie generalizowałbym sprawy w taki sposób, by w jakiś sposób akredytować środowiska elektroników i informatyków. Pisałem na wielu różnych forum dyskusyjnych i na każdych obowiązują te same prawidłowości. Bywalców można podzielić na kilka kategorii:
1. Ludzi inteligentnych posiadających doświadczenie, którzy posiadają wiele pozytywnych cech osobowych, kulturę osobistą, a także chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Wiedząc, że są specjalistami oraz znając swoją wartość, nie obawiają się żadnej urojonej konkurencji ze strony pytającego forumowicza. Tacy ludzie to około 10% użytkowników forum.
2. Ludzi inteligentnych, posiadających doświadczenie, którzy cechują się arogancją, egocentryzmem, złośliwością, potrzebą promowania swojej osoby poprzez uwłaczanie innym, wyśmiewanie czy kpienie z ich problemów/pytań. Ten cel osiąga się na różne sposoby, z których gro spisanych jest w "Erystyce" Schopenhauera i zarazem starych jak świat. Zazwyczaj są to kąśliwe i niemerytoryczne uwagi nie wnoszące nic do forumowej "bazy danych".
3. Ludzio ograniczonym zasobie wiedzy i doświadczeniu, którzy starają się pomagac innym, różnie im to wychodzi. Czasem doradzają właściwie, czasem wprost przeciwnie. Trudno ich ocenić jednoznacznie, szczególnie gdy intencja nie pokrywa się ze skutkiem owej porady.
4. Ludzi prostych i prymitywnych, których intencją jest szkodzić, siać ferment, obrażac, kpić, wyśmiewac, pisać posty kompletnie nie związane z tematyką forum.
To proste podsumowanie pasuje do każdego forum, proporcje ilosciowe sa bardzo podobne.
Gość: Art
2006-09-03 00:00
#5
Pisałem na wielu różnych forum dyskusyjnych i na każdych obowiązują te same prawidłowości. Bywalców można podzielić na kilka kategorii:
1. Ludzi inteligentnych posiadających doświadczenie, którzy posiadają wiele pozytywnych cech osobowych, kulturę osobistą, a także chęć dzielenia się wiedzą z innymi. Wiedząc, że są specjalistami oraz znając swoją wartość, nie obawiają się żadnej urojonej konkurencji ze strony pytającego forumowicza. Tacy ludzie to około 10% użytkowników forum.
2. Ludzi inteligentnych, posiadających doświadczenie, którzy cechują się arogancją, egocentryzmem, złośliwością, potrzebą promowania swojej osoby poprzez uwłaczanie innym, wyśmiewanie czy kpienie z ich problemów/pytań. Ten cel osiąga się na różne sposoby, z których gro spisanych jest w Erystyce Schopenhauera i zarazem starych jak świat. Zazwyczaj są to kąśliwe i niemerytoryczne uwagi nie wnoszące nic do forumowej bazy danych.
Mam wrażenie, że Kolega "Nicość" zalicza sie do tej pierwszej grupy i oby takich forumowiczów więcej, niestety nie można tego powiedzieć o większości "Życzliwych Specjalistów" tego wysoce znamienitego Forum, którzy bardziej wpasowują sie w pkt.2 kategorii, że o pkt.4 nie wspomnę.
Ja jako "niespecjalista" w temacie wentylacji z czystym sumieniem podciągam sie pod pkt.3 w/w kategorii i nie mam powodów do wstydu, ponieważ uważam, że nikt nie jest alfą i omegą we wszystkich możliwych specjalizacjach.
Gość: tece
2006-09-04 00:00
#6
Dla mnie forum było początkiem edukacji w tej dziedzinie.
Szczególnie cenię sobie wypowiedzi "Kominiarczyka" ale również innych stałych uczestników (np. pp. Wally, Airman, Szoł-men, Brzęczkowski, S Marc, Dobrzyński itd.). Natomiast brakuje mi wypowiedzi ludzi zajmujących się praktyczną eksploatacją instalacji.
