273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Wadliwa wentylacja mechaniczna?!?!

Enzo!
A to wpadłeś, tak jak ja 10 lat temu. Ale ja teraz zmusiłem UM do poszukiwania "nominacji" od kominiarza dla spółdzielni, którą wybraliśmy 3 lata po tamtym wyborze i to przy braku kworum. Jak nie znajdą, to będzie oznaczać, że dyweloper nie tylko sfałszował dokumenty budowy, ale i wyrzucił je na śmietnik. Sąsiad je znalazł, ale już umarł i ja je odziedziczyłem w ramach KT! Ale KT wadza nie uznaje. Zapewne tego i tak nie zrozumiesz! Ale ja Ci współczuję. U ciebie Prezes dysponuje wyciągiem i może się Ciebie pozbyć odpowiednio dozując dopływ i odpływ powietrza, oraz zatruwając wodę pitną. Dla tego Ci jeszcze raz zacytuję na co masz się powołać pisząc pisma. Z ustawy o BHP ( NDS dla ditleneku węgla) Dz. U. 217, poz.1833 z 2002 r. w oparciu o wiedzę o odczuciach człowieka przy poz. 158 tabeli NDS <0.5% CO2: "depresja i ogólny dyskomfort" zrozum, że ustawodawcy chodziło nie o opiekę nad ludźmi! Ale jest jeszcze UE i tu powołaj się na Dz.U. Nr.46 z 1995 r. poz 238: EUROPEJSKA KONWENCJA (z 26XI 1987 r.) o zapobieganiu torturom oraz nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu, obowiązująca w Polsce od 01.02.1995 r. Jeśli nie czytałeś, że teraz w Polsce obowiązują tylko PN-EN, albo do wybotu, to Cię informuję, że w DIN 1946 NDS< 0.15%! Masz szęście, że mieszkasz w Warszawie i tam jest Pan Tomasz co ma miernik CO2! Więc niech Ci zmierzy,tulko na wysokości twojego nosa, bo chyba tym oddychasz? Bo ostatnio widziałem badania PW wykonywane na wysokości kratek wywiewnych. Chyba więc warto na ochronę zdrowia wydać te parę zł! Co z KONFERENCJĄ JAKOŚĆ POWIETRZA W POLSCE? JAK TAM MOJE "POSTROWIENIA"? Podobało się moje zdjęcie z kontrolą kanału wentylacyjnego przez mojego kota? Albo "enzo" zaczekasz na mnie jak w UE zamknę wyższe uczelnie budowlane w Polsce z uwagi na nieuznawanie Prawa NEWTONA! Choć tak naprawdzę nie wiem czy wszyscy Prezesi rzeczywiście kończyli jakiekolwiek uczelnie, bo słyszałem o jednym facecie z Wrocławia co sprzedawał takie dyplomy na rynku!

Może ci sie to przyda
Zgodnie z Prawem Budowlanym art.62 kominiarz może kontrolować tylko przewody spalinowe, wentylacyjne i dymowe GRAWITACYJNE, z tego wynika że co do wentylacji mechanicznej nie może się wypowiadać, pod warunkiem że w całym budynku jest tylko wentylacja mechaniczna ( tak nawiasem pisząc jest zakaz stosowania dla jednego pomieszczenia wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej)

