273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Irlandia

Spoko nikt nie padnie, przylacza do domku zawsze beda robione przez polskie firmy. A tak propo slyszalem, ze projekty stadionow na euro 2012 beda robione/ sa robione przez jakies niemieckie biura projektowe. Czy to prawda? Wie ktos cos o tym?

Spoko nikt nie padnie, przylacza do domku zawsze beda robione przez polskie firmy. A tak propo slyszalem, ze projekty stadionow na euro 2012 beda robione/ sa robione przez jakies niemieckie biura projektowe. Czy to prawda? Wie ktos cos o tym?
Oczywiscie ze tak. Na pytanie dlaczego niech odpowiedza panowie Brzeczkowski i spostrzegawczy.
A co do placenia wiecej niz potrzeba to powiem tak: Mam przed soba oferte naszego biura wykonana dla developera na centrum handlowe (wielkosci 3 x wroclawskiej galerii dominikanskiej), do tego hotel i 6 budynkow mieszkalnych. Prace to pelen projekt M&E + nadzor i koordynacja nad ta czescia robot. Cena to 1,2mln euro. Tan caly pakiet lykniemy w 4 osoby - 1 glowny Senior Project Manager i 3 mlodszych. Senior bierze 100tys/rok, my po 40-50tys/rok. Od momentu wbicia pierwszej lopaty do otwarcia mina 3 lata wiec latwo policzyc, ze nasze pensje pociagna jakies 700tys przez ten czas. Oczywiscie beda tez inne projekty i przez te 3 lata ja osobisice robie jakies 4-5 hipermarketow a koledzy tez pare szkol, hoteli czy centrow rozrywki. Faktycznie - placa nam za duzo, wiecej niz sami zarabiaja.
Pozdrawiam

Na co mam odpowiedzieć? Dlaczego nie padam, płacąc więcej jak w Irlandii?

Tak tak panowie Byznesmeni. Zadne polskie biuro nie bylo nawet brane pod uwage bo wszystkie sa ZA CIENKIE w uszach. Wiadomo, ze Polska jest tanszym krajem i projekty robi sie tutaj za ochlapy a jednak stadiony robia Niemcy.

Powiem ktrotko cala sprawa rozbija sie o proporcje w zarobkach. Z postu Radka wynika ze Senior Project Manager bierze tylko dwa razy wiecej niz Junior.
Sam pracuje zagranica i wiem ile ja dostaje na godzine a za ile firma sprzedaje moja godzine pracy do klienta. Nie ma chorych dysproporcji placowych, ktore panuja w PL.Pomijam sprawe dodatkowego pakietu jak prywatna opieka zdrowotna dla calej rodziny, szkolenia za ktore firma placi itd.
Maja swiadomosc, ze firma projektowa lub wykonawcza bazuje na wiedzy i doswiadczeniu ludzi w niej pracujacych a nie tylko wlasciciela. Dwie strony sa potrzebne w tym ukladzie a nie tylko jedna. Prosta prawda jeszcze nie odkryta wszedzie w PL ale napewno juz w kilku firmach tak, bo jak odchodzi znaczny procent ludzi z firmy to oczyms to swiadczy.
Nastepna sprawa to podejscie i nastawienie do ludzie w firmie, duzo jeszcze mozna zrobic w tym temacie w PL ale to juz temat na nastepny post.


Sondaż w Iralndi, na pytanie : Is the Polish immigration a serious problem?
40% respondentów : Yes, it is problem.
60% respondentów : absolutnie, kurwa zaden!

Miesiac po podwyzce zadzwonila do mnie jakas pipa z rekrutacji - Polka. Nie wiem po kiego grzyba zadzwonila na numer stacjonarny do biura. Przez 10 minut jej grzecznie tlumaczylem (po polsku oczywiscie), ze "Nie, dziekuje". W koncu dala mi spokoj ale cala moja gadke slyszal jeden z dyrektorow, ktory zreszta siedzi biurko obok. Powiedzialm mu wiec kto to dzwonil i po co i co babce powiedzialem. 2 dni pozniej wzial mnie na gadke drugi z dyrektorow. Powiedzial, ze sa ze mnie bardzo zadowoleni i nie chca zebym odchodzil i zeby mnie zatrzymac to daja mi nastepna podwyzke na 43tys.
Po co to pisze? W Polsce mialem podobna sytuacje zaraz po studiach i 3 miesiacach "pracy" w biurze. Nie chcialem zmieniac "roboty" ale jakos doszlo do szefa, ze ktos do mnie dzwonil w sprawie innej pracy. W nastepnym tygodniu dostalem wypowiedzenie. Pracowalem tak samo ciezko, dawalem z siebie bardzo duzo i nigdy nikogo nie oszukalem w tej niby firmie. Taka mnie spotkala za to nagroda.

Kurde dobry numer. Ale jak go zrobić gdy siedzę sam.
Już wiem! Podaj kolego telefon, Będę dzwonił do ciebie co tydzień, pogadamy 10 minut, a potem odpalisz mi działkę z kolejnych podwyżek!

Napisz jeszcze że chcieli Radzia na ministra.Dostanie pensje w euro.Dyrektorzy juz myślą kim cię zastąpić jak odwiniesz jeszcze raz taki numer

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.