273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Praca

Tu nie ma co podejrzewać. Załóż firmę i już. Ustalisz sobie i innym wypłaty na jakim chcesz poziomie.

...Podejżewam, że pracodawca byłby szczęśliwy, gdyby mógł zapłacić i 100 000 zł /miesiąc. Bo to oznacza , że on zarobił jeszcze wiecej. Postaw się może z drugiej strony. Załuż firmę i daj ogłoszenie z kwotą ...
To norma na zachodzie Europy ale na wschodzie robi to jeszcze wielkie wrazenie na pracodawcach. Widocznie firmy nie chca zatrudniac najlepszych aby firma miala dobra opinie na rynku. W jaki sposob chcesz przyciagnac kogos dobrego, kolejnym enigmatycznym ogloszeniem o prace, w ktorym uzywa sie sloganow. Dziala to w dwie strony, po co ma pracodawca marnowac czas na rozmowe jak na jej koncu potencjalny pracobiorca mowi, ze nie jest zainteresowany twoja oferta. Nie rozumiem waszego "nie" dla takiego postawienia sprawy. Osobiscie uwazam, ze bedzie to korzystne dla dwoch stron i bedzie oznaczac, ze strony sie szanuja, to nie sa juz lata 1998-2003. Firma, ktora to uczyni pierwsza zyska tylko u potencjalnego pracobiorcy ale jeszcze troche uplynie wody zanim ktos to zrozumie w dziale HR.

Pracodawcy zatrzymali sie na roku 2001. A tu niestety, bezrobocie spadło i wciąż spada. Chce sie mieć zawodowców trzeba płacić, a nie tylko zawracać głowe.

Dzieki wszystkim za wypowiedzi. Co do pisania w ofercie pracy ile sie oferuje potencjalnemu pracownikowi to tutaj jest to standard. 90% ogloszen podaje jakies widelki np. 35-40tys/rok czy 50+. Uwazam, ze w Polsce powinno byc tak samo bo pisanie: atrakcyjne zarobki badz atrakcyjne warunki zatrudnienia to nic nie mowi. Dla kogos "atrakcyjne" bedzie 3tys na reke a dla kogos innego 6tys. Mnie osobiscie interesuje raczej praca w jakiejs duzej firmie niz na wlasna reke wlasnie ze wzgledow o jakich pisze ?, ze przetargi sa rozstrzygane pomiedzy znajacymi sie firmami no i dodatkowo, ze nie mam uprawnien (co swoja droga jest chyba jakims reliktem z przeszlosci, po co to komu to nie wiem). Zarobki jakie mnie interesuja to tez raczej blizej 6tys niz 3tys bo za mniej to niestety nie oplaca sie wracac (az tak Polski nie kocham).
Wiem, ze w Polsce sa oddzialy duzych biur takich jak np. Arup albo PM Group. Zna ktos moze jeszcze jakies ciekawe i duze firmy do ktorych ew. mozna byloby sie w przyszlosci zglosic?
Jeszcze raz dzieki.

ciekawe co piszesz, głównie to z tymi uprawnieniami. Nie pracowałem po za Polską, ale współpracuję z firmami z Niemiec i oni też dziwią się, że u nas konieczne są uprawnienia dla dyplomowanych inzynierów

Tutaj tez czegos takiego jak uprawnienia nie ma. Projekt musi tylko byc w zgodzie z BS czy IS a zrobic go moze nawet piekarz czy fryzjer pod warunkiem, ze sie zna i ze ktos mu ten projekt zleci. A, ze nikt nie zleca to tylko swiadczy o tym, ze to rynek decyduje o tym kto robi projekty, kto jest dobry i kto ma zlecenia. Kiepskie biuro zrobi 1,2,3 projekty slabo albo zle i bedzie wyautowane z rynku, a ze tutaj wszyscy sie znaja to dany koles ma zakaz wstepu wszedzie. Proste i skuteczne, nie wiem czemu w Polsce tak sie tego trzymaja kurczowo.

ja byłem 2 tygodnie w irlandii w celu znalezienia pracy.Zajmuję się branża wentylacyjną dokładnie montażem instalacji wentylacyjnych.W polsce mam firmę ale teraz bardziej zajmuje się nią mój ojciec.Jeżeli chodzi o pracę i zarobki w Polsce to się polepszyło.Tylko że w twoim przypadku masz doświadczenie ale nie masz uprawnień a teraz ofert jest dużo ale zawsze wymagają uprawnień.Nie wiem ile zarabiasz w Irlandii ale myśle że nie mało i na twoim miejscu zostałbym tam.Szkoda że wcześniej nieprzeczytałem tego twojego pytania przed wyjazdem do Dublina bo może bym się czegoś dowiedział konkretnego na temat pracy tam w tej branży.Żałuje że stamtąd wyjechałem i nieznalazłem pracy chętnie bym jeszcze raz spróbował.Najlepiej jakby była tam polska firma wentylacyjna w Dublinie bo nieznam angielskiego.W polsce przez 7lat prowadziłem potężne budowy ale ojciec mi się wpierniczył i mam go dosyć.Można tu zarobić nawet 5-7tyś. zł np. na stanowisku kierownika budowy ale muszą być uprawnienia.Jak możesz to odpisz mi może czy w Dublinie jest polska firma wentylacyjna vitroklima@vp.pl Dzięki.Jak coś to pytaj.Może u nas w firmie dało by rade ale musisz napisać jakie pieniądze Cię interesują.Czekam

e

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.