273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Nowe kierunki

wejdę w słowo i przypomnę, że mury o gr.0,4m ma dużą bezwładność cieplną, więc tracimy dużo ciepła na akumulację i na promieniowanie na zewnątrz przy minusowych zewnętrznych, a w upalne lato w dzień mury się nagrzewają i w nocy oddają do wnętrza - sam Ytong nie rozwiązuje problemu i taki rysuneczek może zmylić

To zupełna sybolika izolacji. Aktualne dyrektywy to 30cm w podłodze. Ale są różne szkoły nie izolować i grzać się pc (pompą ciepła) lub izolować i grzać się pc (komputerem)

To teraz Znawco odseparuj roczne koszty ogrzewania od reszty, pomnóż je przez 3 . Dolicz odsetki z banku (koszt pompy, kolektora gruntowego, instalacji itp)i ci wyjdzie, że "Na glupote to juz niestety ma lekarstwa." I wcisnąć pompę ciepła mozna tylko "Znawcy inaczej"!

To teraz Znawco odseparuj roczne koszty ogrzewania od reszty, pomnóż je przez 3 . Dolicz odsetki z banku (koszt pompy, kolektora gruntowego, instalacji itp)i ci wyjdzie, że Na glupote to juz niestety ma lekarstwa. I wcisnąć pompę ciepła mozna tylko Znawcy inaczej!
Tak sie sklada ze kupilem wszystko za gotowke. I nie trzeba mi nic wciskac. A dyrektywy unijne nie mowia nic o tym skad na 30cm izolacji w scianach, podlogach i sufitach wziasc kase? Bo dla mnie jest totalna glupota walic w podloge 30cm styropianu.

Choc oczywiscie mozna robic tgz dom pasywny. Dowalic izolacji i wszedzie zejsc do U=0,1. Wtedy faktycznie mozna sie grzac chodzacym komputerem.

Znawco nie otych odsetkach na BOGA pisałem. O tych co byś dostał nie montując pompy. Te sobie odlicz!!!

Stac mnie bylo na PC to wydalem. Za 30 lat na emeryturze bede zadowolony z niskich rachunkkow. Teraz mi one wisza. A Pan czym sie grzeje ze PC to takie straszne beeee dla Pana?

Piszesz o totalnej głupocie?? A to przecież już obowiązek.
Certyfikacja energetyczna miała wejść od stycznia.
niestety, dla klimatu jest powstrzymywana przez tych co tak jak ty izolowanie uznają za totalną głupotę.
Aktualne dyrektywy znajdziesz na www.isover.se/sw19203.asp
Tak-dach Vagg-ściana Golv -podłoga Ej - stare dyrektywy
rysunki do dyrektyw
www.isover.se/sw5722.asp
www.isover.se/sw6406.asp
www.isover.se/sw5669.asp
Dodam , ze mamy klientów którzy tak budowali 15-10 lat temu i nie płaczą, że dom był tańszy w budowie (nie stosuje się CO i CWU) i zużywa 40 kWh/m2 rocznie.
Pozdrawiam www.nie-co.pl

Niestety pompa ciepła ma krótrzą zywotność niż jej amortyzacja, więc za 30 lat ciekaw jestem jak uzupełnisz styropian do 30-40 cm w podłodze. Pozdrawiam!!!!

30 lat pracy pompy ciepła ... wielki optymista.

Kolejny wpuszczony w kamerę termowizyjną!!
Znawca-"Nie mam mostkow termicznych - sprawdzalismy kamera termowizyjna. Na podlodze 10cm styropianu plus montazowy do podlogowki."
Ciepło to nie tylko podczerwień "Znawco" Przewodzenia ściany i podłogi do fundamentu i do gruntu nie zobaczysz. A to ogromny mastek termiczny.

Swoim klientom tez Pan daje broszurki po szwecku? Bo po angielsku to raptem jedna strona tam jest.
Z tym ze taki jest obowiazek w Polsce (takiego strasznego docieplania) moze Pan wciskac bajeczke wszystkim tym ktorych Pan naciaga na swoje systemy. Juz na pierwszy rzut oka widac ze 30cm w scianie to nie to samo co w podlodze wiec po co przeplacac? Do pewnego stopnia ma to sens ale pozniej zyski sa niewspolmierne do ponoszonych kosztow.
Zeby bylo jasne. Ja nie krytykuje stosowanych przez Pana i kolege metod. Wasza sprawa, wasze poglady. Dla mnie opowiesci o obowiazkach i nakazach sa rodem z PRL. Moj dom to robie co chce w granich prawa Polskiego a to mowi o U=0,3 dla scian jednorodnych. Choc w praktyce i tak nikt tego nie sprawdza ile tam rzeczywiscie siedzi. Ja ciesze sie z mojego systemu i jestem z niego zadowolony. Wydalem sporo ale stac mnie na to i nikt mi nie musial wciskac kitu na temat PC ani tez nie dalem sie zbajerowac byle sprzedawcy. Do mnie przemawiaja liczby a te mowia ze na zachodzie PC ida w setkach sztuk i to jest dla mnie wyznacznik tego czy warto w to inwestowac. Narazie uzytkuje 3 sezon i sie nie skarze. Pompa ciepla wg wyliczen splaci mi sie w ciagu okolo 8 lat - porownujac z kotlem gazowym kondensacyjnym. Dodam ze w promieniu paru km nie ma gazu sieciowego wiec w gre wchodzil tylko propan lub olej opalowy. Gdybym zamiast PC dowalil sobie w scianach i podlogach po 30cm izolacji to pewnie zapalacilbym tyle samo co za swoja instalacje tyle ze kasa poszla by w co innego. A grzanie sie pradem jednfazowym i jednotaryfowym uwazam za dobre ale w USA. Ja grzeje sie w 80% w II taryfie i stad moje oszczednosci - przy proponowanych na Pana stronie grzejnikach elektrycznych nie ma chyba takiej mozliwosci bo to nie piece akumulacyjne.

30 lat pracy pompy ciepła ... wielki optymista.
No niech Pan powie czy sie grzeje w koncu. Ekogroszkiem, paletami, brykietami?

Ja tylko prąd, bez II-gich taryf.

Nikt tego nie sprawdza (tych współczynników ) nikt też (do niedawna) nie podaje utaty izolacyjności ściany chłonącej wilgoć z pomieszczenia. Dach zapewne zabezpieczył Pan folią od środka? O ścianie się zapomina, a 4% wilgoci to 50% izolacyjności.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.