273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

STEROWNIK LIDER

Wieslaw czy tobie sie spala groszek na popiul czy spadaja tez wiekrze kawalki ? my musimy chyba czas podawania zmniejszac bo mamy w popielniku duzo kawalkow

ja dzisiaj dodawałem po 1 s i zakończyłem na 15 s i tak jak mówiłem węgiel w popielniku. Powiadasz że masz te ustawienia i masz temp 60 C a jak bym odejmował czasem przy zostawieniu 14 s wentylator bez zmian

no właśnie bo mam tam kawałki węgla niespalone i jak je spowrotem dam na palenisko ( podawanie ręczne) to się palą i to jak

Można spróbować ztym czasem a posów zostawić. Zadaną temp. ma teraz 62 stopnie i bez problemu mi nagrzewa, piec przechodzi w stan nadzoru i znowu się załancza. Oczywiście kilka minut to trwa.

Monika. Z tego czeskiego jest troszkę grubszy popiół ale jest wypalony, natomiast z kamiennego jest pył. Próbowałem mieszać czeski z naszym bo też niewiem czy przy dużym mrozie też będzie tak kolorowo. Dawałem worek czeskiego(25kg) i wiadro naszego na przemian do kosza, sam się wymiesza. Bardzo dobra mieszanka. Wiadomo że kamienny ma lepszą kaloryczność. Ale na drugi rok i tak biorę z kuzynem cały zestaw czeskiego, czym taniej nagrzeję wodę, teraz latem też piec chodził cały czas. Worek 25kg na tydzień.

tez mieszamy czeski z kamiennym i lepiej piec trzyma temperature a na wode w lecie to polecimy na samym czeskim

Wieslaw daj namiary gdzie ten groszek czeski kupujesz bo cena widze niska . My kupilismy po 570 plus dowoz

czy wam tez temp tak spada jak sie wlaczy rozroch bo ja ma temp zadana 60 i mi spada nawet do 48 , oczywiscie dobije do 60 ale to dlugo trwa

ja walcze już 30 dni z tym piecem i od wczoraj widze po waszych podpowiedziach, że problem jest z tym groszku pewnie mam badzew jakiś i dlatego temp. nie rośnie a placiłem jak za 1 gat. mi tez zostaje nie spalony węgiel

Monika to cię wydoili za ten groszek. Poszukaj na allegro. Cena brutto to około 260-270 pln za tonę + transport. Zależy w którym zakątku polski mieszkasz. Ja mieszkam na opolszczyźnie. Dzwoniłem ostatnio do jakiegoś gostka koło częstochowy to powiedział mi 353 z transportem do mnie, czas oczekiwania 7-10 dni. Kupiłem od jakiegoś faceta z zabrza, też wożą. Teraz i tak naciągają trochę na transporcie. W maju proponowali 320-330 z transportem.Jak będę miał chwile to podam numery telefonu. Wolałbym gdzieś na priwa bo nie wiem czy ktoś nie będzie miał mi za złe że publicznie podaję jego numer, chociaż to dla handlujących chyba dobrze że się im ludzi nagania.

Arturo każda instalacja inna i każdy musi się namęczyć trochę żeby sobie to dopasować ale jeszcze trochę i na pewno będzie dobrze. Ja jeszcze dalej bym się upierał przy posuwie max. 14s czas między podawaniem 100s,można spróbować 95s popróbował bym jeszcze tą przesłoną wyregulować. Jak będziesz miał piec w stanie regulacji, kilka posuwów węgla i jak już się dobrze rozpali na palniku, wtedy jeszcze otwórz dzwiczki i obserwuj lekko kręcąc przesłoną. Musisz uzyskać jak największy płomień. Przymkniesz całkiem to ci będzie malał, będziesz odmykał powoli to ci będzie rósł. Tylko żeby nie zaczynało fuczeć tak jak ja to nazywam. Ma się palić jak fajne ognisko, żeby ci nie zaczynało wydmuchiwać iskierek z palnika. Powinien ci dogrzewać i nie wywalać węgla. No jeszcze trochę czasu w kotłowni a nie przy żonce i cierpliwości. Te piece reagują bardzo powoli na zmiany i są bardzo czułe na nie.

WIECIE CO MASAKRA DZISIAJ WSYPALAM SAM CZESI GROSEK I NIE DOSC ZE MI TEMP SPADLA DO 48 STOPNI TO JESZCZE ROSPALALO DO 59 PRAWIE GODZ I ZACZELO SPADAC NORMALNIE SZOK

daj ustawienia na 55stopni nie 45 jak ci ma urosnac temperatura? jak zadana jest mniejsza

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.