Gość: Andzia
2005-03-14 00:00
#1
Digestorium w laboratorium chemicznym
mam problem ??? tzn prosila bym o dostarczenie jakich kolwiek informacji na temat odciagow miejscowych w laboratorium chemicznym- digestorium?? interesuje mnie glownie procedura doboru bo nie do konca jestem zorientowana w tym temacie??:(interesuje mnie tez laczenie tych urzadzen?? tzn czy wystarczy jeden wentylator dla 6 digestoriow?? czy tez nalezy zastosowac 2 lub 3 systemy?? jak to stwierdzic i jak zrealizowac??? z gory dziekuje za zainteresowanie moim problemem?? pozdrawiam pa:)
Gość: julek
2005-04-22 00:00
#2
Zwykle to użytkownik (technologia) określa jakie powinno być zainstalowane digestorium. Urządzenia są rózne różnią się budową i wielkością. Standardowe to zwykle około 650m3/h wyciągu. Nie stosowałem łączenia w jeden kanał kilku digestriów więc nic nie podpowiem na ten temat. Zawsze było to na osobnym wyciagu i wentylatorze. Warto pamiętać o:
- odpowiednim sprężu wentylatora,
- wentylatorze chemoodpornym,
- przewodach chemoodpornych,
- nawiewie kompensacyjnym bo to już spora ilość powietrza wywiewanego.
Ale te moje spostrzeżenia wydają się do bólu oczywiste :-)
Pozdrowienia
Gość: szoł-men
2005-04-22 00:00
#3
w uzupełnieniu...
ilość powietrza wynika z założonej prędkości w oknie digestorium ... poza tym bardzo fachowo całość zagadnienia zostało przestawione na którymś sympozjum Troxa (digestorium ze zmienną ilością powietrza wentylacyjnego i takie tam bajery). Poproś ich może Ci pomogą. (a może ktoś ma maretiały na CD z sympozjum ?). pozdro. szoł-men.
  • 1