273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

uprawnienia tylko dla magistra?

Wygląda mi na to,że część środowisk jest zainteresowana materialnie aby administracyjnie ograniczyć liczbę uprawnionych. Ponieważ tytuł magistra także jest nadawany w naszym kraju przez administrację to wnioski powinny nasuwać się same. Zmienić ten stan rzeczy można tylko przez przeniesienie uprawnienia do nadawania tytułu inżyniera do środowisk utrzymujących się z pracy inżynierskiej. Absolwentom uczelni wystarczy dyplom ukończenia i ocena przebiegu studiów. Teraz mamy bałagan z którego skwapliwie korzystają cwaniacy. Jeśli nie nauczymy się odróżniać inżyniera od absolwenta to odbieramy sobie możliwośc nawet dyskusji o tym co nas otacza, bo mówimy językiem fałszującym fakty. Pozwalamy, że o nas decydują urzędnicy, często ze źle ukończoną szkołą podstawową. Poruszony wcześniej problem, że sądy tak często powołują biegłych do wytłumaczenia nawet najprostszych zjawisk świadczy dobitnie, że zwykła wiedza ogólna na poziomie gimnazjum jest w zaniku. Czy kiedyś spróbujemy to zmienić, czy naszą wolą jest aby każdy sobie coś tam "skrobał" byle spokój był...

Panowie! Zgodnie z Prawem budowlanym za wszystko odpowida właściciel, patrz. art.61 Pb! Czy do kupienia lokalu jest potrzebny mgr inż? Ale ja mam i mają problem! Bo jestem ekspertem od przepływów. Ale uprawnienia ma też ciemnota kominiarska i arhihi hi. Zobaczcie na ich dyskusję o "prawdziwych i fałszywych kominiarzach" . Ja ich od razu rozpoznaję. Jak pisze protokół, kontroli wentylacji latem. To wiem, że niezależnie czy ma legalny, czy kupiony na bazarze cylinder, to co pod cylindrem nie jest całkiem legalnie. Jak jeszcze czepia się kratek w WC, powołując się na przepisy ppoż, to wiem, że to tylko pic. Ale z drfwiami chodzić do Sądu mi się nie chce1` Taki pic odchodzi wszędzie gdzie pojawiają się korporacje! Tam prym wiodą męty i forsa. najgorsza jest arhiciemnota. Co ma największe uprawnienia do wszystkiego, co jest związane z terroryzmem!Zdrowie ludzkie tla tej ciemnoty nie ma znaczenia. Ministerstwo Zdrowia, też nie słyszało o szkodliwości CO2. No to polecam im worek foliowy na 15 min na głowę! Jest to prosta forma tłumaczenia problemu, dla kogoś kto być może całe życie pracuje w warunkach pomroczności związanej z koncentracją CO2>2%. Ja kocham eksperymenty. Ostatnio docenili mnie strażacy. Im tłumaczyłem o sile naporu na strażka w czasie huraganu. W huragan każdy strażak umie fruwać! Nawet bez blachy dachowej. Czy on musi mieć uprawnienia pilota? Być może dla tego dziennikarze pisali o blachach 33 mm, a prawnik chciał mieć aż 75 mm. Jak to wykryłem po 1.5 roku procesu , to blady strach padł na prawników i nikt nie chciał mojej merytorycznej pomocy. A to bardzo źle. Bo ja mam papiery na właściciela. Mam mgr inż i jeszcze do tego jestem ekspert od przepływów. Kominiarz już się zaczął uczyć zawodu. I właśnie o to mi chodzi! Teraz mamy adwent. Zbliża się wiosna. Niech nie długo wlezą na dachy czyścić kominy i kanały wentylacyjne. Wg mnie nie musza mieć mgr inż kominiarz! Niech szukają gniazd i wyjmują liście. Nie każdy właściciel wstawia lodówkę do kanału wentylacyjnego. Ale prawie każdy z nich nie słyszał o Prawie Bernouliego! "Mój" może być już za wzór, dla całej korporacji. A zaczynał od 2 zadań: o sile działającej na kominiarza na dachu i prędkości upadku. No i pomogło, juz chce drabinek i łąw kominiarskich. To jest postęp! Mądrzejszy od mgr inż arhihi która sądzi, że nie spełnią się życzenia kominiarza. To przynosi pecha! Nie musiał kończyć mgr inż aby to pojąć, choć zadań nie rozwiązał! Szukam producen tanich mierników stężenia CO2! Panie Tomaszu B adres i cena! Załatwiam w WSA obowiązkowe kontrole stężenia CO2 we wszystkich urzędach!

