273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Pomiar skuteczności wentylacji

Ostatnio czytałem o niejakim Hiramie. To były król Tyru, który miał wiedzę mistrza i znał hasło! Tak jak teraz w niektórych komputerach. Niestety Jubelas, Jubelos i Jubeluma chcieli tę wiedzę posiąść bez nauki i posługując się symbolami uznawanymi w masonerii za oznaki wtajemniczenia nie zastanawiali się wcale do czego ma służyć zabili nimi mistrza. Stąd wzięły się podobno uprawnienia budowlane, dla uczczenia szkoły Jubelusa i Jubelasa, oraz Jubeluma. Nam z pewnością te postacie i symbole odsłaniają obrządki panujące do dziś w budownictwie i jubileuszowe odsłanianie budowli, które lubią się zawalać. Bo ta zdolna część uczniów Hirama już wtedy podobno wyruszyła łódeczką do Ameryki i tam wzniosła monumentalne budowle. Ponoć posługiwali się kodem:o,1, jak w komputerach. do diś nie wiadomo jak na góry wciągano te bloki. A ocenę spadkobierców Jubileusów znamy z opowieści Bibli E 12.2. Temu prorokowi wierzę, bo skąd by wierział o czarnym niebie nie będąc w kosmosie! To od spadkobierców Jubileusów jest mit o sprawczej roli Prawa budowlanego, oraz powstał mit o PB -83/B-03430 o ciągu grawitacyjnym w kominie.Panie Tomaszu, można wieszać na kratkach wstążeczki, ale po co? Przecież 1/2 roku obliczeniowe temperatury w Polsce są nieustawowo niższe! Ale Jubileusy świętowały wszystko na konferencjach, gdzie niedotlenienie mózgów zjednywało zwolenników. Tłum i CO2! Ale jeden z potomków Jubileusów wyjechał do Moskwy i nie wrócił. Potem znaleziono instrukcję KGB w szufladzie jak kształcić inż. na nieuków. Myślę, że słowo B. Bierut chyba już można odtajnić? Bo tam w instrukcji było jak odprowadzać ścieki przed ujęcia wody pitnej w rzekach itd. Ustalano na zjazdach kraj płaskich dachów i ślepe kuchnie. Ukoronowanie tego jubilejstwa są u uprawnionych nagrody za nieuctwo np. moje osiedle bez ław kominiarskich zbudowane chyba wyłącznie z materiałów niedopuszczonych do stosowania w budownictwie. No i stąd mój apel do kominiarzy, bo teraz plany budowy 3 mln mieszkań oznaczają odpowiedzialność niewinnych ludzi, którzy tak jak ja będą ponosić winę z art.61 Prawa budowlanego. Więc niech kominiarze patrioci sprawdzą i niech ludzie wiedzą o szkodliwości CO2 i zanim kupią bez sprawdzenia czy w kominie istnieje siła antygrawitacyjna, która zasysa CO2 z mieszkania. Niech nabywcy poczytają o tym skąd jest 13 korporacji i jak powstały loże masońskie i mafia. Miło mi, że choć kilku uprawnionych słyszało o szkodliwości CO2. Wśród nich są ci czytają amerykańskie wydawnictwa, gdzie 700ppm CO2jest wartością NDS ( może ma to związek z wiedzą i tradycja wolności, bo tam uciekli uczniowie Hirama?)!

dlaczego kominiarza wini sie o to czy wentylacja działa czy nie, latem lub zimą kominiarze tych kominów nie projektowali i nie budowali .A za dopływ powietrza do mieszkania odpowiedzialny jest lokator.

A skąd takie info! Kominiarza wini się , że przychodzi bierze kasę i podpisuje. Gdyby tak nie podpisywali , lokatorów się wyprowadziło to i projektant z wykonawcą musieliby liznąć co to wentylacja. A tak do czego im ta wiedza, jak kominiarz za parę zetów podpisze?

kim

A skąd takie info! Kominiarza wini się , że przychodzi bierze kasę i podpisuje. Gdyby tak nie podpisywali , lokatorów się wyprowadziło to i projektant z wykonawcą musieliby liznąć co to wentylacja. A tak do czego im ta wiedza, jak kominiarz za parę zetów podpisze?
a gdzie by się ich wyprowadziło?

Czy ktoś czyta posty S MARCA? Postawie wódke temu, kto to przeczyta i zrozumie.

Przecież to o wentylacji. Tu sie tym zajmujemy, a nie krasnoludkami i sierotką. Jak nie chcesz wiedzieć po co i dla kogo jest wetylacja, to nie czytaj! Tu jest sporo takich co robią wentylację mechniczną "na kubaturę" co nie wstydzą się wentylacji GRAWITACYJNEJ(?) SMARC ma o czym pisać!

a czemu to jest w "Humorze"?

