273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wytwarzanie wody lodowej - urządzenia

qwert ma racje. To zgroza - uczelnia do kitu, program zły, a wykładowcy uczą tego co znają a nie tego co jest inzynierowi w pracy potrzebne.
Skończyłem uczelnię - wydział mechaniczny o specjalności chłodnictwo, ale widzę przekazywano nie ty;lko z chłodnictwa, także wentylacja, klimatyzacja, instal elektryczne instalacje wewnętrzne itp. z tą wiedzą podstawową i douczaniem się i doświadczeniem często wychodzi na to, że wiem więcej niż specjaliści z tych branż z uprawnieniami. Tyle że wykładowcami byli za róno teoretycy jak i praktycy - projektanci i wykonawcy

ludzie jemu chcecie pomóc a kto w przyszłosci pomoze jego klientom-boze chron nas od takich inzynierow i ich błedów w nauce

qwert, nie martw się, Jack nie musi od razu projektowac lub serwisowac urządzeń. Ciągle jest duże zapotrzebowanie na tzw. inżynierów sprzedaży.
Jack, tobie życzę abyś nie patrząc na innych, dopytywał się kogo możesz i gdzie możesz a napewno wyjdziesz na ludzi. A jak Ci się poszczęści to może i dostaniesz 8000. Powodzenia

ludzie jemu chcecie pomóc a kto w przyszłosci pomoze jego klientom-boze chron nas od takich inzynierow i ich błedów w nauce
qwert ja rozumiem, że ty od razu od urodzenia wszystkie rozumy pozjadałeś i od razu wszystko było dla ciebie jasne. Boże chroń nas od takich zakompleksionych ludzi. Sam pewnie w przeszłości nie byłeś najlepszy i teraz jak już tą wiedzę zdobyłeś musisz się odegrać na tych młodych głupich studentach co nawet studiów nie zdążyli skończyć bo przecież powinni wiedzieć już wszystko. Żałosny z ciebie człowiek, i współczuje twoim współpracownikom bo na pewno ciężko się pracuje z takim bucem. Obstawiam też, oszałamiającej kariery nie zrobiłeś w branży i gdzieś trzeba wylewać swoje frustracje (najlepiej na studentów)A ja na swoje wyjdę, zdobędę wiedzę, jak nie na studiach to w pracy i o moich klientów się nie martw, na pewno będą zadowoleni. Nie pozdrawiam

qwert znowu szaleje- zrób sobie zaoczne to pozbędziesz się kompleksów... A kto pyta nie błądzi... Pozdrawiasy dla wszystkich chcących sie uczyć i rozwijać...

15 lat zajmuje sie chłodnictwem i poprawiam to co studenciki spaprali w papierach przy projektowaniu zwlaszcza ci co robia sterowanie(tego jest najwiecej) ale generalnie jest dobrze
h..j mnie tylko strzela, ze potem i tak wychodzi na to ze "pan inzynier" stwierdza ze to nie mozliwe i ze to ja cos pomyliłem w podłaczeniach
papier projektanta przyjmie wszystko natomiast teoria jedno a praktyka drugie

I proszę, z konkretnego pytania do wtykania sobie! gratulacje! Pretensje należy miec do tych co nie pytaja a chca nie wiadomo co, a nie do tych co probuja sie czegos dowiedzic!! Ja pracuje w zespole z duzym doswiadczeniem ale nie zainteresowanym pomoca, pretensji nie mam ale gdzies trzeba szukac odpowiedzi. Jesli ktos nie chce pomoc po co wole zabiera glos.

i w całym tym zamieszaniu nie padła odpowiedż na zadane pytanie jak to działa i jak to ugryżć

Wiedza z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji to wiedza fachowa tak jak wiedza o inst. sanitarnych, nie można tego traktować jako nowinki techniczne i uczyć się tego na forum czy z ulotki. Niestety wydziały inżynierii środowiska czy budownictwa nie mają w programie nauczania chłodnictwa bo nie ma na nich mechaniki na tak wysokim poziomie żeby móc coś zajarzyć. Żeby mówić o usystematyzowaniu wedzy trzeba poznać chociaż podstawowe terminy, sorry ale jak się słyszy , że chiller to puszka, skrzynka, czy klocek z wiatrakami to jak chcenie na budowie montować chillery??? - jak Lego? Czytałem na tym forum już wątek o podłączeniu silnika i próbie regulacji jego obrotów przez prace w trójkącię lub w gwiazde. Myślę że zbyt wiele srok za ogon Inżynierowie sanitarni próbują złapać. Pracuje w chłodnictwie kilkanaście lat i razi mnie brak świadomości i wiedzy ludzi którzy na codzień zajmują się mieszkaniówką i postanawiają działać w klimatyzacji potem przechodzą do chłodnictwa nie mając o tym pojęcia. Kurcze żaden mechanik nie powie na leżący wachac,że to patyk jak proca ... Sanitarni zajmijcie się inst. sanitarnymi (wentylacja, woda,gaz,kanaliza,co,cwu) a chłodnictwo klimatyzacje, elektrykę i automatykę zostawcie innym. Przestrzegam też przed wprowadzaniem w błąd całej rzeszy ludzi i inwestorów że na instalację chłodniczą czy klimatyzację potrzebny jest projekt budowlany lub wykonawczy zatwierdzony przez osbę z uprawnieniami bud. To absurd zupełny i przekłamanie z nadinterpretacją przepisów. Krótko - głupota.

