Gość: tostek
2016-06-12 13:31
Wentylacja grawitacyjna w domu jednorodzinnym
Mam taki o to zarys wentylacji grawitacyjnej z nawiewnikami w oknach. Powiedzcie mi proszę czy jest to wykonane poprawnie? Przeraża mnie trochę ilość dziur (nawiewników) w oknach pionowych. Czy można z niektórych zrezygnować i wspomagać się mikrootwarciem okna? Nie będzie wiało z tego ustrojstwa? Pod oknami zalecany mam montaż grzejników.

Zdjęcia

Gość: Hubert
2016-06-14 16:40
Re: Wentylacja grawitacyjna w domu jednorodzinnym
Witam

Ilość nawiewników na tych rysunkach to wcale nie dużo. Ktoś to zrobił prawidłowo. Nawietrzaki nie będą wiały ponieważ powinny mieć regulację przepływu z możliwością zamknięcia. Zimą zimne powietrze które wpada do pomieszczenia będzie ogrzewane przez grzejniki. Obecnie stara metoda nawiewu. Teraz nawietrzaki montuje się powyżej połowy pomieszczenia a nie pod oknem. Dodatkowo są wyposażone w grzałki i stabilizatory przepływu.
Gość: Hubert
2016-06-14 16:41
Oferta firmy DARCO
Gość: tostek
2016-06-17 23:48
Wymogi dot nawiewu powietrza jakie są to 30m3/h w kuchni z oknem bez gazu i 50m3/h w lazience lub 20m3/h na osobę, póki co dwie os. O ile na poddaszu ze względu na słabiej działająca wentylacje grawitacyjną, ogólnie panującą wyższą temperature taką ilość uważam za konieczną o tyle na dole mam pytanie (w obawie przed nieprzyjemnym wianiem i wychlodzeniem pomieszczenia zima) czy da się z któregoś zrezygnować i ewentualnie wspomagać mikrowentylacja jeżeli sytuacja do tego zmusi lub dopiero później zamontować trzeci nawiewnik?

Nawiewniki to aereco ciśnieniowe z ręczna regulacja z przeplywem 6-30m3/h przy 10Pa. Kubatura parteru to ok 200m3, piętra podobnie, pow.uzytkowa calosci 140m2
Gość: edwinn1
2016-07-03 23:48
Popatrz na ofertę Klimavip