Kiedyś to się człowiek wkurzał, teraz tylko śmieje, jak widzi projekt z wentylacją grawitacyjną! A już idiotów projektujących wentylacje mechaniczną "na kubaturę" to tylko w humorze można umieścić. Choć SMARC pisze zawile ale wiadomo, że chodzi mu o wentylację. Ma racje pisząc, że tylko bezrozumny osobnik projektuje wentylacje grawitacyjną, pseudograwitacyjną. A nie mający pojęcia zadań wentylacji wylicza wentylację mechaniczną na ilość wymian. A ponieważ jest takich delikwentów sporo, to temat jest w humorze.

Ależ się R... zaperzył...:-)
Jeżeli SMARC tak będzie propagował słuszną idee, to zrobi więcej zła niż pożytku.
Nie wyśmiewam samej idei, ale sposobu jej przekazania!
SMARC pisze zawile, słabo argumentuje. Z tekstu nie winika wyraźnie do czego dąży.
Proszę spojżeć na posty np. Wally-ego. Wyraźna ścisła argumentacja, wie co chce powiedzieć. Wie również do czego służy akapit i nie produkuje tekstu, jak z taśmy.
Nie będę się wgłębiała w merytoryczną treść postów obu panów, ale jak na razie pan SMARC jest dla mnie po prostu pieniaczem...

Masz bracie problem z wentylacją, ściślej, z brakiem wentylacji. W pomieszczeniu kotłowni występuje podciśnienie, dlatego cyklicznie uszkadzają się rury palnika. Sprawdź przekrój kratki wentylacyjnej, przewodu spalinowego i kratki nawiewnej tzw zetki.Prawdopodobnie jest za mały przekrój nawiewu. Oprócz tego, jeżeli pomieszczenie kotłowni jest otwarte (lub nie domknięte) i połączone z innymi pomieszczeniami budynku, to wchodzące powietrze przez "Z" wędruje do innych pomieszczeń budynku, gdzie jest wyciągane przez kratki wentylacyjne na zewnątrz. W obecnych czasach stolarka okienna jest zbyt szczelna, dlatego wymiana powietrza przez nie jest niewielka.
Ponadto mam pytanie, czy w domu jest kominek?, jeśli tak, to następne pytanie, czy jest nawiew świeżego powietrza do kominka?.
Można bardzo łatwo skontrolować poprawność wentylacji w mieszkaniu, wystarczy sprawdzić czy któraś z kratek wentylacyjnych nie wtłacza zimnego powietrza do pomieszczenia. Jeśli tak jest, to masz odpowiedź na awarie twojego kotła.


Oleńko dziecinko ja dawno już nie odwiedzałem rubryki humoru. Nie miałem czasu. Bo dla mnie wszystkie wypowiedzi fachowców powinny być w tej rubryce. Dziecinko teraz już jesteśmy w UE i należy mi wspomnieć o PN-EN 13779:2008 Wentylacja budynków niemieszkalnych -- Wymagania dotyczące właściwości instalacji wentylacji i klimatyzacji, oraz o PN-EN 15251:2007 Kryteria środowiska wewnętrznego, obejmujące warunki cieplne, jakość powietrza wewnętrznego, oświetlenie i hałas (oryg.). Ale przy okazji chcę tam wprowadzić zapis o Prawie Newtona! Że obowiązuje! Oraz o instrukcji do CO2, aby z uwagi na wymagania UE uznać nawet niemowlaka za producenta! Oleńko w ramach mojego poczucia humoru mam zadanie: Policz dziecino gradient ciśnienia dla CO2 i powietrza i oblicz wysokość komina dla tego gradientu! Bo zgodnie z PN-EN powinnaś wiedzieć ile wynosi pierwiastek z liczby ujemnej! Ale na początek policz komin dla kuchni zgodnie z PN- 83/B- 03430 , dla 70 m3/h i komina murowanego z cegły przy założeniu ,że chropowatość będzie uzyskana przez szlifowanie grubym papierem ścierny ( przyjmij k= 3mm!) Jak policzysz to napisz wszyscy się uśmiejemy! A norma ta jest od 1983 r. Nikt nie wybudował ani 1 komina? Ja wystąpię o budowę takiego monumentu! Na pewno UE da mi grant badawczy!

Niech Unia da Ci ten grand badawczy! Poprę ten wniosek, podpisze sie pod nim!.... A potem odetchnę z ulgą :-)

Zapraszam na strone kimopolska.pl, mam do sprzedania urządzenia do pomiarów wentylacji wraz z mozliwością podłaczenia do komputera i wygenerowania raportu z pomiarów.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.