15 lat zajmuje sie chłodnictwem i poprawiam to co studenciki spaprali w papierach przy projektowaniu zwlaszcza ci co robia sterowanie(tego jest najwiecej) ale generalnie jest dobrze
h..j mnie tylko strzela, ze potem i tak wychodzi na to ze pan inzynier stwierdza ze to nie mozliwe i ze to ja cos pomyliłem w podłaczeniach
papier projektanta przyjmie wszystko natomiast teoria jedno a praktyka drugie
A co jeszcze moze inz Handlowiec klientowi na obiecywac, to jest dopiero jazda ...
A pensja jak zwykle bywa calkiem calkiem, w koncu sprzedaje wg ogolnych zasad (produkcja-wykonanie-zainstalowanie-projektowanie to co tam
podstawa to sprzedaz)
Pozdrawiam wszystkich inzynierow

Wiedza z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji to wiedza fachowa tak jak wiedza o inst. sanitarnych, nie można tego traktować jako nowinki techniczne i uczyć się tego na forum czy z ulotki. Niestety wydziały inżynierii środowiska czy budownictwa nie mają w programie nauczania chłodnictwa bo nie ma na nich mechaniki na tak wysokim poziomie żeby móc coś zajarzyć. Żeby mówić o usystematyzowaniu wedzy trzeba poznać chociaż podstawowe terminy, sorry ale jak się słyszy , że chiller to puszka, skrzynka, czy klocek z wiatrakami to jak chcenie na budowie montować chillery??? - jak Lego? Czytałem na tym forum już wątek o podłączeniu silnika i próbie regulacji jego obrotów przez prace w trójkącię lub w gwiazde. Myślę że zbyt wiele srok za ogon Inżynierowie sanitarni próbują złapać. Pracuje w chłodnictwie kilkanaście lat i razi mnie brak świadomości i wiedzy ludzi którzy na codzień zajmują się mieszkaniówką i postanawiają działać w klimatyzacji potem przechodzą do chłodnictwa nie mając o tym pojęcia. Kurcze żaden mechanik nie powie na leżący wachac,że to patyk jak proca ... Sanitarni zajmijcie się inst. sanitarnymi (wentylacja, woda,gaz,kanaliza,co,cwu) a chłodnictwo klimatyzacje, elektrykę i automatykę zostawcie innym. Przestrzegam też przed wprowadzaniem w błąd całej rzeszy ludzi i inwestorów że na instalację chłodniczą czy klimatyzację potrzebny jest projekt budowlany lub wykonawczy zatwierdzony przez osbę z uprawnieniami bud. To absurd zupełny i przekłamanie z nadinterpretacją przepisów. Krótko - głupota.
Przynajmniej jeden człowiek który trzeźwo myśli. Franek całkowicie się z Tobą zgadzam. Pozdrawiam

ja mam pytanie bardzo powazne bo w sumie nikt nam tego nie tlumaczy a potrzebuje dobrac agregat wody lodowej chłodzony woda którego czynnikiem chłodniczym jest woda natomiast przeglądałam z 20 katalogów dobrałam juz agregat wody lodowej chłodzony woda i myslalam ze wszystko jest ok a tu patrze ze czynnikiem chłodniczym jest fereon czyli R410a itd.. o co w tym chodzi? bo w zadnym katalogu nie ma czynnika chlodniczego typu woda po co ten freon i do czego on sluzy i czym mam sie kierowac zeby dobrac agregat chłodniczy na wode? pomozcie prosze

[quote: mloda]ja mam pytanie bardzo powazne bo w sumie nikt nam tego nie tlumaczy a potrzebuje dobrac agregat wody lodowej chłodzony woda którego czynnikiem chłodniczym jest woda natomiast przeglądałam z 20 katalogów dobrałam juz agregat wody lodowej chłodzony woda i myslalam ze wszystko jest ok a tu patrze ze czynnikiem chłodniczym jest fereon czyli R410a itd.. o co w tym chodzi? bo w zadnym katalogu nie ma czynnika chlodniczego typu woda po co ten freon i do czego on sluzy i czym mam sie kierowac zeby dobrac agregat chłodniczy na wode? pomozcie prosze[/quote]

Ale lipa...

mam podobny problem co Przedmowczyni...
jesli ktoś byłby chętny wyjaśnić...

ps. doskonale sobie zdaje sprawe, że są to podstawy
niemniej uczelnia innych (w ich mniemaniu ważniejszych) podstaw uczy... a człowiek zagubiony...

takie pytania pokazują, że studenci nie rozumieją teorii a tym bardziej nie mają zielonego pojęcia o urzadzeniach, które funkcjonuja w praktyce. Natomiast należy docenić to, że chociaż starają się dociekać i zadają pytania - lepiej późno niż wcale....

Z drugiej strony sam byłem takim ignorantem do czasu aż życie zweryfikowało moją postawę.

Ale do rzeczy...

Pierwsze co zrób to poczytaj o realizacji sprężarkowych układów chłodniczych. Potem kliknij w poniższy link:
http://www.chlodnictwoiklimatyzacja.pl/index.php/artykuly/182-wydanie-82011-/1956-agregaty-wody-lodowej-chodzone-wod-lub-powietrzem.html

Potem ściągnij sobie z netu dokumentację do agregatów wody lodowej chłodzonych wodą. Są wersje agregatów współpracujących z wieżami chłodniczymi i drycoolerami oraz ewentualnie wersja chłodzona wodą z sieci.

PS: do arta
Racja - "sanitariusze" zbyt wiele próbują ogarnąć bo branża sanitarna ma swój styk np. z elektryką, automatyką, chłodnictwem i wieloma innymi.
A nie da się być alfą i omegą we wszystkim szczególnie, że po inżynierii środowiska brakuje PODSTAW !

pozdro i good luck


W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.