281
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł na pellet SLIMKO - opinie

Witam,
szukam opinii i komentarzy na temat kotła na pellet slimko kotłospaw - proszę o odpowiedzi

Cześć, bardzo fajny mały piecyk. Palnik radzi sobie z gorszym pelletem, sterownik prosty w obsłudze a sam kocioł ekonomiczny. Ja szczerze polecam - sam go użytkuję od półtora roku :) Pozdrawiam

Jeśli chodzi o samą firmę kotłospaw to mam ich kocioł już kilkanaście lat - jeszcze zasypowy. Jestem bardzo zadowolony i nie ukrywam, że czekam do lata i zmieniam również na kotłospaw na pellet slimko !

Teź szukam użytkownika kotła Slimko , ale albo to taki dobry kociołek, albo tak mało jest użytkowników tego modelu , bo nikt się nie odzywa

Nie znam i nie ryzykował bym jak nie masz go z polecenia. Kocioł to rzecz na lata, trzeba wybrać sprawdzonego pewnego producenta. Ja mam kocioł na pellet od Witkowskiego, firma długo na rynku, znana i pewniak. Kotły nie najtansze ale jakość świetna i konfiguracji dużo. Jak masz jakąś niewymiarową kotłownie czy inne wymagania to dobry wybór. U mnie kotłownia masakra, mało miejsca. Ale handlowiec od Witkowskiego podjechał na miejsce i
doradził odpowiednią konfigurację, żadna inna firma z pleszewa nie
świadczy takich usług. Tu widac ich profesjonalizm nawet. Tama firma to pewniak

Witaj,
Ja zdecydowałem się na zakup kotła slimko kotlospawa po bardzo długich poszukiwaniach. Zastanawiałem się między kostrzewa, heitztechnik a kotłospaw. Tak naprawdę najlepiej wyposażony jest właśnie kotłospaw - w wersji podstawowej mogę już obsługiwać bufor co miało dla mnie ogromne znaczenie i nie musiałem nic dokupywać. Po drugie w moim okręgu jest dwóch serwisantów od nich - o to pytałem się jeszcze przed zakupem aby mieć pewność, że w razie awarii nie będę miał kłopotu . Kocioł pracuje prawie rok, serwisant był tylko podczas uruchomienia kotła. Zero problemów, spalam nawet agropellet. Na dom o pow. 180m2 spaliłem 3,5t pelletu (i lepszego i gorszego) co jest dla mnie oszczędne. Do kotła podchodzę raz na tydzień i nic więcej mnie nie interesuje. Osobiście polecam kotłospaw bo to sprawdzony produkt z którym nikt nie ma problemów .

Witajcie!
Ja również chciałbym polecić kocioł slimko kotlospawa ! Ale uwazajcie na klony i podróbki tych kotłów - są w internecie, oczywiście jakość fatalna (miałem okazję go widzieć w firmie produkującej to), zero obsługi i serwisu - ja po oględzinach naocznych zdecydowałem się na KOTŁOSPAWA i jestem super zadowolony! Wysoka jakość, mało pali (12kg na dobe w okresie zimowym) dom mam ocieplony także grzanie wychodzi mnie śmiesznie tanio!! ZALECAM & POLECAM !!

Krotko i na temat . Jedyna Firma przyjazna klientowi ( a dzwoniłem do kilku )Kontakt b. dobry . Mam nadzieję że bedzie tak przez caly czas użytkowania kotła.

Chyba moja wypowiedź będzie jedną z najbardziej trafionych. Jestem po roku użytkowania kotła- właśnie wczoraj odwiedził mnie serwisant regionalny w celu rocznego przeglądu.
Kocioł ma równo rok. Posiadam slimko 20kw, spałam pellet od lokalnego dostawcy a1 w cenie 800 zł tona.
Przez rok spaliliem łącznie niecałe 4 tony. Temperatura utrzymywana w domu przez regulator pokojowy na poziomie 23 stopni. Zbiornik dwu o pojemności 220l. W domu mieszka 6 osób. Przez rok nie bylo żadnej awarii, od momentu uruchomienia tak naprawdę tylko dosypywalem opał A co jakiś czas wyczyscilem kocioł. Koszty ogrzewania w porównaniu ze starym smieciuchem - niższe! Ponieważ kocioł jest bardziej wydajny, spędzam mniej czasu w kotlowni A spalanie jest cykliczne. Jestem super zadowolony i żałuję że tak późno wymieniłem kocioł. Polecam każdemu.

Cześć, nas też spotkał etap wyboru kotła :) i za namową instalatora wybraliśmy kotłospaw slimko. Kocioł pracuje już 2 lata, zero problemów. Mamy Slimko 30kW i ogrzewamy prawie 400m2, część pomieszczeń socjalnych i warsztat. Piecyk pracuje z buforem 1500L. Spalanie wynosi około 3t na sezon.

Cześć, a jak uciążliwe jest czyszczenie tego kotła? Jak często i czy trudno się czyści te płomienice rurowe?

Cześć, ja kocioł czyszczę raz na miesiąc - te płomiennice czyszczę odkurzaczem kominkowym, takim za stówe :) 5 min roboty razem z wywaleniem popiolu. Sprawnie i szybko mi pasuje

Witam, mam zamiar w tym roku kupić taki kocioł, więc pytanie gdzie kupić taki kocioł żeby nie "wpaść" na podróbkę może jakieś linki , pozdrawiam serdecznie.

Witam.
Uruchamiałem 4miesiące temu slimko 20 kw inwestorka jest bardzo zadowolona praktycznie pięc bezobsługowy .
Jutro montuję 16kw i szczerze mogę polecić zakup pieca z firmy Kotłospaw ja kupuję u dystrybutora firma Bognar można spory rabat uzyskać.

Jestem na etapie podejmowania decyzji o zakupie kotła , wyliczono mi iż potrzebuję 20 KW . Dlatego zainteresowałem się tymże kotłem . Wyczytałem że można także owies spalać w tym kotle , wydaje mi się ciekawym rozwiązaniem . Pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.