273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Rodzaje siłowników

Witaj Aniu
No to weekend miałaś wspaniały:) Co do "sterownicy", w sumie ciekawa nazwa":), to najbardziej pasuje, jak już wcześniej pisałem, do szafki elektrycznej, która steruje całym układem.
Pozdrawiam

Raczej smutny.
Tak, mam to urządzenie na foto. Wygląda jak szafka zamykana na kluczyk:P I pisze, że to sterwonica, w niej jej sterownik, rozłącznik głowny i zespól elementów pracę silników- ciekawe jak to narysuje:(
Więc ta sterownica musi być? jest niezbędna? Czy mozna rysować sam układ automatyki i urządzenia centrali?

Aniu,
a co z nagrzewnicami i chłodnicami glikolowymi stosowanymi czasem w centralach rekuperacyjnych?

takie coś to wymiennik glikolowy

oczywiście, że chodzi o wymiennik glikolowy, przecież zaznaczyłem, że chodzi o centralą rekuperacyjną. Tylko, że sterowanie wymianą ciepła odbywa się za pomocą zaworów

Tak z ciekawości Aniu, to jesteś tą samą osobą od nadciśnienia w toalecie???
Co do narysowania szafki sterującej to nie jest specjalnie trudne. Możesz zobaczyć na innych projektach. Szafka jest niezbędna, aby uruchomić centralę. Wszystkie zabezpieczenia, styczniki, włączniki silnikowe, ewentualnie falowniki, czy regulatory mocy są właśnie tam umieszczone. Do małego wentylatora to możesz użyć włącznika do światła, ale do centrali to już nie bardzo:)
Pozdrawiam
P.S. Zamiast poprawiać Korola to mu odpowiedz na pytanie, zwłaszcza, że wymiennik glikolowy i chłodnica glikolowa jest to samo. "Wymiennik" to ogólne słowo, które dotyczy i nagrzewnic, chłodnic itd.

Nie uważnie czytasz:P
Jeśli w piwny - wc, zaproponowałam nasady podciśnieniowe ok 4 Pa mają podciśnienia na wyciągu to jak na Boga może to byc wc z nadciśnieniem?
No właśnie. Logiczne, że będzie to podciśnieniowy system, bo tlko taki zapewnia brak nawiewu powietrza do wc, a zapewnia wyciąg i..zapewnia brak zapachów w korytarzu - tam gdzie ludzie stoją czekając na swoją kolej w wc:P
A co do tej szafki..dla ciebie proste, dla mnie nie. gdzie są takie projekty gotowe? Ja zawsze trafiam na jakieś częsciowe, w całość nie umiem tego połączyć.
Możesz mi coś posłać na mail?
annbell@gazeta.pl

Ta "Anna" to ciekawa gościówa! Cudaczka, jak z kabaretu. Przygłup albo szuka wśród Forumowiczów głupszych od siebie, by sie pocieszyć. Brawa za aktywność!!!

Jeśli chodzi o "sterownicę", to jest może tak z nią, jak z Rozdzielnią i Rozdzielnicą: Rozdzielnia - jest to pomieszczenie z Rozdzielnicami np. skrzynkowymi.
Wiem dobrze, bom elektryk (m.in.) od lat i mam właśnie przed sobą katalog 24.A "Rozdzielnice skrzynkowe żeliwne niskiego napięcia" 1961 rok wydania.

Dlatego też przestałem odpowiadać oraz komentować jej wypowiedzi

I ja Korolu już przestaję. Dzięki AWK za wypowiedź, ale wątpię, aby coś z tego zrozumiała. Teraz dopiero zaczną się pytania co to jest rozdzielnia i rozdzielnica. Kolejne 3 miesięczny temat:)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.