273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Projekt Rekuperacji

witam kolego co do rekuperacji to zglos sie do nas www.budgar.com.pl
projekt tez sie znajdzie!!
POZDRAWIAM Paweł J.

Zapraszam na www.csw.biz.pl
Projekt rekuperacji za darmo wraz z zakupem centrali z rekuperatorem, możliwy montaż,
Pozdrawiam
CSW

Lalunia ma racje co do dospe..... jest tak jak pisze i malo tego nie ma licencji na zadne program w tej firmie, ach slyszalem ze jest jescze jedno centrum badawcze wyposazone w kominek taki opalany drewnem, wszytkie wykresy to lipa zerrzniete z konkurencji a w corelu najlatwoje jest je dopasowac bo do excela trzba miec troche wiedzy ;) nie polecam jedno wielkie oszustwo na chinskich podzespolach

Zapraszam na www.csw.biz.pl
Projekt rekuperacji za darmo wraz z zakupem centrali z rekuperatorem, możliwy montaż,
Pozdrawiam
CSW
Zapraszam na www.csw.biz.pl
Projekt rekuperacji za darmo wraz z zakupem centrali z rekuperatorem, możliwy montaż,
Pozdrawiam
CSW
Na www... nic nie znalazłem, to może Szanowny Pan napisze jakiej firmy skrzynek rozdzielczych używa, skąd bierze kanały do domów 150-200m2 (60mm) i w ogóle na jakiego producenta kanałach Pan robi. W którym programie można zaprojektować zrównoważoną instalację na skrzynce
np. http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/Tomasz_Brzeczkowski/DSC01937.JPG
czy
http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/Tomasz_Brzeczkowski/DSC01938.JPG
jakie centrale? Czy przy kominku montuje Pan centrale z układem rozmrażania, przez modulację nawiewu? Pytam bo to niedopuszczalna, lecz częsta praktyka.

Proszę zamówić projekt dowie się Pan, gwarantntuję rówież Panu że żadne elementy,podzespoły nie są importowane z Chin oraz to co mówią wykresy jest prawdą.
Pozdrawiam
CSW

Jasne! Fajna odpowiedź.
Pytam się, bo projekt na trójnikach i sztywnych kanałach jest do niczego. Nie spotkałem jeszcze projektu (a 20 lat robię takie wentylacje) który w praktyce by się sprawdził.
http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/Tomasz_Brzeczkowski/reku%20projekt.jpg
Takie coś to nieporozumienie.

Jasne! Fajna odpowiedź.
Pytam się, bo projekt na trójnikach i sztywnych kanałach jest do niczego. Nie spotkałem jeszcze projektu (a 20 lat robię takie wentylacje) który w praktyce by się sprawdził.
http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/Tomasz_Brzeczkowski/reku%20projekt.jpg
Takie coś to nieporozumienie.

Pan jest jednym wielkim nieporozumieniem!!!

Jasne! Fajna odpowiedź.
Pytam się, bo projekt na trójnikach i sztywnych kanałach jest do niczego. Nie spotkałem jeszcze projektu (a 20 lat robię takie wentylacje) który w praktyce by się sprawdził.
http://www.forumbudowlane.pl/images/gallery/Tomasz_Brzeczkowski/reku%20projekt.jpg
Takie coś to nieporozumienie.

Do T.B:
A ma Pan uprawanienia do projektowania w zakresie instalacji sanitarnych ? Pan chyba jest jak zwykły Jasio który ludzią coś tam montuje po domach, Niech Pan te swoje instalacje inwetaryzuje na papierze i pod tym się podpisuje ze jest to wykonane zgodnie z Polskim Prawem Budowlanym aby w razie czego klient miał gwarancje od Pana na instalacje i w razie czego to Pan odpowiadał przed sądem za wykonaną instalacje.

Jak zaczynałem montować rekuperatory, "uprawnieni" je zabraniali. Był obowiązek posiadania wentylacji naturalnej.
Wykluczam też od 20 lat stosowanie w budownictwie ogrzewań pośrednich (centralnych pompa ciepła , gaz , olej , paliwa stałe, solary) nie nadają się do budownictwa energooszczędnego! Wykluczam zła izolację domów ( nie można dawać izolacji termicznej za stałym odbiornikiem ciepła jakim jest ściana na fundamencie) Najgorzej budowane domy nie mogą zużywać więcej jak 70kWh/m2 rocznie NA WSZYSTKO nie tylko ogrzewanie wody i pomieszczeń.
Jak Szanowny Pan się douczy do tego poziomu pogadamy o uprawnieniach. A na razie zbyt duża przepaść.

Do T.B:
A ma Pan uprawanienia do projektowania w zakresie instalacji sanitarnych ? .
Nie stosuje się czegoś takiego we współczesnym budownictwie energooszczednym!!!

Do T.B:
A ma Pan uprawanienia do projektowania w zakresie instalacji sanitarnych ? .
Nie stosuje się czegoś takiego we współczesnym budownictwie energooszczednym!!!
Proszę Pana to co jest w rozporządzeniu to jest święte, nie spełnienie tych warunków jest łamaniem Prawa i za to grozi sąd, zdaje sobie sprawe że Pana montuje ludzią prywatnym coś tam po domach nikt tych instalacji nie odbiera i dlatego Pan może te swoje teorie testować przy większych budowach najpierw trzeba spełnić to co w warunkach a po za tym to już doświadczenie projektanta.

Jakich instalacji? W domach energooszczędnych nie ma instalacji co czy cwu. A wentylacji do takich domów się nie da zaprojektować. Jak ktoś zrobi projekt to jest zły.
radzę się obudzić. Jest XXI wiek. Domy mają zużywać 40kWh/m2 na wszystko - zna się pan na tym? Umie Pan zrobić współczesny projekt? Pan jest jeszcze w epoce pomp ciepła, klimy czy solrów!

A w biurowcach, centrach handlowych itp. w tym Pana XXI wieku też się nie robi instalacji wew. wentylacji, c.o., c.t., wentylacji pożarowej ?

a do klimy instalacji chłodniczych wody lodowej ?

Jeżeli ktoś jeszcze w tych czasach robi klimę, centralne... to przecież Szanowny Panie nie moja wina. Nie może mnie Pan za takie niedouczenie winić. Ja się zajmuję wyłącznie budownictwem energooszczędnym (40kWh/m2 rocznie na wszystko) a tam wymienione przez Szanownego Pana instalacje nie mają zastosowania. A jak czegoś nie ma, to i projektować nie trzeba... i uprawnień nie trzeba.
Będzie Szanowny Pan chciał się nauczyć budownictwa energooszczędnego - to zapraszam, nie ma tego na politechnice.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.