273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Nowe wcielenie

To uchyli Pan sobie drzwi lodówki na 5 mm zobaczy Pan czy zużycie prądu wzrośnie proporcjonalnie do mostka termicznego. Izolacja za ścianą postawioną na fundamencie a izolacja łącząca się z podłogą od środka to nie to samo. No chyba , że ktoś zna wyłącznie "fizykę budowli" tam ciepło w przegrodzie termicznej "idzie" zawsze prostopadle do izolacji termicznej. W każdym bądź razie życzę Miłych Świąt i nie radzę również w chłodnictwie nie łączyć izolacji termicznych ze sobą. Pozdrawiam

Nigdy nie odniósł się Pan Panie TB do utraty powierzchni wewnętrznej.W przypadku wydzierżawiania pomieszczeń śladowe straty spowodowane niewielkim mostkiem przy fundamencie są niższe niż utrata znacznej części powierzchni pomieszczeń.
Ponadto zawsze mnie uczono ,że para wodna migruje do niższej temperatury (wilgotności względnej) czyli zima przy dużej różnicy temperatur wewnątrz i zewnątrz intensywnie będzie próbowała sforsować Pana bądz co bądz chłonna izolacje.Ja nie chciałbym zachowywać się w mieszkaniu jak w skorupce ciągle uważając aby jej nie uszkodzić,ponadto mam dwa psy i czasem przed zimą stara się schronić jakaś myszka,mam też parę obrazków na ścianie,a żona mówi że jeszcze będę musiał znależć miejsce na rogi co spowodopwało,że kryształowy wazon trafiając w ścianę nie narobił zbytniej szkody.
Proszę jednoznacznie napisać jak długo izolacja wewnątrz utrzyma swój współczynnik przenikania.
Nie kwestionuję skutecznego izolowania ale dlaczego mam to robić wewnątrz.I niech Pan nie pisze już o tym mostku przy fundamencie gdyż to szczegół i są sposoby aby go zminimalizować
Za Pana namową otworzyłem lodówkę i teraz muszę ciężko pracować aby pokryć straty gdyż przepaliła mi się żaróweczka w środku.
Pozdrawiam

Jak wam się chce to wszystko pisać?
Za duzó macie chyba czasu.
Przecież to jest bicie piany ta cała "akademicka" dyskusja.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.