265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

STEROWNIK LIDER

Jakie ustawienia w/g P"MIKA"są prawidłowe
Moje ustawienia:
Czas podawania węgla-20
Czas przerwy w podawaniu-130
Obroty dmuchawy podczas pracy-45
Obroty w podtrzymaniu-50
Krotność podawania-4
Również proszę o opinię

Tez chetnie sie dowiem nie mozemy sobie z mezem oradzic . Pomocy!!!!!!

Moje ustawienia na tym sterowniku przy paleniu czeskim ekogroszkiem, kocioł 19 kw

Czas podawania 13 sekund
między podawaniem 100 sekund
krotność podawania 3
obr. dmuchawy 45
w podtrzymaniu 60
instalacja na dwóch pompach obiegowych, mieszacz czterodrożny, przy większym spadku temperatury na zewnątrz trzeba będzie chyba trochę skorygować. Ustawienia takie przy około 0 stopni i małych przymrozkach, zużycie ekogroszku 25 kg/dobę, dom słabo ocieplony

a ak ci sie spala ten grosek bo u mnie tak nie do konca a podobno mial byc sam popiol

witam i prosze o pomoc
mam lidera i ogromny problem z ustawieniami
moje ustawienia
czas podawania 14
czas przerwy w podawaniu100
krotnosc 1
obroty dmuchawy 30
w podtrzymanu 30
po ok.2 godainach gasnie i przesypuje sie ekogroszek

widzę, że macie te same problemy co ja- powiem tak ten piec i sterownik są do dupy !!!!!! tyle razy co ja go ustawiałem to masakra ...a ustaw temperaturę 55 stopni i niech ją trzyma, wała będzie trzymał a nie temperature !!! a co na to Pan który ten badziew sprzedaje??? " ze trzeba go wyczuć i ustawić " a ja niby co k.. robię- kupuję węgiel poto żeby wsypać i z popielnika wybrać za 2 h?!

tak tez zauwazylam ze bardzo szybko mu spada temperatura , a mielismy wysoko kaloryczny groszek to temp sie fanie utrzymywala ale za to w podaniku sie palilo i przesypywalo opal , teraz mamy czeski groszek podanik ok ale duzo spala i nie trzyma temp , czesto sie wlancza regulaca i duzo opalu idzie

moze ktos ma jakis pomysl?

dzis zrobiłem takie ustawienia:
czas podawania 12
czas przerwy w podawaniu100
krotnosc 3
obroty dmuchawy 30
w podtrzymanu 45
temperatura powoli rosnie jak na razie wegiel sie nie przesypuje i nie wygasza .jestem ciekaw czy do jutra bedzie sie palic ,bo teraz musze spadac do pracy.

ja te ustawienia j/w przerabjałem jest dobrze ale po 4 h wygasło i dupa

do wiesława powiedz jak spowodować żeby piec osiągnął temp. 55 C bo ja mam 44 i więcej nie daje rady ten piec co jest grane?

arturo masz chyba zle ustawienia my dzisia dmuchawe zmniejszylismy moze temp nie bedzie tak spadac a co do wygaszania sie w piecu to mysle ze tez zle ustawienia

witam
moge wam powiedziec ze przy moich ustawieniach wczorajszych paliło sie do dzis ale temp nie przekroczyła 35 stopni
I mam do Was pytanko które parametry zmienic zebym osiagnał temp. zadana 55 stopni. bo tyle jest mozliwosci ze poprostu nie wiem za co sie wziasc
z pozdrowieniami


do Moniki G pewnie cos mam żle tylko co? od wczoraj mojes ustawienia wyglądaj a tak
czas podawania- 20 s
czas pomiędzy podawaniem 117 s
dmuchawa 45% przesłonięta 50 %( ustawienie serwisowe 70 %)
krotność 1
temp zadana 45 C
i co się dzieje ze temperatura nie może dojść do 55 C ??
kto wie prószę o odp.

i do dzisiaj się pali ale tak jak pisałem temp jest mała co będzie jak bedą mrozy :(

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.