273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

PIEC CO - jaki kupić? ... chcę palić miałem i drobnym węglem..

Po przeczytaniu setek opini o producentach i piecach dochodze do wniosków:
Defro - problematyczny serwis, piece wykonane porządnie (przynajmnmiej wizualnie) ale problem z wspołosiowścia slimaka i czesto zrywa zawleczke
Klimosz (Ling) - wiecej zalet niz wad, więc ogółnie nieźle...
Stalmark - nie znalazłem wad...

Cześć pozostawię również coś po sobie w sprawie pieca (kotła CO), podobnie jak większość stałem przed dylematem wyboru odpowiedniego dla siebie. Podobnie jak w temacie używam do palenia miału i eko-groszku. A wybrany przeze mnie piec to KMB-RP PLUS z Firmy Kotły C.O. Witkowski. Kocioł jest z podajnikiem ślimakowym, wyposażony w 220 km zasobnik, prosty w obsłudze, że nawet moja żona bez problemu sobie radzi. Używam kotła o mocy 25kW na 170 m dom, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

No to czesiu przeholowałeś z mocą. Na takie domki, nowe budownictwo z dobrym ociepleniem wysyłam 11 do 12kW na stare przewiewne 17kW.
Chyba że czesiu to nie czesiu hehe.

Zainwestuj w kocioł na węgiel i drewno . Mam jestem bardzo zadowolony polecam produkty marki Cichewicz . Możesz znalesc je w tym sklepie http://www.energiajutra.com.pl/pl/c/Kotly-na- wegiel-i-drewno-Cichewicz/58 . Co do ceny to są bardzo konkurencyjne jeżeli chodzi o jakość to jest najwyższa z możliwych . Możliwy montaż w okolicach woj mazowieckiego . Co do pytań o sklep jest to bardzo profesjonalna firma która poważnie traktuje każdego swojego klienta . Kocioł został dostarczony mi bardzo szybko smiech.gif

Pytam jeszcze raz bo coś zniknelo mi chyba. czytam opinie bo jestem przed kupnem kotła. Na razie przeglądałem oferty kilku producentów w tym Witkowski , Cichewicz, może SAS? Rozważałem też Biadałe al na razi zrezygnowałem. Co polecicie najlepiej na ekogroszek?

Jak kocioł do CO to najlepiej do spalania drobnego opału. Można w nim spalać granulat wszelkiego rodzaju . Mam tali , kiedyś paliłem groszkiem i ekogroszkiem , teraz skupiłem się tylko na pellecie , ponieważ zachowuje czystość w kotłowni i jest ekologiczny.

[quote: pilniepytam]Pytam jeszcze raz bo coś zniknelo mi chyba. czytam opinie bo jestem przed kupnem kotła. Na razie przeglądałem oferty kilku producentów w tym Witkowski , Cichewicz, może SAS? Rozważałem też Biadałe al na razi zrezygnowałem. Co polecicie najlepiej na ekogroszek? [/quote]

Z tych co wymieniłeś to ja mam od Witkowskiego , spoko moge polecic
Gwarancja 5 lat. Firma porządna, ich kotły maja dobre opinie - rok temu sam szukałem i porządnie zgłębiłem temat

Ja od dłuższego czasu palę ekogroszkiem. Z polecenia sąsiadów zaczęliśmy zamawiać go od dostawcy SmartTrans. Kupując w tym miesiącu przedstawiona została nam bardzo ciekawa oferta cenowa! 534 750 000 -numer tel. do nich

Piecbud robi dobre kotły- sprawdź sobie ich oferte no chyba ze już kupiłeś

[quote]Piecbud robi dobre kotły- sprawdź sobie ich oferte no chyba ze już kupiłeś[/quote]

Co fakt to fakt. Pod Radomiem = moje okolice jak by nie było - w co drugim domu masz kocioł piecbudowski i ludzie chwalą bo u niektórych to już długie lata są i działają

do porządnego pieca jest potrzebny porządny węgiel. Ja kupuję węgiel z Smarttransu i jestem zadowolona. kontakt 534-750-000

Piece firmy Pawlak to sprawdzony produkt w dodatku palnik żeliwny powinien mówić sam za siebie to Bardzo kompetentna firma mają swoich instalatorów i wszystko zaczyna się dobrze od samego początku tzn. kontakt zn szefem itd. Nigdy więcej piecy tłokowych tylko żeliwny podajnik od Pawlaka jakość wykonania tego pieca mówi sama za siebie POOOLLLEEECCCAAMMM!!!!!

Fajnie że firma produkuje tylko kotły -bo skupia się tylko na tym produkcie... Ale malo kto ją zna. Moze trzeba zwrocic uwage na producentów bardziej polecanych i b. znanych???

Ja polecam od siebie kotły CO od Witkowskiego, porządna, rzetelna firma:) Zarówno w domku w gorach mam ich sprzęt jak i w tym "całorocznym" :) Obsługa tez bardzo profesjonalna

Ja mam też kocioł z podajnikiem ślimakowym, już od 5 lat i bardzo mi pasuje ten model ogrzewania :) palę ekogroszkiem a piec mam firmy Piecbud, bardzo profesjonalna obsługa za co mają plusa u mnie. A kocioł bardzo fajnie chodzi mimo że jest bardzo duzo uzywany :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.