273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

HEITZ EKO 16 - 45

zawory na grzejnikach na 4 w skali 0-6

Jeśli spalanie jest duże to dobrze jest włożyć zawirowacz spalin do czopucha kotła, by ciepło nie uciekało przez komin.
Te ustawienia zaworem 4-drożnym

Palisz kiepskim opałem,
Podziwiam, ze wymieniasz piece jak rękawiczki

Witam posiadam ten piec drugi sezon, ogrzewam nim dwa domy połączone po przez kolektor sterowane zaworami trójdrożnymi.
Pracuje na FL czy zna ktos lepsze ustawienia tego kotła.
Na kotle 70stopni na jeden dom wychodzi 50stopni oddalony od kotłowni 65m na drugi 60stopni
serdecznie dziękuje za info i służę również
pozdrawim M&S

posiadam zawór czterodrożny, jaką temperaturę ustawić na mieszaczu i jaką temp zadać piecu? jaką temp ustawić minimalną powrotu? i ile przymknąć zaworu? pozdrawiam

Witam,
Mam piec eko24 ze sterownikiem wrt15.
Mój problem to pomimo pracy pieca kanał co bardzo żadko lub wcale się nie włacza i kaloryfery są zazwyczaj zimne. Resetowałem sterownik i mam ustawienia fabryczne.
Dogrzewam pokój grzejnikiem i liczę na pomoc.

#992013-03-18, 22:42
"Re: HEITZ EKO 24
"Nie polecam tego pieca serwis do bani mają cię w dupie liczy się tylko kasa ciężki w ustawieniach"
- zgadzam się z opinią w 100%. Jak już kupisz, a kocioł nie działa jak powinien to wszysko zrobią żeby udowodnić ci, że to twój błąd i najlepiej żebyś im zapłacił za przyjazd serwisu itd. Sprzedają nie zawsze dobrej jakości kotły chyba żeby dodatkowo zarabiać na serwisie .
Jak nie chciecie mieć problemów to kupujcie gdzie indziej!!!!!!!!

Heitz Eko2 Niezłe piece ale po 3 latach użytkowania wytarło się gniazdo ułożyskowania ślimaka oczywiście po gwarancji .Myślałem, że piec jest bardziej trwały bo też kosztował nie mało bo prawie 10 000 zł. Gdybym jeszcze raz miał dokonywać wyboru Pieca zastanowiłbym się.

z moim Heitzem miałem kłopot po upływie okresu gwarancyjnego wyrobił się otwór w kolanie żeliwnym, który miał stanowić ułożyskowanie ślimaka .koszt naprawy 500zł.I nie przemawiało producenta że to wada w produkcji kolana. tylko gwarancja i gwarancja. Teraz zastanowiłbym się czy kupować ten piec.

Witam. Też mam taki piec już 4 sezon, ogólnie jestem też zadowolony, ostatnio wymieniłem ślimak. Mam tylko pytanie, jakie masz ustawienia bo zacząłem kombinować i za dużo mi pali.

Hej, ja akurat zastanawiam się nad kupnem tego pieca. Podobno sprawdza się on bardzo dobrze z groszkiem. Ostatnio jednak myślałem o bardziej ekologicznym rozwiązaniu. Czytałem, że podobno są piece w których można palić nawet zbożem!? Macie doświadczenie z tym opałem? Dobrze grzeje? Opłaca się? Wybrałem projekt - extradom projekt domu astrid ii g2 WRC2621 i szukam czegoś solidnego.

Heitz Eko 16 - Zrobiłem jak któryś kolega wspomiał podawanie 5s, przerwa 45 s, nadmuch 35%(1/3 odslonietego otworu przy wentylatorze). domek 140 m2 predkości na pompkach CO CWU Podlogówka na 1 i teraz was zaskocze spalanie 25 kg na 48 h.(przy temperaturach w okolicach 0 st) Wegiel ladnie się dopala, przestał mi się zuzlowac(tak jak mialem na Fuzzy Logic) Dodam jeszcze że mam ustawione grzanie CWU od 18 do 21 i rano od 6 do 7. Jeśli grzanie CWU jest non stop włączone to spalanie wzrasta o 50 % w góre. Kocioł do -5 n dworze chodzi na 45 st. jak spada do -10 daje 50 st Jak spada do -20 włączam 2 bieg na pompce CO. Temperatura w domu okolo 21-22 st. 15 grzejnikow i okolo 80 m podłogówki ktora jest ustawiona na 27-28 stopni a w łazience na 35 st.
Moje rady na oszczędności?
1. Pompki na 1 bo domyslnie są na 3
2. Grzanie wody wtedy kiedy jest potrzebna (wieczorem godzine przed kapaniem i rano zeby szybki prysznic wziac)
3. temperatura zadana kotla na 45-50, jestem w szoku ze niektorzy trzymaja 67 stopni nawet
4. Czeste czyszczenie kotla
5. Dobrej jakości wegiel(przez 4 lata przetestowałem od najtanszych po najdrozsze) czasami moglem prawie trzymac reke nad plomieniem przy kiepskim a nie moglem nawet za drzwiczki wlozyc przy dobrym groszku. I taniego spali ci na tyle wiecej jak bys mial kupic drozszy bo pojdzie go mniej.
Jak macie jakies pytania chetnie odpowiem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.