273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł ulrich ko21 problem z ogrzewaniem

witam czy wie ktoś może ile kosztóje przezbrojenie pieca ko 21 na propan butan i czy jest to skomplikowany zabieg czy można tak jak w zwykłych piecach wymienić dysze samemu

Szanowni Państwo ,
Z całym szacunkiem ale ktoś komu nie działa kocioł nie siedzi na forum.
Zaskakujące jest również to że osoby które są zadowolone nie wypowiadają się na forach i nic nikogo to nie interesuje że jest ich żeby nie przesadzić ok. 90% (są na to dowody)
Dalszy bezsensowny komentarz pozostawiam konkurencji która w starciu z rzeczywistością i tak zastanawia się co tu robi !
POZDRAWIAM

Szanowny Panie Kołodziejczyk, mam pytanie, czemu klient nie może kupić w waszej firmie części do kotła, jeśli jest już po gwarancji. Wyjątkiem były by piece gazowe, to z racji bezpieczeństwa, ale inne piece na przykład olejowe? Przecież z ten kocioł jest mój, mogę go nawet przeciąć na pół. Po pierwsze nigdzie nie ma sklepu z waszymi częściami a po drugie, po co mam przepłacać u pośrednika?
A jak już się zorientowałem to ja bardziej się orjętuję w temacie, niż tych dwóch serwisantów, którzy u mnie byli. Czy będzie u Was możliwość zakupu części bezpośrednio???

PIEC CHODZIL 7 LAT ZERO PROBLEMU I SIE ZACZELO ,SERVIS TRAGEDIA ,CZESCI DROGIE,NIE PASUJA DO PIECA TRZEBA DOPLACAC DO PRZEZBROJRENIA BO PRODUCENT POZMIENIAL,DORADZTWO URLICH WARSZAWA TRAGEDIA ZERO DORADZTWA OGOLNIE PORZAKA

Mam ten sam problem . Na ekranie co roku pojawia się E03.. Wszystko do tej pory działało ! I znów mam Problem.jestem konietą a wdomu sama muszę zapalać piec na zimę. Piec dziala niedługo i już po jego zakupie jego uruchomieniu miałam problem. I co roku ręce mi opadają!!! Dlaczego tak często
się psuje???????

Podaję informację dla Urlich - bpbo.olechowska@wp.pl

kocioł sygnalizuje brak detekcji płomienia. Jeśli wszystko jest z nim w porządku ( jak u mnie ) to najprościej nawinąć jakiś cienki drut stalowy na elektrodę sygnalizacyjną. I póki ten drut się nie spali - będzie ok, Wcześniej sprawdzić wszystkie punkty z instrukcji np czy zawór gazowy się otwiera, czy nie jest zapchany wylot skroplin. Czasem pomaga zwiększenie ilości gazu - regulacja zaworu, ale też wtedy może pojawić się hałas. Tak czy owak - sama Pani tego nie zrobi. Jedno może Pani zaobserwować , czy jak się piec uruchamia - i się załącza płomień to czy się pojawia "palnik" na wyświetlaczu. Jeśli tak - to znaczy że sterowanie - na chwilę wykrywa obecność płomienia - i wtedy jak pisałem na początku. Pozdrwiam

witam -jesli można to poprosze namiar na tego starszej daty fachowca . Ja swój Ko 21 musiałem po błędach 016 n a piecu i wizytach ala serwisantów -sam dobrałem si e do nagrzewnicy który była poprostu brudna po poprzednich wizytach serwisu, i za człowiek płaci te 300zł ,szlag by ich. Rozebrałem nagrzewnice przy temp. w domu 5 st. wyczyściłem z grubsza srubokrętem i sprężarka i śmiga

witam -jesli można to poprosze namiar na tego starszej daty fachowca . Ja swój Ko 21 musiałem po błędach 016 n a piecu i wizytach ala serwisantów -sam dobrałem si e do nagrzewnicy który była poprostu brudna po poprzednich wizytach serwisu, i za człowiek płaci te 300zł ,szl.... by ich. Rozebrałem nagrzewnice przy temp. w domu 5 st. wyczyściłem z grubsza srubokrętem i sprężarka i śmiga

mam bardzo starego Torusa odpukać chodzi igła, zainteresował mnie kondensat urlicha z racji ceny, dzięki Bogu zajrzałem na to forum nie zmienie pieca doputy nie padnie.

Taki Zapchany Kocioł najlepiej odkamienic Bo po prostu się zapchał jest to normalne i uzależnione od wody w instalacji co i rodzaju grzejników zainstalowanych

Teraz to nawet nie ma komu się poskarżyć na kiepski serwis bo firmy praktycznie niema (została sprzedana). Już niedługo nie będzie dostępu do części zamiennych a zamienników brak.
Życzę powodzenia wszystkim użytkownikom kotłów ulrich i jak najmniej awarii.

Czy ktoś mógłby mi podrzucić schemat elektryczny do kotła ko 21? Z góry dzięki.

Witam wszystkich posiadaczy Urlicha i chętnych, aby go założyć.
Urlich to składanka koreańska głównie na tworzywach sztucznych. Założyłem tych kotłów 50-60 szt. Gazowych i olejowych. Pracują one dość dobrze w okresie gwarancji , a później po prostu padają. Dla porównania Junker pracuje spokojnie 10 lat, Bosh tyle samo, urlich z biedą 5. Ponieważ jest to składanka, to w tych kotłach nic się nie naprawia, a jedynie wymienia części. A części nie ma. Firma Hetman ma to w głębokim poważaniu. Dlatego większość tych, co zajmowali się Urlichem wycofali się z montażu i serwisu. Po co nam kłótnie z klientami i zła opinia. Hetman załatwia części zamienne miesiąc albo i dwa. Brak organizacji, brak pomyślunku. Ci ludzie są po to, aby tylko sprzedać. A później niech się psuje. nie ich problem.
Używałem Urlicha 4 lata. problemy z ciepłą wodą, brak możliwości wyregulowania. Obecnie jestem posiadaczem Junkersa i problemy się skończyły. Jest serwis, są części.
Ogólnie, nie polecam.

Też walczę z tym badziewem, piec się restartuje przy próbie odpałki, kod E03.
Po przelutowaniu płyty jest lepiej, ale jakość tej płyty to totalna porażka jak by ją z starego RUBINA wyjęli.

Zna ktoś dobrego serwisanta z Łodzi ?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.