273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja solarium

Maciej pytał: "Z tego co sie orientuje to solarium ma własny wyciąg powietrza i to dość spory. A zatem skąd nawiac powietrze.Bo chyba nie bede wstawiał tam centrali nawiewnej."
Odp.
Normalnie 315 mm kanałem bez udziwnień. Własny wyciąg wystarczy

Akurat tu Tadzio ma rację...Łóżka mają zwoja wentylację,ostatnio dostarczyłem dokładnie przewód fi 315.Nawiew powietrza przez kratkę w drzwiach i po balu.
Faktem jest że ludzie wstawiają przed kabinę wentylator biurowy coby mieszał powietrze i dawał WRAŻENIE chłodu dla klienta.W solarium bywałem.

Jest to cieżki temat do zgryzienia. Chcąc zachować wymianę powietrza robiąc wyrzut z łóżka bezpośrednio na zewnątrz musimy zapewnić dopływ około 3000 m3 na godzinę jeżeli zamontujemy kika łóżek w jednym pomieszczeniu zimą możemy sobie do niego wpóścić pingwiny niech biegają:). Ja zrobiłem wyciąg nad łóżkami i nawiew do pomieszczenia grawitacyjny jest oki

Przepis dot. zakładów odnowy biologicznej mówi o wentylacji nawiewno-wywiewnej.
I co dalej.

witam, chciałam poprosic aby mi ktoś doradził...chce powiększyć usługi w salonie fryzjerskim o solarium ,ale nie znam się za bardzo na wymogach, kobieta z sanepidu powiedziała że musi bysć wentylator mechaniczny nawiewno - wywiewny pod ciśnieniem i ze cale pomieszczenie w pokoju solarium ma byc pod ciśnieniem. Nie moge jednak nigdzie w necie znaleść informacji na ten temat np.cen i gdzie je można kupić.jakie solarium polecacie? o jakiej mocy? szukam czegoś dobrego w przystępnej cenie. Z góry dziękuje.

wyjaśnijmy sobie jedno żadne solarium nie ma wentylacji może mieć klimatyzacje a ten wyciąg o takiej niby wielkiej średnicy słuzy do odprowadzenia ciepła ktore wydziela sie w urządzeniu miedzy innymi od chłodzenia lamp oraz klimatyacji....

witam,
czytam i czytam i po ostatnim poscie nasuwa mi się pytanie. Jezeli są wyciągi itd. to jak dobiera sie klimę w solarium? Dla jednego łóżka mamy ok 10-12 kW mocy samych lamp. To muszę dobrac taki klimatyzator? Chciałbym obniżyć temp. tylko o kilka stopni (5-6) - do jakiś 26-28oC (mamy tma teraz normalnie 32-36oC...!!).
pozd

Ja spiąłem przewód wyciągowy z nawiewnym i zastosowałem układ przepustnic z regulatorem temp. nawiewu.
inaczej mówiąc powietrze usuwane częściowo zawraca i miesza sie z zewnętrznym do wymaganej temp. nawiewu ( taka mini recyrkulacja ) .

witam pani Marto potrzebuje pani wentylator wywiewno-nawiewny jest to nietypowy ale mozna go dostac ale w tym momecie przy wymogach unijnych jest to jedno z wielu jesli chce sie pani wszystkiego dowiedziec udzielam bezpłatnej porady po 17 na tel 790465427

witam, mam problem z wentylacją solarium, a mianowicie jest otwor wywiewny 300mm i nawiewny 250 - z tym ze ten nawiewny znajduje sie z lozkiem. Efekt jest taki ze podczas pracy lozka w pomieszczeniu od solarium tworzy sie takie podcisnienie ze ciezko jest otworzyc dzrzwi. Duzo gorszym problemem jest jednak to ze lozko podczas pracy wyciaga nawet spaliny z komina do którego jest podlaczony piec gazowy ( ma oczywiscie osobny komin i znajduje sie w innym pomieszczeniu) Jakie rozwiazanie zdaloby by w takiej sytuacji zasadne ? Dodatkowa rura nawiewna ( w tym wypadku to juz w pomieszczeniu solarium bedzie bardzo zimno), piec z zamknieta komora spalania ? Pomóżcie proszę . dzieki

Ola mam ten sam problem przy włączonych 2 łóżkach drzwi sie nie chcą otwierać, a okno gwiżdze. Rury wentylacyjne mam podłączone bezpośrednio od łóżek na zewnątrz i do tego mam 2 wloty powietrza mniej więcej takiej samej średnicy (315). koszmar pomocy

[quote:Maciej II
]Ja spiąłem przewód wyciągowy z nawiewnym i zastosowałem układ przepustnic z regulatorem temp. nawiewu.
inaczej mówiąc powietrze usuwane częściowo zawraca i miesza sie z zewnętrznym do wymaganej temp. nawiewu ( taka mini recyrkulacja ) .
[/quote]
Możesz przedstawić jakiś mini schemat tego rozwiązania? Wydaje się ciekawe

No inżyniery i technicy, prezentujcie swoją wiedzę za free wielkim właścicielom solariów. Wiedza inż w PL jest warta zero ale wciśnięcie przycisku na urządzeniu przez laika już kosztuje sporo. Oni chca zarobić ale już dać zarobić komuś oooo to kupa w majtkach wielka. Ha ha ha ha....

[quote: Tomik]No inżyniery i technicy, prezentujcie swoją wiedzę za free wielkim właścicielom solariów. Wiedza inż w PL jest warta zero ale wciśnięcie przycisku na urządzeniu przez laika już kosztuje sporo. Oni chca zarobić ale już dać zarobić komuś oooo to kupa w majtkach wielka. Ha ha ha ha....[/quote]

Po to jest FORUM - aby się wypowiadać ... poprzez forum nie świadczymy usług technicznych ...
Jak ci się coś nie podoba to się po prostu nie wypowiadaj .....
Nawiasem - Czyżbym wyczuwał nutkę niespełnienia zawodowego :)

100% racji, nie spełnibym się włączjąc przycisk on/off, nuda po tygodniu. Nie zmienia to faktu, że oczekujesz porady od kogoś w koszulce z napisem PCK za darmo. Rozumiem, że raz w tygodniu organizujesz darmowe sesje w swoim solarium! Eeeee, raczej nie bo chesz zarobić,... ja również ale sprzedaje coś innego.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.