Muszę zmienić serwer bo ma za dużo CO2! Koryguje moje pisma!

zlituj się Pan Panie S MARC ja już rzygam tymi Pana latającymi strażakami, kotami, przekroczonym CO2, zepsutymi jabłkami etc.
Przestań się Pan POWTARZAĆ !!!
P.S.
Bernulli był wspaniały, a Pan mi tak go chce obrzydzić.

Do NN Gościa uporawnionego, Gość nieuprawniony.
Przestanę pisać jak upadną korporacje z ciemnogrodów. Jak żaden mgr inż archi nie będzie inspektorem NB. Bo przecież taki nic nie umie! A ma uprawnienia. Pan sądzi, że moje zdrowie i forsa ma zależeć od takich absolwentów wydziałów, którzy z zachwytem patrzą na mgr inż budownictwa, który nie zna ani %, ani > w obciążeniu. Niech Pan pochodzi po nowo odebranych osiedlach. Z grzybami, nie działającą wentylacją! To jest łobuzeria pewna siebie. Fałszująca wszystko co się da. Tak długo to robili, że już nie znają zawodu! Pan nie wierzy, że proces o Prawo Newtona jest możliwy w RP. One już są dochodowe, dla pozwanych. Sąd ma pozew o 75 mm blachy dachowe i myśli. Myśli. Bierze biegłego. To nie przypadek, to reguła! Ale, jak mają pecha, tak jak u nas, gdzie PG napisała :ROZEBRAC.To Sąd miał kłopoty. Wtedy, zamiast przyznć rację, pogonił pozywającego Mecenasa, który by wygrał, choć bardzo tego nie chciał. Kazał mu pisać odwołanie. Newton ma kłopoty, bo już nie wszyscy chcą wprowadzać pojęcie przyciągania ziemskiego do budownictwa! Mogę się z Panem umówić na osiedlu i pokazać te "Osiągnięcia Dziesięciolecia"! Znam też inne osiągnięcia tego zespołu z innych osiedli, to samo! Będę pisał, do tego czasu aż podeprą mi kołkiem strop w bramie. Bo ten strop się może zawalić. A ja mam tam pokój z komputrem. Pisanie czasami skutkuje. Już jedną bramę w garażu wyremontowali. Jak ich Straż Pożarna pogoniła. To ci co umieją fruwać bez licencji pilota. I każdy kto zna się na przepływach, to może wyliczyć. Teraz piszę o mojej bramie do władzy z art 77 i 417 kc: Zbiórka na Kołki! Jako symbole uprawnień. Tylko wtedy będę miał gdzie pisać jak podeprą. Bo jak nie napiszę, a się zawali? Wtedy PINB przyjdzie i stwierdzi, że nie dbałem o własność: Bo strop nie miał certyfikatu na znak "B"! Porozmawiajmy o uprawnieniach dla Konstruktora, co nie wie co to jest znak bespieczeństwa i znak większości w obciążeniu. Ale ON Wielki Uprawniony egzaminuje innych na uprawnienia w Izbie Inż Budownictwa! Jak by Pan zobaczył jego rysunek koncepcji, dla nowej konstrukcji dachu! Szał, niezgodny z zatwierdzonym projektem, który chyba wykonali mu studenci architektóry. Ten nowy to arcydzieło! Tam przekrój równoległy do kalenicy przecina, tak samo jak prostopadły, kalenicę.To by Pan wiedział o "nieskończoność do kwadratu". Dyskusja by była nie tylko o pieczątkach z uprawnieniami. Uprawnienia przybite pod tym rysunkiem! Tak uprawniony! A ja mam za to odpowiadać?! Pogadajmy o etosie płynącym z zaufania społecznego do uprawnień w statutach izb! To jest dopiero bełkot! Pan myśli, że to jedna pomyłka. Nie to reguła zespołu! Czego się ten zespół nie tknie tak samo. Nagrody i buble. Pan musi wiedzieć, że póki piszę , to PINB nie przyjdzie z nakazem do mnie! Boi się. Ale i tak coś czasami napisze, jak się mocno zdenerwuje. Ich tak jak Pana denerwuje żart. Inaczej nie odpowiedzą na pisma. A wtedy jak napisza, to już widać tylko pomroczność. Bez Pana Tomasza wiadomo: za dużo CO2! Zbieram te pisma wytrwale jako osobliwości. Jak byśmy zatrudnili papugi, to też by to samo recytowały. Za ziarno! I powietrza by tak nie psuły! Bo nic innego nie umieją! Panów Fachowców to najbardziej denerwuje. Bo wyłazi, że to jaki jest poziom tych uprawnień, to jest wiedza tajemna. Po to mają korporacje i nadzory, aby obronić ciemnotę?! A ja chcę , żeby to była wiedza publicznie udokumentowana!