Gość: ZMW
2006-09-05 00:00
#7
to forum może być tylko podpowiedzią nakierunkowującą na odpowiedni tok myślenia ale nie może zastąpić publikacji na dany temat
Gość: olo
2006-09-08 00:00
#8
Moja opinia na temat tego forum jest raczej negatywna. Dużo napuszonych gości, którzy udają, że coś wiedzą. Ale być może takie jest właśnie środowisko ludzi od wentylacji klimatyzacji. Dosyć często wchodzę na forum "Systemy ogrzewania". Tam z kolei można liczyć na fachową odpowiedź, a nie na zgryźliwy komentarz bądź głupkowatą poradę typu "trzeba zrobić tak żeby było dobrze".
Nie uważam natomiast by część odpowiedzi o raczej humorystycznym zabarwieniu było czymś złym. Skoro nikt nikogo nie obraża to wszystko jest OK. Tym bardziej, że część z nich jest naprawde niezłych. Pozdrawiam
Gość: T. Brzęczkowski
2006-09-08 00:00
#9
Olo to napisz na forum ogrzewania, że aktualne normy na izolacje (BBR 2006) nie zostały w styczniu wydrukowane, bo w paktyce likwidują centralne systemy rozprowadzania ciepła(gaz, olej pc...) Napisz, że ITB chroni rynek instalacyjny zabraniając izolować domy i wydaje pisma szkodliwe dla budownictwa i ochrony środowiska, napisz wreszcie, że np nazwa ekogroszek jest kretynizmem sama w sobie, a zobaczysz jakie fachowe komentarze poczytasz...
Tam się pisze o domach nie dość, że drogich w budowie to zużywających E>150kWh/m2 rocznie, a obowiązek to E<40 kWh/m2 poprostu przepaść
Pozdrawiam.
Gość: T. Brzęczkowski
2006-09-08 00:00
#10
... acha dodaj jeszcze fachowcą, że jak samochody będą miały silniki hybrydowe palące 3 l/km a domy będą izolowane dywersyfikacja będzie obcym terminem.
Gość: olo
2006-09-08 00:00
#11
Panie Brzęczkowski dosyć często wchodze na forum ogrzewnictwa i nie bardzo wiem o czym Pan pisze. Być może coś przeoczyłem, ale generalnie uważam, iż poziom wiedzy technicznej wypowiadających się tam ludzi jest wysoki.
Gość: Tojka
2006-09-08 00:00
#12
silniki hybrydowe palące 3 l/km....
Hehehe. To chyba czolgi maja takie spalanie. Mam Priusa, pale w miescie jakies 2l/100km. Jezdze w 80% w korkach - 1,2 bieg czasem 3.
Gość: T. Brzęczkowski
2006-09-08 00:00
#13
Pszeoczył Pan Panie Olo i to sporo.
Gość: nowy
2006-09-09 00:00
#14
Panie Brzęczkowski dosyć często wchodze na forum ogrzewnictwa i nie bardzo wiem o czym Pan pisze. Być może coś przeoczyłem, ale generalnie uważam, iż poziom wiedzy technicznej wypowiadających się tam ludzi jest wysoki.

Zagadnienia związane z ogrzewnictwem są proste i oczywiste dla dużej grupy osób, gorzej z zagadnieniemi chodniczymi i klimatyzacyjnymi.
Gość: Bob
2006-09-09 00:00
#15
Dawno tu nie zaglądałem ale widzę, że nic się nie zmieniło. Kolega Art ma rację. "Niespecjalista" za wiele tutaj nie skorzysta. Ciężko nawet dyskutować o fachowości tego forum, gdzie wiedza przeplata się z fikcją. Nie mogę powiedzieć, że prwadziwych fachowców tu nie ma - bo są. Ale są też tacy dyskutanci "fachowcy przez wielkie F", którzy co innego piszą na forum a co innego mają na swoich stronach internetowych. Przedstawiają opinie i badania, które nie mają żadnego potwierdzenia, podważają Polskie Normy i Warunki Techniczne, ubliżają, oczerniają itp., a wszysto to czyną przez pryzmat własnego produktu. Przez takie czy inne stwierdzenia nowi forumowicze często są wprowadzeni w błąd o czym sami nawet nie wiedzą.
No ale cóż, pisać może każdy na forum i jak to stwierdził jeden Pan "F" - "mogę pisać co mi się podoba".
Pozdrawiam