273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Nowe wcielenie

Popieram apel Praktykanta. Nie da się rzeczowo podyskutować. Mnie też się podoba ;) notoryczne zapraszanie na stronę nie-co i o telefon. Pan T.B. uważa się za jedynego "sprawiedliwego" i mądrego na tym forum. A wszyscy inni to zwykły motłoch. Kojarzy mi się z powiedzeniem: "możesz wybrać każdy kolor pod warunkiem, że jest to czarny" czytaj: "te rozwiązania są dobre, ale tak naprawdę tylko moje jest słuszne". Na tym forum ma być prowadzona rzeczowa dyskusja, a nie "nawracanie" wszystkich na "jedyną, słuszną teorię". Mesjasz, czy co ?
A fe ...

izolując od środka człowiek jest bez wyjścia musi zamontować rekuperator i oto chodzi T.B. o co do jego strony internetowej to każda szanująca się firma ma liste referencyjną u Pana T.B. nie znalazłem. Jak ją szukać

Czy to moja wina, że izolacja musi być such, bez mostków i gruba. A co do rekuperatorów to wentylacja ciągło jest konieczna, niezleżnie od izolacji. Gwarantuję Panu, że zabraknie powietrza i przy oddychających ścianach. A co do "a fe" łatwo jest bez żadnych argomentów się czepiać pod nickiem, natomiast pogadać jakiś dziwny strach.

Nie wiem, czy Pan zauważył, ale mam zastrzeżenia co do sposobu Pana wypowiedzi. Miałam już okazję próbować z Panem dyskutować, ale do niczego to nie doprowadziło - to nie była dyskusja. Ma Pan swoje zdanie - ok, nie umie Pan dyskutować - inna sprawa.
PS. Zauważyłam, że kiedy brak Panu argumentów, to namawia na kontakt osobisty. I co wtedy - chce Pan oczarować rozmówcę swoim wdziękiem? Bo nowych argumentów pewnie już nie będzie, bo przecież podałby je Pan na forum.

Chyba jest odwrotnie. Nigdy jeszcze nie spotkałem, a trochę żyję argumentu za izolowaniem ściany od zewnątrz.
Natomiast co wynika z rozmowy? To można sprawdzić po co się głowić?

No chyba, że Pan taki zna to chętnie poznam.

Widzę, że nie czyta Pan uważnie odpowiedzi - nie jestem Pan - jestem PANI !!! Ale wybaczam, bo wiem, że Pisze Pan co chce, niezwracając na nikogo uwagi. To mnie uświadamia, że w Pana przypadku występuje przerost formy nad treścią - pokazać wszystkim, że moje jest na wierzchu, nie zważając na to, o czym jest mowa.

Przepraszam. A co do izolacji to nie mam powodu mącić czy kłamać. Ani nią nie handluje, ani nie montuje. Poprostu dziwię się, że rozmawiając o izolacji w Szwecji czy Norwegii (skąd biorę część towaru) tak samo jak Pan Praktykant śmieją się gdy usłyszą, że komuś może przyjsć do głowy izolowanie na zewnatrz. Jest to sprzeczne z wszelkimi zasadami fizyki i naprawdę nie ma ani jednego argumentu za.
A że sie nie przejmuję i robię swoje? Wie Pani, że podobnie się śmiano gdy w 91 wystawiłem w slkepie rekuperator(jeszcze wtedy nie wiedziałem, ze to się tak nazywa)
Przyanaje, że wolę gadać niz pisać dlatego chętniej dyskutuję osobiscie lub przez tel.

Tydzień temu zwróciłem się z prośbą o wypowiedzi osób, które mają założoną izolację wewnątrz budynku. Nikt sie nie odezwał. Pozwala to postawienie wniosku, że budynki tak izolowane są rzadkością lub nie istnieją. Na stronie isover.se pokazane są różne możliwości montażu izolacji w budynkach. Jest tam również podana metoda jej układania od wewnątrz ale nie jako zalecana tylko jedna z wielu możliwych. Podobnie zresztą jest w każdym podręczniku budowlanym. Myślę, że temat izolacji został wyczerpany i wnioski są oczywiste.

Nareszcie się zgadzamy.

Zadowolony człowiek ze zbudowanym domem nie lata po forumach budowlanych.
A swoją drogą strasznie Pan panikuje.

forach

nad rekuperatorami w USA pracowano z powodzeniem i zastosowaniem w latach 20 . Niemcy zaczeli z początkiem lat 30 - tych . Postęp techniczny nie można liczyć od roku 1990

Pan od kiedy w wentylacji robi? Może jakies Szanownego Pana opracowania do budownictwa jednorodzinnego z początku lat 90-tych. Mogą być nawet z końca. Stwierdzających bezsensownośc tego rozwiązania w 92,93,94,99 było tyle co teraz śmiejących się z izolowania domów. A za 2, 3 czy 5 lat izolowanie na poziomie 40 kWh/m2/rok, będzie tak oczywiste, że kazdy będzie twierdził, że robił tak od początku. Pozdrawiam.

40 kw/m/rok w domach pasywnych ale nikt nie zmusi do budowania tylko takich domów Na czym pan opiera że w Polsce tylko tak Wolno budować a jak ma się RT 2000 do ustawodastwa w Polsce (może nigdy nie obowiązywać)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.