Panie S MARC, cóż za nietrafiona riposta (nistety nie jestem szczególnie uprawnionym). Prawie mnie Pan udławił tymi twierdzeniami które brutalnie wciska mi Pan w moje usta. Ja twierdzę tylko to co napisałem i nic więcej.
A napisałem że się Pan POWTARZA i dodam jeszcze że Pan ZANUDZA.
Żartobliwe to były pierwsze dwa Pana teksty i nic poza tym. Teraz czytanie Pana tekstów to droga przez mękę.
P.S.
Jeśli Pan ma jakieś obiekcje do archihihi to niech pan pisze do Izby Architektów, a nie do PIIB bo to nie ten adres.
"Bez Pana Tomasza wiadomo: za dużo CO2!" - nie wiadomo, przynajmniej ja nie wiem. Pan Tomasz Panu maskę tlenową trzyma, czy co?

Witam. Inżynierowie mają to do siebie, że potrafią wyrażać się precyzyjnie i rzeczowo. Co widać zresztą na tym forum. O S MARC nie można tego powiedzieć.

Uzgodniono wspólne stanowisko GUNB, IARP oraz PIIB
...w sprawie wymagania studiów magisterskich dla uzyskania uprawnień budowlanych. Pisaliśmy o tym poniżej w informacji z 2005-02-05 pt. Uprawnienia - inżynier czy magister. W odniesieniu do uprawnień w specjalności architektonicznej uzgodniona propozycja zapisu w ramach projektowanych zmian ustawy prawo budowlane brzmi:
Art. 14 ust. 3
Uzyskanie uprawnień budowlanych (...) wymaga:
1. do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych:
a. ukończenia studiów magisterskich, w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym, na kierunku odpowiednim dla danej specjalności,
b. odbycia dwuletniej praktyki przy sporządzaniu projektów,
c. odbycia rocznej praktyki na budowie;
Projekt ustawy jest aktualnie przedmiotem prac komisji sejmowej

Uzgodniono wspólne stanowisko GUNB, IARP oraz PIIB (2005-02-21)
...w sprawie wymagania studiów magisterskich dla uzyskania uprawnień budowlanych. Pisal...

http://www.izbaarchitektow.pl/inne/pokaz.php?id=344

JEST:
Art. 14. 1. Uprawnienia budowlane są udzielane w specjalnościach:
1) architektonicznej;
2) konstrukcyjno-budowlanej;
2a) drogowej;
2b) mostowej;
3) (uchylony);
4) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
5) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
6) innych, ustalonych stosownie do art. 16 ust. 2.
2. W ramach specjalności wymienionych w ust. 1 mogą być wyodrębniane specjalizacje techniczno-budowlane.
3. Uzyskanie uprawnień budowlanych w specjalnościach, o których mowa w ust. 1, wymaga:
1) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów architektoniczno-budowlanych:
a) posiadania wyższego wykształcenia odpowiedniego dla danej specjalności,

zamach na inżyniera

dyplom szkoły średniej to za mało

instalatorów również

może ktoś chce dostosować przepisy do tego co sie dzis dzieje na uczelniach?? na INŻYNIERKĘ może sobie w tej chwili pozwolic każdy beton niestety :( Wszyscy to albo odrzuty z dziennych na zaoczne (poziom tam jest "nieziemski") albo odrzuty z magisterki na inżynierkę - choćby dzienną - niewiele to zmienia :(
Te magiczne 3 literki MGR mówia tyle, że prawdopodobnie osoba potraktowała troszkę poważniej swoje obowiązki studiując dziennie, albo długo pracowała na studiach zaocznych

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.