273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

przewody wentylacji grawitacyjnej w poziomie

Witajcie, 4 lata po Waszych wypowiedziach (wy-pocinach) w dalszym ciągu nie ma jasnej odpowiedzi:)
A ja wracam z bardzo prostym pytaniem ( no może nie dla wszystkich, bo nie dla mnie, ale dla takich fachowców jak Wy...)

Długość przewodu poziomego łączącego starą kuchnię z łazienką to 2 metry. Długość ( wysokość) pionowego odcinka komina to 4 metry. Przekrój komina o wymiarach minimalnych zgodnie z przepisami to 140x140mm.
Mieszkam na III piętrze w bloku z lat 60-tych ubiegłego wieku.

Pytanie zasadnicze: pociągnie, czy nie pociągnie?

Jeśli ktoś żyje jeszcze i nie nawdychał się za dużo O2 albo CO2, proszę o opinię...krótką...

Z racji tego, że co nieco wiem o przepływach, czy to turbulentnych czy laminarnych, wiem, że może nie pociągnąć, dlatego zastanawiałem się nad umieszczeniem turbowentów na szczycie kominów (2/3), ale istnieje ryzyko zassania spalin z piecyka gazowego...
Co proponujecie? Jak będzie najbezpieczniej ( bo już o prawidłowości nie wspomnę)

Z góry wielkie dzięki za rzeczowe odpowiedzi i porady.
Radek

Zawracali przez 7 stron, nikt nie odpowiedział na pytanie, czy przewód wentylacji grawitacyjnej "mogę" poprowadzić np. 1m w poziomie w szafkach w kuchni.
Specjaliści taaa...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.