273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Jak tanio ogrzewac elektrycznie???

Przyjmując 50W/m2 wychodzi że do ogrzania jest 100m2.Ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe/ścienne/sufitowe+pompa ciepła powietrzna(cop 3 średni roczny) to koszt 30tys.zł.Roczny koszt 1400zł. przy dobrej izolacji.

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Super sklep. Sprawdzeni dostawcy i wszystko jest na swoim miejscu.
POLECAM :)

Witam wszystkich, prosze o pomoc, mam mieszkanie 25-30 m2 i musze je ogrzać elektrycznie. Zastanawiałam się nad piecami akumulacyjnymi, czy jest to dobre rozwiązanie ?? Proszę o pomoc

Polecam dynamiczne piece akumulacyjne jeśli posiadacie druga taryfę, bo tylko wtedy się one opłacają. Osobiście sam korzystam z takiego ogrzewania i polecam wszystkim którzy się nad nim zastanawiają. Jeśli komuś się przyda to kupiłem ją w tej firmie: http://www.inproel.pl/
Pozdrawiam

ja bym polecał coś tego typu : http://www.panele-grzewcze-podczerwien.pl :)

Nic bardziej efektywnego niż dobra pompa ciepła powietrze-powietrze (pot. klimatyzator) nie znajdziesz.

Efektywność to też izolacja. Powietrzne pompy ciepła - to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Choć są "fachowcy" co tak kaleczą technologie, ze temperaturę dolnego źródła muszą podnosić przez GWC - Gów... Wie o Cieple.

Zgadzam się,izolacja ma tutaj bardzo duże znaczenie,jednak w kwestii samego ogrzewania,warto zwrócić uwagę na pompy ciepła,będzie ono najbardziej efektywne.


www.Spednet.pl- pompy ciepła.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników. Robię mały remoncik w mieszkaniu i wymieniam stare piece akumulacyjne, ale mam problem. Mianowicie, chodzi mi o wybór, teraz jest tyle nowych modeli że nie wiadomo co jest dobre a co złe. Czy ktoś z Panów fachowców może mi powiedzieć które piece są obecnie relatywnie dobre i tanie ?? Najbardziej chodzi mi o niskie koszty ogrzewania. Znalazłam listę piecy w pierwszym lepszym sklepie internetowym, ( link do listy http://grzejemy.pl/pl/c/Dynamiczne-piece-akumulacyjne-wg-mocy/59) ponieważ nie chce kupować takich rzeczy w marketach. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Zofia k.

Można spokojnie ogrzewać tanio mieszkanie w sposób elektryczny, sam się o tym przekonałem w zeszłym roku gdy podjąłem nielada ryzykowną decyzję na zakup jeszcze nikomu nieznanych grzejników na podczerwień polskiego producenta nanoheizungen. Sam pomysł na to ogrzewanie przyszedł przypadkiem, bo również przypadkiem natknąłem się na ich stronę, do dziś cieszę się, że podjąłęm słuszny wybór i na mieszkanie 63 m2 w sezonie zimowym płacę średnio 350 zł. W poprzednim mieszkaniu o podobnym metrażu płaciłem ponad 2 razy tyle :/ szkoda tylko zmarnowanych pieniędzy, no ale gdyby człowiek wiedział, że takie coś jest to by od razu by wiedział co brać, a nie wydawać pieniądze w błoto... mądry polak po szkodzie, dobrze, że już jest ok i mogę przyoszczędzić na ogrzewaniu - przynajmniej pieniedzy jest więcej na przyjemności ;)

Warto zajrzeć do nas,gdzie znajdziecie kalkulator kosztów ogrzewania,a najbardziej sensowną i zarazem najtańszą opcją jest pompa ciepła,można się śmiało zastanowić nad takim rozwiązaniem.


www.spednet.pl – pompy ciepła

Polecam, firmę Adagre z Krakowa, zakupiłem u nich ogrzewanie akumulacyjne wraz z montażem i jestem zadowolony, mają również szerszy wybór tego typu urządzeń.

Niestety nie jest możliwe ogrzać dom czy mieszkanie elektrycznie i zarazem tanio. To obok gazowego jest jedno z najdroższych rozwiązań,dlatego proponuję pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe.


www.spednet.pl – pompy ciepła

A dlaczego akurat ogrzewanie elektryczne ? Jest dużo równie dobrych a zarazem sporo tańszych instalacji grzewczych.

ja natomiast polecam firmę KAN Therm, z doświadczenia powiem, że nawet do 15 lat gwarancji na systemy grzewcze ;)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.