XYZ!
Kochany alfo i omego wentylacji!Dziękuję za radę, ale mogę przysiąc, że ja nie wydzielam sadzy!Znam się też na spalaniu gazu. Ale nie mam pieca gazowego ani termy. Ale przy kuchni gazowej mam okap, tylko jak dotąd brakuje mi 18 m komina. W ubiegłym roku przeżyłem 3 wizyty kominiarzy. W tym 2 nasłane dla sprawdzenia niedotlenienia mózgu, a jedni byli fachowcy z kalendarzem od których wiem, że jestem podejrzany o wydzielanie sadzy i trzymanie trocin na poddaszu. Ale znam wypowiedź Budzynskiego o schizofrenii zarządców! To jest trafne określenie problemu. Bo pierwszemu kominiarzowi po zapytaniu o Prawo Newtona i uprawnienia, to 10 latach :kontroli i czyszczenia iluś kilometrów przewodów kominowych przypomniało się podobno o ławach i wejściach na dachy. A że był bez miotły, ale strasznie wybrudzony sadzą. Więc myślałem, że on chce wejść do rury o fi 18 m? Bzdura, więc zdecydowałem się na wentylację mechaniczną z rekuperatorem, tylko szukam sponsora!Ale wybór mam szybki, bo przed Strasburgiem został mi już tylko 1 Sąd Grodzki. Ten za 30 zł ustali czy skończono budowę , bo tam dam Prezydentowi Miasta oryginalny dokument: Protokół odbioru wentylacji z nominacja dla spółdzielni. Bez tego dokumentu nie można zakończyć budowy! A przyjąć ten dokument, to jest Art.270- 3 kk. W dodatku ten wymagany dokument oznacza, że kominiarz był upośledzony umysłowo - to mógł być udar mózgu z upału? Bo "sprawdzał ciąg" grawitacyjny ( wtedy jeszcze naturalny) w lipcu (czyli żaden) i nie wpisał mojego dewelopera, tylko zabawił się we wróżkę! Stąd śmieję się,że spółdzielnia jest zarządem Wspólnoty z wyboru kominiarza, a nie właścicieli! "Inwestorzy" Oszuści często sam sobie szkodzą, jak mają piękne okna na całą ścianę, bez dopływu świeżego powietrza! Bo ja to wszystko fachowo niedługo opiszę! Tylko z pismami się nie wyrabiam. Jeszcze mi GIS czeka w kolejce!

Obecny tzw. kominiarz jest osobą wszechstronnie wykształconą i posiada szereg uprawnień i potrafi ocenić problem z punktu widzenia kilku specjalistów. Niestety wielu projektantów i wykonawców popełnia nadal podstawowe błędy które łącznie z ingerencją użytkowników lokali w instalacje wentylacyjną i instalacje c.o. powoduje że systemy wentylacyjne stają się mało skuteczne lub służą do pogorszenia mikroklimatu w pomieszczeniach.

nie jeden myśli że jak pozakłada wentylatorki fi. 100 mm w miejsce zaworów wywiewnych to ma lepszą wentylacje i tak trzymać bo magazyny są pełne

Kominiarczyku tak są mądrzy, że o ławach kominiarskich nie słyszeli. A ja kupiłem nawet prywatnie drabinę : aby wyznaczyć wspóczynnik tarcia za pomocą kominiarza w obecności Policji. Wiesz dach ma kąt 30 %. A to już jest problem dla mgr inż budowlanego jak zamienić % to na stopnie? A w dodatku drabinę ja postawiłem na schodach gdzie jest daszek szklany, a dalej rynna i te blachy pokryte ekologicznym narostem. Teraz chyba śliskie? Ale to nie ja mam ryzykować życie, aby wyznaczyć dla nauki rzecz wiekopomną śliskiego dachu! A to jest przecież dach RZECZPOSPOLITEJ- Sala 1 tutejszej siedziby Sądu! Wiesz ,że w Urzędzie nie chcą zgodzić się na moje podanie o remont dachu tej sali? Więc liczę ,że przy Policji kominiarz odwoła mi spółdzielnię! No i Dyrektor A DUCH zrozumie,że organ tak wysoko postawiony jak kominiarz na dachu podjął tę decyzję, że inwestor nie ukończył tej budowy!

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Fajny sklep. POLECAM

ostatnio wyczytałem ,że nawet w budynkach bez gazu musi być sprawna wentylacja i jest obowiązek sprawdzania jej uważam więc, że temat tej strony jest jak najbardziej na czasie. zacząłem się intresować wentylacją mech., bo buduję dom - ale teraz mieszkam w bloku. dam sobie rękę uciąć, że przez te 9 lat nikt wentylacji nie sprawdzał. hm...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.